PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł kondesacyjny jednofunkcyjny do regulatora analogowego on/off



second
06-01-2016, 17:39
Witam. Jestem na etapie wyboru kotła gazowego jednofunkcyjnego z zasobnikiem do ogrzewania 200m2 . Chcę wykorzystać automatyke pogodową firmy PLUM 850i + moduł ethernetowy do sterowania kołem i obiegami grzewczymi. Planuje położyć na całości podłogówkę z podzieleniem 3 sterfy . Niestety automatyka ma możliwość tylko włacznia / wyłaczania kotła bez zadawania modulacji. Nie chce stosować automatyki dedykowanej przez producenta z róznych względów. Chcę aby kocioł sam dobierał moc grzewczą na podstawie różnicy temperatur na wymienniku. Jaki model bedzie najlepszy do tego projektu? Dzieki

Konsultant Viessmann
11-04-2016, 12:48
Witam,

Przepraszam za zwłokę, mam nadzieję, że jeszcze temat aktualny, a więc po konsultacji z naszym działek technicznym przesyłam odpowiedź:
Automatyla Plum 850i wg danych technicznych steruje pracą kotła, ale na zasadzie załącz/wyłącz. Jeżeli zastosujemy układ kotła ze sprzęgłem hydraulicznym to można wybrać możliwie prostą automatykę stałotemperaturową". Brakuje mi informacji nt ciepłej wody więc spróbuję podać dwa warianty:
1. Kocioł grzeje sam CWU:
Vitodens 100-W lub 200-W z regulatorem stałotemperaturowym z nastawą wymaganej wartości = maksymalnej temperaturze obliczeniowej instalacji grzewczej. Automatyka Plum wpięta będzie w styki termostatu pokojego i będzie załączała i wyłączała zapotrzebowanie ciepła. Kocioł niezależnie od tego będzie sam realizował ciepłą wodę.
2. Automatyka Plum grzeje CWU:
Vitodens 100-W lub 200-W z regulatorem stałotemperaturowym z nastawą wymaganej wartości = ~70stC. Automatyka Plum wpięta będzie w styki termostatu pokojego i będzie załączała i wyłączała zapotrzebowanie ciepła. Kocioł po zadaniu zapotrzebowania będzie utrzymywał ten parametr na sprzęgle a z niego pompy sterowane przez Plum zajmą się dystrybucją ciepła. W tym rozwiązaniu wszystkie obiegi muszą być na zaworach 3-drogowych i obiegi ogrzewania płaszczyznowego dodatkowo zabezpieczone ogranicznikiem temperatury maksymalnej zasilania.