PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki wkład do kominka?



orzełek
07-09-2004, 08:34
Wiem, że temat był poruszany wielokrotnie, ale ja nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chciałbym kupić wkład do kominka, który będzie pełnił funkcję ozdobną i trochę "grzaweczą". Już wyjaśniam o co chodzi. Otóż kominek będzie w salonie ok. 30m2 i w tym salonie ma być ciepło od tego właśnie kominka. Reszta pomieszczeń nie będzie ogrzewana. Nie będę też palił każdego dnia. Jakiej mocy powinien być wkład, aby "sprostał" temu zadaniu? Poza tym, czy muszę kupować jakiś drogi wkład, czy wystarczy tańszy? Ostanio w OBI mają jakieś wkłady 12kw z 5-letnią gwarancją za 999 zł. Czy warto? Może ktoś posiada taki wkład (nie jest to pierwsza promocja w OBI, podejrzewam, że w innych supermarketach też były takie) i może się podzielić uwagami jak się sprawuje, czy często trzeba dokładać, jakie są plusy i minusy takich wkładów. Proszę o odpowiedź, bo czasu mam coraz mniej (sprzedałem mieszkanie i muszę się powoli pakować, a roboty jeszcze ogrom).

echo
07-09-2004, 08:40
Jeśli takie masz potrzeby to ja polecam wkłady francuskie (ładne wizualnie i przeznaczone do okazjonalnego grzania) np Les Foyers 10-12 kW - do grzania "od czasu do czasu" wystarczy

orzełek
07-09-2004, 09:39
A jakie są ceny takich wkładów?

echo
07-09-2004, 09:58
A jakie są ceny takich wkładów?
w granicach 1000 - 1400 zł
Jeszcze rok temu miałem Les Foyers 14kW za 1200 zł i potwierdzam, że do sporadycznego palenia nadają się w zupełności (paliłem wieczorami, trochę w weekendy). Teraz jednak postanowiliśmy z kominka zrobić alternatywę do kotła gazowego i zamierzamy zakupić Tarnavę do ciągłego palenia. W razie wzrostu cen gazu takim kominkiem można ogrzac cały dom.

Kangoo
07-09-2004, 15:03
TARNAVA i tylko TARNAVA - rozsądna cena za rewelacyjną jakość, grzanie ciągłe, długie utrzymywanie żaru i 10 lat gwarancji.

Kangoo
07-09-2004, 15:03
TARNAVA i tylko TARNAVA - rozsądna cena za rewelacyjną jakość, grzanie ciągłe, długie utrzymywanie żaru i 10 lat gwarancji.

art63
07-09-2004, 16:49
Co ty z tą Tarnawą , handlujesz nią czy co?

Patos
07-09-2004, 17:02
Kangoo
Ja też kupiłem Tarnawę 16 kW :D (na wiosnę}, ale z przyjemnością bym porównał Tekst Gwarancji Tarnawy i Jotula wiem ,że producent Tarnawy zabrania palenia brykietem :o :evil: Jestem Polakiem i popieram polski przemysł, ale pod warunkiem, że nie ustępuje on pod względem jakości od konkurencji z zagranicy. Czy ktoś z forumowiczów mógł by wklepać klowiaturką tekst gwarancji Jotula ? Odwdzięczę się takstem gwarancji Tarnawy jaką dostąłem od Tarnawy :wink:

Patos
07-09-2004, 18:28
Czyżby nikt nie dostał gwarancji od Jotula?
A moze wstydzą się że przepłacili?

Patos
07-09-2004, 18:53
I tu jest pies pogrzebany!!!
Bo kto czyta treść gwarancji przed wywalenim kasy na łapę sprzedawcy!!
Przyznam się bez bicia że rzadko czytam. Nigdy nie prosiłem o okazanie takowej przed zakupem. A jak to jest w waszym przypadku?

Patos
07-09-2004, 18:57
Ilu z was by się wycofało z zakupu znając treść gwarancji :o :evil: :evil: ?Bo ja z kilku napewno!!!

Patos
08-09-2004, 20:35
Czy nikt nie ma gwarancji na jotula? :o :lol: :evil: