PDA

Zobacz pełną wersję : Które ogrzewanie podłogowe lepsze? PILNA POMOC



skibuszka
07-01-2016, 09:10
Witam,

w ogóle nie znam się na tym temacie dlatego liczę na waszą pomoc. Z mężem zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe i instalator zaprezentował nam dwie wersje. Licze na doradzenie, która lepsza. Mieszkanie ma 55 metrów. Do wyboru:

1. Rozdzielacz z układem pompowym 4 grzejniki
2. Rozdzielacz ogrzewania podłogowego z przepływomierzami 4 obiegowy DIM moduł ze sprzegłem hydraulicznym układ pompowy niskiej i wysokiej strefy

Ta druga wersja ponoac bardziej ekonomiczna i lepsza. Co o tym sadzicie?

noc
07-01-2016, 21:11
Ale o co chodzi???
Czy o to, że rozdzielacz na 4 grzejniki będzie lepszy do podłogówki niż 4 obiegowy DIM?
Czy może o to, że rozdzielacz 4 obiegowy DIM z podłogówką będzie lepszy niż mieszkanie grzane 4 grzejnikami?
Czy może o coś innego?
Jeśli nie zapytasz sensownie, nikt Ci nie odpowie, bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

skibuszka
07-01-2016, 23:14
W jednym i drugim przypadku chodzi o ogrzewanie z dwoma grzejnikami i podłogówką na reszte mieszkania czyli korytarz lazienkę i salon z kuchnią. Całe mieszkanie ma 55 metrów a powierzchnia pokoi z grzejnikami to 20 metrów. Instalator proponuje montaż podlogówki na dwa sposoby pierwszy tańszy to jakaś szafka gdzie powierzchnia podłogówki będziepodzielona na 4 powierzchnie grzewcze czyli korytarz salon kuchnię i łazienkę. Do tego sterownik w salonie do ustawienia temperatury. Drugi rodzaj to jakieś dwie pompy zaraz za piecem na gzrejniki i druga na podlogówkę i dwa sterowniki jeden w salonie na podłogówkę i drugi w jednym z dwóch pokoi na kaloryfery. Drugi ma być lepszym i oczywiście droższym rozwiązaniem o jakieś 1600 zł





Ale o co chodzi???
Czy o to, że rozdzielacz na 4 grzejniki będzie lepszy do podłogówki niż 4 obiegowy DIM?
Czy może o to, że rozdzielacz 4 obiegowy DIM z podłogówką będzie lepszy niż mieszkanie grzane 4 grzejnikami?
Czy może o coś innego?
Jeśli nie zapytasz sensownie, nikt Ci nie odpowie, bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

teres
08-01-2016, 00:46
Zrób to tak: kocioł bezpośrednio podpięty do grzejników, do tego osobna nitka do podłogówki. Na nitce taki rozdzielacz http://www.wodnet.eu/uklad-mieszajacy-z-rozdzielaczem-4-do-ogrzewania-podlogowego-p-947.html albo taki http://termomik.pl/rozdzielacze/435-rozdzielacz-4-mieszpodlogowki-esbe-afriso-alpha2l.html (z pompą elektroniczną). Z rozdzielacza robisz podłogówkę.

franco78
08-01-2016, 04:42
A dlaczego nie 100% podłogówka? Dlaczego komplikować życie i instalacje? Jeden rozdzielacz podpięty do kotła. Wszystko obsługuje pompa w kotle. To chyba najprostsza, niewawodna instalacja... w całości niskotemperaturowa i oszczędna dla portfela ;) Dlaczego grzejniki?

Liwko
08-01-2016, 07:18
A dlaczego nie 100% podłogówka? Dlaczego komplikować życie i instalacje? Jeden rozdzielacz podpięty do kotła. Wszystko obsługuje pompa w kotle. To chyba najprostsza, niewawodna instalacja... w całości niskotemperaturowa i oszczędna dla portfela ;) Dlaczego grzejniki?

Zdecydowanie popieram.

skibuszka
08-01-2016, 07:50
bo podlogowka nie powinna byc w sypialni, zwlaszcza jesli sa alergicy bo kurz sie unosi



A dlaczego nie 100% podłogówka? Dlaczego komplikować życie i instalacje? Jeden rozdzielacz podpięty do kotła. Wszystko obsługuje pompa w kotle. To chyba najprostsza, niewawodna instalacja... w całości niskotemperaturowa i oszczędna dla portfela ;) Dlaczego grzejniki?

franco78
08-01-2016, 08:05
Oj @skibuszka ... kto tak CI powiedział ? Instalator, czy ktoś coś kiedyś? :)
Podejrzewam, że zaraz tutaj rozpocznie się dyskusja na ten temat:) Poczytaj o podłogówce, o tym jak żyją z nią ludzie, którzy maja ją w całym domu ( jak np ja) oraz co piszą użytkownicy instlacji mieszanych typu parter podłógówka a poddasze kaloryfery:)
Niestety krążą jeszcze takie mity właśnie o sypialniach, bolących nogach i kurzu....To wszystko było kiedyś, kiedy robiło sie instalację "na pałę", kiedy podłoga jest zbyt gorąca. Prawidłowa instalacja podnosi temp podadzki max do 28oC przy panelach podłogowych - ledwo wyczuwalne ciepło gołą ręką :)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?43728-Ogrzewanie-pod%C5%82ogowe-quot-mity-i-prawdy-quot-o-sypialniach
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?91747-pod%C5%82og%C3%B3wka-w-sypialni-kto-ma
http://www.geetech.pl/cms2/index.php/informacje/najczesciej-pytamy-o/181-podglowka
itd itd itd

Liwko
08-01-2016, 08:10
bo podlogowka nie powinna byc w sypialni, zwlaszcza jesli sa alergicy bo kurz sie unosi

Łapy opadają... :(
Połóż trochę kurzu u siebie na dłoni i zobacz czy się uniesie. Twoja dłoń ma temp 37stopni, a u mnie podłoga w największe mrozy 26 (bywa że ma tyle latem)
A teraz połóż trochę kurzu na kaloryferze rozgrzanym do 60 stopni.
Jakie wnioski?

forscher
08-01-2016, 08:32
nie lubie sie rozpisywać...



a więc krótko i na temat..



ZAPRASZAM NA FILM

https://www.youtube.com/watch?v=oJA_Xta54-g





PS "bo podlogowka nie powinna byc w sypialni, zwlaszcza jesli sa alergicy bo kurz sie unos"
po przeczytaniu tego tekstu czuje sie jak po wysłuchaniu wypowiedzi niejakiego J. Sasina.. :wtf:
aha jeżeli sie komus kurz gdzies unosi to znak ze kiepsko sprząta :lol2: albo kiepski odkurzacz :p

skibuszka
08-01-2016, 08:37
Mnie nie interesuje rozmowa na temat tego czy mam grzejniki w sypialni czy nie tylko ktora opcja ogrzewania jest lepsza i czy oplaca sie brac ta drozsza

Liwko
08-01-2016, 08:41
Mnie nie interesuje rozmowa na temat tego czy mam grzejniki w sypialni czy nie tylko ktora opcja ogrzewania jest lepsza i czy oplaca sie brac ta drozsza

Więc poradziliśmy ci najlepiej jak mogliśmy. Zrób wszędzie podłogówkę a będziesz z tego najbardziej zadowolona.
I głupot nie słuchaj!

franco78
08-01-2016, 08:44
Mnie nie interesuje rozmowa na temat tego czy mam grzejniki w sypialni czy nie tylko ktora opcja ogrzewania jest lepsza i czy oplaca sie brac ta drozsza

Forumowicze piszą Tobie która opcja najlepsza - 100% podłogówka i tłumaczą Ci dlaczego się mylisz w swoich opiniach o niej....
Czego chcieć więcej?

forscher
08-01-2016, 08:47
no wlasnie..


jak ktoś ci mowi że coś jest bardziej ekonomicnze to niech to udowodni... bo jak na razie jedynym dowodem jest to ze masz za to zaplacic o kilkanascie stówek wiecej.. a to raczej o ekonomiczności danego rowiązania nie świadczy...


rzekłbym nawet, że wręcz przeciownie..


wiec na poczatek kubeł zimnej wody na glowe i pytania oidowody a nie podniecanie sie stwierdzeniem jakiegos "Franka Paciochy" ze dane rozwiazanie jest bardziej "ekonomiczne".,


Dla kieszeni "Franka" na pewno takie jest,

Dla Ciebie? wątpie...

noc
08-01-2016, 12:50
Boisz się kurzu, który na podłodze o temp 25-270C unosi się do góry, a nie boisz się kurzu, który napędzają grzejniki o temp 60-650C :lol2:.
Jeśli chcesz drożej i gorzej/mniej komfortowo to zrób jak radzi "teres", najmniej stracisz w tej inwestycji. Choć to będzie z małą szkodą dla instalatora.

uris
08-01-2016, 17:54
Rób podłogówke w nogi jest ciepło :) nie mieszaj OP z kaloryferami albo samo OP albo same kaloryfery .

Takkk ale text z kurzem jest dobry :bash:

Maher
08-01-2016, 18:41
Rób podłogówke w nogi jest ciepło :) nie mieszaj OP z kaloryferami albo samo OP albo same kaloryfery .

Takkk ale text z kurzem jest dobry :bash:

Ja kiedyś słyszałem lepszy, nie robi się podłogówki w sypialni bo przy podłogówce są wszędzie żyły wodne.

fachman19
08-01-2016, 18:49
bo podlogowka nie powinna byc w sypialni, zwlaszcza jesli sa alergicy bo kurz sie unosi

A niby jak on się unosi , Pomyśl . Jak wygląda ten ruch powietrza . ?
To grzejniki powodują ruch bo sa konwekcyjne . Podłoga oddaje 80 % przez promieniowanie. A promieniowanie nie podnosi kurzu .
Przy zaizolowanym bydynku podłoga jest chłodna i może być drewniana .
Trochę wyobraźni i myślenia , a nie powtarzanie opinii z przed 20 lat gdzie podłogówki miały temperaturę powierzchni do 29 *C

boguslaw
08-01-2016, 23:17
Mnie nie interesuje rozmowa na temat tego czy mam grzejniki w sypialni czy nie tylko ktora opcja ogrzewania jest lepsza i czy oplaca sie brac ta drozsza

Za chwilę rzucą Ci sie do gardła z powodu tych grzejników...
Twoja kasa, Twoja decyzja, a im nic do tego.

Ponadto rzeczywiście posadzkowe dla alergików jest w sypialni zdecydowanie niewskazane.
Dlaczego, wielokrotnie tłumaczyłem.
Mogę powtórzyć.

znowu ciągle ci sami "użytkownicy" posadzkowego....
we wszystkich wątkach ci sami...

Pozdrawiam
Bogusław
===

uris
08-01-2016, 23:25
Zaczyna się :) znowu Bogusław , świeć Panie nad jego dusza amen.

boguslaw
08-01-2016, 23:29
Zaczyna się :) znowu Bogusław , świeć Panie nad jego dusza amen.

Żyję.

Posadzkowe dla alergików jest w sypialni zdecydowanie niewskazane!!!

===

Tomaszs131
08-01-2016, 23:35
Co ty powiesz, jak dla moich dzieci to O wiele lepsze od kalafiorów.

boguslaw
08-01-2016, 23:41
Taaak? Są alergikami? Jakie testy alergiczne wykonywałeś? W jakim są wieku?

Brukselkę, kalafior, groch, fasolę nie każdy dobrze znosi. Szczególnie ci, którzy mają problem z trzustką.

===

Tomaszs131
09-01-2016, 00:19
Adaś ma 5 lat, uczulony na kurz, pyłki drzew. Dziękuję Bogu za OP, WM i brak dywanów.

boguslaw
09-01-2016, 07:21
Kurz to pojęcie bardzo szerokie...
Czyli nie roztocza, a rośliny pylą tylko okresowo, zatem nasilenie objawów jest także okresowe - wiosną i np. przy sianokosach.

Czynnikami, który zmniejszyły alergizację Adasia z pewnością nie jest ogrzewanie podłogowe lecz cały szereg innych czynników, które wymieniłeś i których nie wymieniłeś.
Jeśli chodzi o alergię roztoczową (przytłaczająca większość alergii wynikających z czynników domowych), ogrzewanie posadzkowe jest jak najbardziej przeciwwskazane.
Resztki roztoczy oraz ich wydaliny spadając na ogrzaną posadzkę ulegają większego stopnia przesuszeniu, rozdrobnieniu a przez to stają się bardziej lotne.
Wystarczy jeden ruch nogami przy wstawaniu z łóżka i fiuuuuu.....
Łóżko jest podstawową niszą ekologiczną roztoczy.

Ps. Pozdrów Adasia
===

MarysiaMarysia
09-01-2016, 10:21
skibuszka, przy mieszkaniu 55m to ile masz tych podłóg w sypialniach? To taki wielki problem przy dziecku uczulonym na tzw. kurz domowy (u ciebie dodatkowo ten kurz unosi się do góry, tak jest go dużo) utrzymywać tak niewielkie powierzchnie w czystości aby tego kurzu nie było? Może niech mąż pomoże Tobie w odkurzaniu powierzchni płaskich aby jak najmniej unosiło się w powietrzu ... przy kaloryferach też będzie się unosić ...
Mam mieszkanie 72m i też rozważałam opcję z grzejnikami w dwóch małych pokojach a w salonie, przedpokoju i łazience podłogówka. Ale z pomysłu zrezygnowałam właśnie ze względu na argumenty osób które tutaj, w tym temacie, radzą abyś położyła na całości podłogówkę. Już sam fakt, że takie mieszane systemy (kaloryfery+podłogówka) źle zrobione ("fachowców" ci u nas pod dostatkiem) potrafią przyprawić kłopotów. Moja siostra w dwupoziomowym mieszkaniu na parterze ma podłogówkę a na piętrze (poddasze) kaloryfery. To pierwszy sezon grzania i szczerze współczuję mojemu szwagrowi który teraz biega z góry na dół bo albo góra/dół przegrzany albo góra/dół niedogrzany ... i albo licznik gazu nabija metry bez sensu i bije po kieszeni albo siostra naciera mu uszy, że za zimno ...
Dziękuję bozi, że mnie natchnęła i posłuchałam gdy ktoś mądry odradził mi kaloryfery.
Wpadnij do mnie na test białej skarpetki - systematyczne odkurzanie podłogi jest skuteczne. Choć w przypadku alergika w domu to ja nie znam sposobu który na 100% wyeliminuje wszystkie źródła kurzu domowego, w tym kurzu w którym znajdują się suche kupy roztoczy i one same takoż.

Liwko
09-01-2016, 10:44
Mojego kolegi syn jest alergikiem niemal na wszystko. Wystarczy na niego spojrzeć jakie ma rany od drapania, żeby nie mieć żadnych złudzeń. Co kilka miesięcy ląduje na tydzień, dwa w szpitalu. Później przez pewien czas jest dobrze, ale po czasie wszystko wraca. Mieszkają w domu z grzejnikami. Jako że jest rówieśnikiem mojego syna często na zmianę śpią u siebie. Kilka dni temu kiedy były dość spore mrozy i podłogówka nieco mocniej grzała (można było ją wyczuć) spał właśnie u nas. Rano przy śniadaniu z ciekawosci zapytałem go o samopoczucie i powiedział, że czuje się bardzo dobrze. Zresztą NIGDY nie narzekał na jakieś problemy będąc u nas. Szczerze myślę, że to właśnie w swoim domu czuje się gorzej. W domu z wentylacją grawitacyjną i grzejnikami!
Wiec przestań producencie i sprzedawco pieprzyć głupoty o podłogówce. Rozumiem że interes, ale nie po trupach!

boguslaw
09-01-2016, 12:52
skibuszka, przy mieszkaniu 55m to ile masz tych podłóg w sypialniach? To taki wielki problem przy dziecku uczulonym na tzw. kurz domowy (u ciebie dodatkowo ten kurz unosi się do góry, tak jest go dużo) utrzymywać tak niewielkie powierzchnie w czystości aby tego kurzu nie było? Może niech mąż pomoże Tobie w odkurzaniu powierzchni płaskich aby jak najmniej unosiło się w powietrzu ... przy kaloryferach też będzie się unosić ...
Mam mieszkanie 72m i też rozważałam opcję z grzejnikami w dwóch małych pokojach a w salonie, przedpokoju i łazience podłogówka. Ale z pomysłu zrezygnowałam właśnie ze względu na argumenty osób które tutaj, w tym temacie, radzą abyś położyła na całości podłogówkę. Już sam fakt, że takie mieszane systemy (kaloryfery+podłogówka) źle zrobione ("fachowców" ci u nas pod dostatkiem) potrafią przyprawić kłopotów. Moja siostra w dwupoziomowym mieszkaniu na parterze ma podłogówkę a na piętrze (poddasze) kaloryfery. To pierwszy sezon grzania i szczerze współczuję mojemu szwagrowi który teraz biega z góry na dół bo albo góra/dół przegrzany albo góra/dół niedogrzany ... i albo licznik gazu nabija metry bez sensu i bije po kieszeni albo siostra naciera mu uszy, że za zimno ...
Dziękuję bozi, że mnie natchnęła i posłuchałam gdy ktoś mądry odradził mi kaloryfery.
Wpadnij do mnie na test białej skarpetki - systematyczne odkurzanie podłogi jest skuteczne. Choć w przypadku alergika w domu to ja nie znam sposobu który na 100% wyeliminuje wszystkie źródła kurzu domowego, w tym kurzu w którym znajdują się suche kupy roztoczy i one same takoż.

Gdyż jeśli robić ogrzewanie mieszane, to wyłącznie hybrydowe
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236850-Grzejniki-i-grzanie-p%C5%82aszczyznowe-w-jednym-obiegu-HYBRYDOWA-DYSTRYBUCJA-CIEP%C5%81A
.... choć często nie da się na piętrze zainstalować dywanika posadzkowego w części komunikacyjnej.
W hybrydowej dystrybucji ciepłą, instalacja zarówno grzejnikowa jak i podłogowa zasilana jest czynnikiem grzewczym o tej samej temperaturze.

Jeśli chodzi o różnicę w unoszeniu się kurzy przy posadzkowym i przy grzejnikowym, to przy posadzkowym kurz unosi się niżej tj, od posadzki do około połowy wysokości pomieszczenia, natomiast przy grzejnikowym od mniej więcej połowy do sufitu.
Jak unikać unoszenia się kurzu? Sprzątać, choć często okolica domu generuje sporo zanieczyszczeń (np. brak zieleni, teren budów itp.), więc trudno tego uniknąć.
Wystarczy jednak co rano przelecieć szybciutko posadzki wilgotnym a nawet półsuchym płaskim fibrowym panelem.

Jeśli ktoś jest uczulowny na "wszystko", to jest uczulony na "wszystko". Nie ma domu pozbawionego alergenów.
W nowych domach nie należy zapominać także ofakcie, że wszelkie składniki domu są nowe i uwalniają do powietrza masę rozmaitych substancji chemicznych.
Dlatego też, nie należy wprowadzać niemowlaka do świeżo wybudowanego domu czy też świeżo wyremontowanego pomieszczenia, przy gotowanego przez "troskliwych" rodziców na przyjęcie nowego lokatora.
Wyświadczy się wówczas dziecku niedźwiedzią przysługę. Będzie wszystko nowe lecz niewysezonowane - toksyczne.

===

kama33
09-01-2016, 14:03
znowu ciągle ci sami "użytkownicy" posadzkowego....
we wszystkich wątkach ci sami...

Pozdrawiam
Bogusław
===

To teraz ja - inny użytkownik posadzkowego ;)
Podłogówkę mam w całym domu. Kurz na podłodze widzę. A dzięki temu że widzę, biorę odkurzacz, mopa i po problemie. W mieszkaniu z grzejnikami też widziałam - jak tylko słońce przyświeciło unosiło się go pełno w powietrzu. Teraz też mi pięknie słoneczko świeci, ale kurzu unoszącego się nie ma. Temperaturę podłogi mam 24 stopnie - mniej niż w lecie czy nawet na wiosnę. Tak pomyślałam - to gdzie spać w lecie, skoro wtedy temperatura podłogi podobna? Sypialnia odpada. Może jakaś piwnica?

MarysiaMarysia
09-01-2016, 14:15
To teraz ja - inny użytkownik posadzkowego ;)

ale nie zmawiamy się, co? bo boguslawowi będzie przykro ... ;)


Podłogówkę mam w całym domu. Kurz na podłodze widzę. A dzięki temu że widzę, biorę odkurzacz, mopa i po problemie.

otóż to.

boguslaw
09-01-2016, 16:42
ale nie zmawiamy się, co? bo boguslawowi będzie przykro ... ;)(...)

Nie martw się. Nie będzie. Jestem producentem systemów grzejnikowych, co widać po witrynie po prawej.

Poza tym jestem użytkownikiem ogrzewania hybrydowego tj. grzejniki + posadzkowe w jednym pomieszczeniu zasilane z kotła gazowego czynnikiem grzejnym o tej samej temperaturze. Uważam zdecydowanie, że jest to rozwiązanie, które pozwoli zaspokoić wszelkie potrzeby w zakresie komfortu cieplnego w wymiarze całorocznym a nie tylko w środku zimy...
===

Poza tym jestem z wykształcenia lekarzem medycyny, i jeśli wypowiadam się w kwestiach zdrowotnych to wiem co i o czym mówię.
1/. Źle eksploatowana podłogówka może stanowić jeden z czynników ryzyka, dla nasilenia się lub w przyszłości dla wystąpienia schorzeń układu krążenia, szczególnie jesli jest ona zabudowana w miejscach długotrwałego przesiadywania.
2/. Podłogówka może spowodować większą ekspozycję na alergeny roztoczy i nasilić schorzenia alergiczne o etiologii roztoczowej.

===

coulignon
09-01-2016, 16:57
Wiec przestań producencie i sprzedawco pieprzyć głupoty o podłogówce. Rozumiem że interes, ale nie po trupach!

Chyba najsmutniejszy temat w którym widać mentalność Bogusława jak na dłoni.

kama33
09-01-2016, 17:00
Poza tym jestem z wykształcenia lekarzem medycyny, i jeśli wypowiadam się w kwestiach zdrowotnych to wiem co i o czym mówię.
1/. Źle eksploatowana podłogówka może stanowić jeden z czynników ryzyka, dla nasilenia się lub w przyszłości dla wystąpienia schorzeń układu krążenia, szczególnie jesli jest ona zabudowana w miejscach długotrwałego przesiadywania.
2/. Podłogówka może spowodować większą ekspozycję na alergeny roztoczy i nasilić schorzenia alergiczne o etiologii roztoczowej.

===

Ja jestem użytkownikiem podłogówki i jeśli wypowiadam się w kwestii użytkowania i kurzu to wiem co mówię ;)
W Twojej wypowiedzi kluczowe są - moim zdaniem- dwa sformułowania:
1. Żle eksploatowana podłogówka
2. Może powodować - moze ale nie musi.
Równie dobrze ja mogę spaść z konia. Mogę ale nie muszę. Chociaż na nim nie jeżdżę...
Alergik z kurzem styka się wszędzie, czy to w domu z grzejnikami czy z podłogówką. Radą jest sprzątanie i mycie np. podłóg :)

MarysiaMarysia
09-01-2016, 17:41
Źle eksploatowana podłogówka może stanowić jeden z czynników ryzyka, dla nasilenia się lub w przyszłości dla wystąpienia schorzeń układu krążenia,

co masz na myśli pisząc o złej eksploatacji? zła czyli jaka? podasz przykłady?


szczególnie jesli jest ona zabudowana w miejscach długotrwałego przesiadywania.

jak zabudowana? i jakie to miejsca? ...

mam w salonie skórzaną kanapę-rogówkę na nóżkach o wysokości 12 cm - tyle znajduje się nad podłogą ... takie miejsce masz na myśli?


2/. Podłogówka może spowodować większą ekspozycję na alergeny roztoczy i nasilić schorzenia alergiczne o etiologii roztoczowej.

nie da się usunąć całkowicie i na stałe roztoczy - w jakimkolwiek innym miejscu także. Czy to w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym, czy to w pomieszczeniu z samymi kaloryferami lub też w pomieszczeniu z systemem hybrydowym którego jesteś zwolennikiem. Można jedynie bardziej lub mniej starać się sprzątać takie miejsca.

noc
09-01-2016, 17:43
Jeśli bogusław OP jest takie niebezpieczne, to czym prędzej wypruj te rurki z podłogi i zamontuj jak to kiedyś pisałeś "dyskretnie ulokowane grzejniki". Czyżbyś produkował je szpetne, czy masz kaloryfery innego producenta;). Chyba że przyznajesz, że wszystkie grzejniki szpecą?
Oświeć nas o co chodzi z tym kurzem. Czyżby kurz przy grzejnikach był lżejszy i fruwał wyżej? Grzejniki miałyby nie pozwalać opadać kurzowi na podłogę, wytwarzając poduszkę powietrzną pow 1-1,2m?
Jeśli tak byłoby, tym gorzej dla grzejników. Przy podłogówce kurz nie unosi się samoistnie z podłóg. Natomiast przy grzejnikach, poprzez konwekcję owszem, widać różnicę w pomieszczeniach oświetlonych promieniami słońca. Do tego po pewnym czasie użytkowania, nad grzejnikami tworzą się ciemne smugi na ścianach czy pod parapetami, jeśli są zamontowane. Na ścianach przy OP nigdy się takie smugi nie utworzą.
Wytłumacz proszę, w jaki sposób OP przyczynia się do zachorowań alergicznych, bo nigdzie o tym nie słyszałem. Jeśli chodzi o dom, to nie-sprzątanie może sprzyjać rozmnażaniu roztoczy będących złem dla alergików. Częsta zmiana (prasowanie) pościeli, odkurzanie, czyszczenie itd chroni przed namnażaniem roztoczy a nie grzejniki.
W przeciwieństwie do bogusława, niczego związanego z budowlanką nie produkujemy i nie sprzedajemy, nie musimy prowadzić dziwacznego marketingu. Chcemy i możemy pisać znaną nam prawdę, bez mieszania ludziom w głowach.
Twierdzę że najtańsze i najbardziej komfortowe jest OP po całości. Grzejniki tylko w starych, nie izolowanych domach gdzie OP nie zdoła uzupełnić strat, oraz budynkach użytkowanych z przerwami jak; sklepy, biura, hotele itp, gdzie wyłączenie ogrzewania na dłuższy czas pozwoli zaoszczędzić jakieś PLN.
Do nowych domów tylko OP po całości.
Najdroższe instalacje to mieszane, OP + grzejniki, wymagające najwięcej inwestycji w materiały. Do tego wymagają najwyższych kwalifikacji od instalatorów, a ci często cenią się najwyżej. Jak widać z forum najwięcej problemów mają ludzie z ogrzewaniem mieszanym OP+grzejniki. Problemy występują zarówno z prawidłową budową instalacji jak i ze sterowaniem. Polecasz ludziom najbardziej problematyczne systemy.

MarysiaMarysia
09-01-2016, 18:27
Najdroższe instalacje to mieszane, OP + grzejniki, wymagające najwięcej inwestycji w materiały. Do tego wymagają najwyższych kwalifikacji od instalatorów, a ci często cenią się najwyżej. Jak widać z forum najwięcej problemów mają ludzie z ogrzewaniem mieszanym OP+grzejniki. Problemy występują zarówno z prawidłową budową instalacji jak i ze sterowaniem. Polecasz ludziom najbardziej problematyczne systemy.

otóż właśnie. Początkowo przestraszyły mnie koszty instalacji na całej powierzchni ogrzewania podłogowego. Próbowałam je obniżyć dlatego pomyślałam o kaloryferach w dwóch pokojach (w sumie na ok.26metrach). Ale najpierw ktoś powiedział mi o tym, żeby nie mieszać sposobów ogrzewania bo im prościej tym mniej problemów przy użytkowaniu, mniejsza awaryjność, zawsze to też mniej czynników do zdiagnozowania jeżeli wystąpią kłopoty, i niekoniecznie dużo taniej to wyniesie. I tak przy rozruchu pierwszym było ich trochę, kłopotów, bo i gdzieś się zapowietrzył kawałek instalacji, a to jeden z zaworków przy montażu rozdzielacza został za bardzo przykręcony i kilka dni zajęło odkrycie tego jako powodu, że do obiegu nie dochodziła woda ...no i mi samej wiele czasu zajęło zrozumienie jakiś podstaw teoretycznych systemu ogrzewania podłogowego. I choć zrobiłam wszystko aby móc jednym przyciskiem regulować temperatury w poszczególnych pomieszczeniach w moim mieszkaniu (założyłam sterownie ogrzewaniem podłogowym i mam w każdym pomieszczeniu sterownik_urządzenie do ustawiania temperatury) i nie musieć zawracać sobie głowy "analogiczną" regulacją podłogówki to i tak wolałam wybrać najmniej skomplikowany sposób ogrzewania czyli nie zróżnicowany - samą podłogówkę.

boguslaw
09-01-2016, 19:20
Chyba najsmutniejszy temat w którym widać mentalność Bogusława jak na dłoni.

dokładnie odwrotnie. to Liwko chce coś udowodnić po potencjalnych trupach...

Ma 100% pewności, ze posadzkowe nie może stanowić jednego z czynników ryzyka, dla nasilenia się lub w przyszłości dla wystąpienia schorzeń układu krążenia, szczególnie jeśli jest ona zabudowana w miejscach długotrwałego przesiadywania?
Jeśli nie ma takiej pewności, to nie ma prawa kategoryzować swojej opinii.
Analogicznie każdy inny kto tak twierdzi, ponosi poważną odpowiedzialność za kategoryczność takiego stwierdzenia.

Wystarczy przejrzeć tematy o żylakowatości (podudzi), by w każdym z nich dostrzec ogrzewanie podłogowe jako czynnik powodujący nasilenie objawów, przeciwwskazane dla osób z takim schorzeniem.

Podłogówka może spowodować większą ekspozycję na alergeny roztoczy i nasilić schorzenia alergiczne o etiologii roztoczowej.
Dlaczego? Mechanizm opisywałem kilka postów wyżej.

===

boguslaw
09-01-2016, 19:28
otóż właśnie. Początkowo przestraszyły mnie koszty instalacji na całej powierzchni ogrzewania podłogowego. Próbowałam je obniżyć dlatego pomyślałam o kaloryferach w dwóch pokojach (w sumie na ok.26metrach). Ale najpierw ktoś powiedział mi o tym, żeby nie mieszać sposobów ogrzewania bo im prościej tym mniej problemów przy użytkowaniu, mniejsza awaryjność, zawsze to też mniej czynników do zdiagnozowania jeżeli wystąpią kłopoty, i niekoniecznie dużo taniej to wyniesie. I tak przy rozruchu pierwszym było ich trochę, kłopotów, bo i gdzieś się zapowietrzył kawałek instalacji, a to jeden z zaworków przy montażu rozdzielacza został za bardzo przykręcony i kilka dni zajęło odkrycie tego jako powodu, że do obiegu nie dochodziła woda ...no i mi samej wiele czasu zajęło zrozumienie jakiś podstaw teoretycznych systemu ogrzewania podłogowego. I choć zrobiłam wszystko aby móc jednym przyciskiem regulować temperatury w poszczególnych pomieszczeniach w moim mieszkaniu (założyłam sterownie ogrzewaniem podłogowym i mam w każdym pomieszczeniu sterownik_urządzenie do ustawiania temperatury) i nie musieć zawracać sobie głowy "analogiczną" regulacją podłogówki to i tak wolałam wybrać najmniej skomplikowany sposób ogrzewania czyli nie zróżnicowany - samą podłogówkę.

Znacznie odchudzona, położona jedynie w części komunikacyjnej podłogówka + instalacja grzejnikowa w tym samym pomieszczeniu, rozprowadzone z tego samego wspólnego rozdzielacza, zasilane tą samą temperaturą, jest rozwiązaniem w sposób oczywisty tańszym od podłogówki "po całości" a przy tym znacznie bardziej komfortowym i tanszym w eksploatacji.

===

Liwko
09-01-2016, 19:32
dokładnie odwrotnie. to Liwko chce coś udowodnić po potencjalnych trupach...

Ma 100% pewności, ze posadzkowe nie może stanowić jednego z czynników ryzyka, dla nasilenia się lub w przyszłości dla wystąpienia schorzeń układu krążenia, szczególnie jeśli jest ona zabudowana w miejscach długotrwałego przesiadywania?
Jeśli nie ma takiej pewności, to nie ma prawa kategoryzować swojej opinii.
Analogicznie każdy inny kto tak twierdzi, ponosi poważną odpowiedzialność za kategoryczność takiego stwierdzenia.

Wystarczy przejrzeć tematy o żylakowatości (podudzi), by w każdym z nich dostrzec ogrzewanie podłogowe jako czynnik powodujący nasilenie objawów, przeciwwskazane dla osób z takim schorzeniem.

Podłogówka może spowodować większą ekspozycję na alergeny roztoczy i nasilić schorzenia alergiczne o etiologii roztoczowej.
Dlaczego? Mechanizm opisywałem kilka postów wyżej.

===

Człowieku, o czym ty piszesz??? Tak mogło być kilkadziesiąt lat temu w domach bez izolacji! Dzisiaj temperatura podłogi w
domach z przyzwoitym ociepleniem jest niemal neutralna. Tylko podczas bardzo dużych mrozów jest wyczuwalna! Nie ośmieszaj się więcej!

Liwko
09-01-2016, 19:35
Zobaczcie na te grzejniki jakie to ohydztwo!

http://centralne-ogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2010/12/grzejnik-konwekcyjny-regulus.jpg

boguslaw
09-01-2016, 19:37
Jeśli chodzi o alergię roztoczową (przytłaczająca większość alergii wynikających z czynników domowych), ogrzewanie posadzkowe jest jak najbardziej przeciwwskazane.
Resztki roztoczy oraz ich wydaliny spadając na ogrzaną posadzkę ulegają większego stopnia przesuszeniu, rozdrobnieniu a przez to stają się bardziej lotne.
Wystarczy jeden ruch nogami przy wstawaniu z łóżka i fiuuuuu.....
Łóżko jest podstawową niszą ekologiczną roztoczy.
===

Co byście nie musieli szukać...
No, dawać dalej...
===
Ps.
MarysiaMarysia
Jeśli masz siedzącą pracę, pracujesz w domu wiele godzin przy biurku, to pod biurkiem i fotelem nie powinno być posadzkowego....
Jeśli masz starszych rodziców, którzy spędzają wiele godzin siedząc przed tv lub w innym miejscu, to pod nogami nie powinni mieć posadzkowego...

===

Liwko
09-01-2016, 19:41
Co za bzdury :bash:
Widać na tym forum wystarczy zapłacić parę złociszy, żeby móc pieprzyć farmazony byleby się kasa zgadzała. Szkoda mi tych inwestorów, którzy tobie uwierzą. Naprawdę szkoda.

boguslaw
09-01-2016, 19:42
Zobaczcie na te grzejniki jakie to ohydztwo!

http://centralne-ogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2010/12/grzejnik-konwekcyjny-regulus.jpg

Wersja kolorystyczna REGULUS-system METALLIC - wypolerowane czyste Alu pokryte bezbarwną farbą proszkową (a la INOX)
Zwraca uwagę podłączenie dolne centralne.
Zdjęcie wykonano w Szkocji, gdzie tego typu wykonania mają wielkie wzięcie.

Dziekuję Liwko...
===

boguslaw
09-01-2016, 19:53
(...)Kilka dni temu kiedy były dość spore mrozy i podłogówka nieco mocniej grzała (można było ją wyczuć) (...)

Mocniej powiadasz....
Pisałeś też niedawno o otwieraniu okien, gdy przegrzał ci się salon...
===

Nie wiem jak stary jesteś, lecz kiedyś będziesz jeszcze starszy.
Jak zresztą my wszyscy. Młodzi maja większe zdolności adaptacyjne i kompensacyjne, starzy coraz to mniejsze i mniejsze...
===

Wystarczy przejrzeć tematy o żylakowatości (podudzi), by w każdym z nich dostrzec ogrzewanie podłogowe jako czynnik powodujący nasilenie objawów, przeciwwskazane dla osób z takim schorzeniem.

MarysiaMarysia
09-01-2016, 19:56
Znacznie odchudzona, położona jedynie w części komunikacyjnej podłogówka + instalacja grzejnikowa w tym samym pomieszczeniu, rozprowadzone z tego samego wspólnego rozdzielacza, zasilane tą samą temperaturą, jest rozwiązaniem w sposób oczywisty tańszym od podłogówki "po całości" a przy tym znacznie bardziej komfortowym i tanszym w eksploatacji.


tą samą temperaturą? tzn. konkretnie jaką temperaturą, ile stopni miałaby mieć woda w rurkach w podłodze i jednocześnie w kaloryferach na ścianach do osiągnięcia stanu komfortu jaki masz na myśli? a czy nie jest tak, że do kaloryferów powinna wpływać woda o temperaturze znacznie wyższej niż temperatura wody w instalacji podłogowej?
Ktoś z forum ma taki hybrydowy sposób ogrzewania o jakim piszesz i może potwierdzić twoją opinię o komforcie? Bo że będą to mniejsze koszty na wstępie, przy zakładaniu ogrzewania, zakładając że rozdzielacz autentycznie byłby taki sam jak w przypadku samej podłogówki, w to wierzę. O ile wykonawca takiego ogrzewania (czyli ktoś kto fizycznie będzie ją wykonywał włącznie z wykonaniem kotłowni) nie zażyczy sobie mega_wynagrodzenia za swoją pracę ...
A co do komfortu to w moim słowniku pojęć pod terminem "komfort ogrzewania podłogowego" kryje się fakt, że nie mam powieszonych na ścianach grzejników, a zamiast nich pod oknem porobię sobie półki na książki ... taki będę miał komfort ...
Pojęcie komfortu jest wieloznaczne.
boguslaw, teraz w łazience mam 25,5 stopni (nie mam grzejnika, sama podłogówka), w sypialni mam 21 stopni, w drugim mało używanym pokoju 18 stopni, w salonie z aneksem kuchennym 24 stopnie. Czy Twoje hybrydowe rozwiązanie dałoby mi taki komfort użytkowania ogrzewania w moim mieszkaniu?
... choć widok grzejników na ścianach nie byłby miłym widokiem, no i musiałabym szukać innego miejsca na książki ...

MarysiaMarysia
09-01-2016, 20:23
MarysiaMarysia
Jeśli masz siedzącą pracę, pracujesz w domu wiele godzin przy biurku, to pod biurkiem i fotelem nie powinno być posadzkowego....
Jeśli masz starszych rodziców, którzy spędzają wiele godzin siedząc przed tv lub w innym miejscu, to pod nogami nie powinni mieć posadzkowego...


w domu nie pracuję ... ale czy strefy pod biurkiem i pod krzesłem przy biurku są szczególnie groźne dla zdrowia? dlaczego?
moja mama i babcia mieszkają w mieszkaniu z kaloryferami.


Wystarczy przejrzeć tematy o żylakowatości (podudzi), by w każdym z nich dostrzec ogrzewanie podłogowe jako czynnik powodujący nasilenie objawów, przeciwwskazane dla osób z takim schorzeniem.

osoby ze schorzeniami nóg w rodzaju żylaków lub też osoby u których w wyniku chorób układu krążenia występują obrzęki nóg powinny unikać długiego stania lub siedzenia z opuszczonymi nogami. Nawet moja babcia, staruszka (89 lat) ma ZAKAZANE przez lekarza siedzenie z opuszczonymi nogami - ma i żylaki, i miażdżycę która utrudnia krążenie. A moja matka, z którą moja babcia mieszka, bardzo tego pilnuje aby babcia trzymała nogi na podnóżku, na wysokości bioder (starsze osoby mają problemy z siedzeniem z nogami powyżej linii serca, a zresztą trudno byłoby siedzieć w taki sposób i osobie młodszej).
W swoim własnym domu osoby które mają żylaki lub inne problemy z nogami powinny stawiać przede wszystkim na najprostszą i najskuteczniejszą profilaktykę - unikać gorących kąpieli, długiego stania przy blacie roboczym w kuchni, siedzenia z opuszczonymi nogami.
Ogrzewanie podłogowe to czynnik raczej mało istotny zatem ...

boguslaw
09-01-2016, 20:25
Uzasadniałem różnicę wyceny wykonania na korzyść ogrzewania hybrydowego w innym wątku.
Także wyliczenie, dlaczego TZ podłogowego wystarczy przy mrozach, jeśli użyjemy odchudzone OP oraz grzejnik w danym pomieszczeniu łącznie...
Zimnego lata a także w sezonach przejściowych, dla "złamania" temperatury powietrza, nikt nie użyje OP lecz wyłącznie niskoinercyjne grzejniki. To oczywiste.

Jeśli wykonasz OP w dużym pomieszczeniu wyłącznie w okolicy ciągu komunikacyjnego, na circa 30% powierzchni + jedną gałązką zasilającą i powrotną podejdziesz pod nieduży grzejnik, to taka instalacja musi!!! być tańsza wykonaniu niż OP na całości, czy trzeba czy nie trzeba, pod meblami i w innych strefach nieużytkowanych także!!

http://www.regulus.com.pl/news/kolejna-rewolucja-w-sposobie-dystrybucji-ciepla

Pozdrawiam
Bogusław

boguslaw
09-01-2016, 20:35
tą samą temperaturą? tzn. konkretnie jaką temperaturą, ile stopni miałaby mieć woda w rurkach w podłodze i jednocześnie w kaloryferach na ścianach do osiągnięcia stanu komfortu jaki masz na myśli? a czy nie jest tak, że do kaloryferów powinna wpływać woda o temperaturze znacznie wyższej niż temperatura wody w instalacji podłogowej?
Ktoś z forum ma taki hybrydowy sposób ogrzewania o jakim piszesz i może potwierdzić twoją opinię o komforcie? Bo że będą to mniejsze koszty na wstępie, przy zakładaniu ogrzewania, zakładając że rozdzielacz autentycznie byłby taki sam jak w przypadku samej podłogówki, w to wierzę. O ile wykonawca takiego ogrzewania (czyli ktoś kto fizycznie będzie ją wykonywał włącznie z wykonaniem kotłowni) nie zażyczy sobie mega_wynagrodzenia za swoją pracę ...
A co do komfortu to w moim słowniku pojęć pod terminem "komfort ogrzewania podłogowego" kryje się fakt, że nie mam powieszonych na ścianach grzejników, a zamiast nich pod oknem porobię sobie półki na książki ... taki będę miał komfort ...
Pojęcie komfortu jest wieloznaczne.
boguslaw, teraz w łazience mam 25,5 stopni (nie mam grzejnika, sama podłogówka), w sypialni mam 21 stopni, w drugim mało używanym pokoju 18 stopni, w salonie z aneksem kuchennym 24 stopnie. Czy Twoje hybrydowe rozwiązanie dałoby mi taki komfort użytkowania ogrzewania w moim mieszkaniu?
... choć widok grzejników na ścianach nie byłby miłym widokiem, no i musiałabym szukać innego miejsca na książki ...

Też mam półki z książkami pod oknem w gabinecie.

W tym tekście także o tym piszę: http://www.regulus.com.pl/news/grzac-z-przerwami-czy-wybrac-grzanie-ciagle
Grzejniki pod oknem to przy obecnych oknach oraz w ciepłych domach historia.
===

Tłumaczę od dłuższego czasu, że całosezonowa izotermia w całym domu to nie jest szczyt komfortu cieplnego...

cyt:" Czy każdy domownik, w każdym wieku i w każdym stanie zdrowia określa taką samą temperaturę jako komfortową dla siebie? Czy taka sama temperatura powinna panować w domu w porze relaksu, zajęć wymagających aktywności fizycznej, aktywności umysłowej czy też podczas snu?
Czy taka sama temperatura powinna panować w każdym pomieszczeniu, w całym domu, podczas całego sezonu grzewczego?

Jeśli odpowiedź brzmi „nie” na którekolwiek z powyższych pytań, należy wówczas uznać, że ogrzewanie płaszczyznowe - podłogowe i ścienne nie już obecnie szczytem komfortu cieplnego. Powinno pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego, zapewniając neutralność temperatury posadzki.
Czas zrobić kolejny krok.

Optymalna, całosezonowa dystrybucja ciepła, bez względu na sposób życia i okoliczności, połączona z wysokim komfortem cieplnym, w bardzo ciepłych budynkach o dużej lub małej akumulacyjności ciepła, wymaga ustalenia nowego podejścia.
Proponuję odrzucenie alternatywy albo - albo.
Ogrzewania płaszczyznowe nie musi oznaczać rezygnacji z ogrzewania grzejnikowego i odwrotnie.

Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by przy małych potrzebach grzewczych obydwa systemy działały w jednym pomieszczeniu wspólnie, wspólnie je ogrzewając,
działając jednocześnie lub osobno, zgodnie z akurat preferowaną przez użytkownika strategią grzania - pracując w tej samej temperaturze zasilania, poprowadzone z jednego rozdzielacza.
Dopiero suma maksymalnej mocy grzewczej, jednego i drugiego systemu grzejnikowego da moc potrzebną do ogrzania pomieszczenia podczas maksymalnego
zapotrzebowania na ciepło. " koniec cyt.
===

boguslaw
09-01-2016, 20:40
(...)
osoby ze schorzeniami nóg w rodzaju żylaków lub też osoby u których w wyniku chorób układu krążenia występują obrzęki nóg powinny unikać długiego stania lub siedzenia z opuszczonymi nogami. Nawet moja babcia, staruszka (89 lat) ma ZAKAZANE przez lekarza siedzenie z opuszczonymi nogami - ma i żylaki, i miażdżycę która utrudnia krążenie. A moja matka, z którą moja babcia mieszka, bardzo tego pilnuje aby babcia trzymała nogi na podnóżku, na wysokości bioder (starsze osoby mają problemy z siedzeniem z nogami powyżej linii serca, a zresztą trudno byłoby siedzieć w taki sposób i osobie młodszej).
W swoim własnym domu osoby które mają żylaki lub inne problemy z nogami powinny stawiać przede wszystkim na najprostszą i najskuteczniejszą profilaktykę - unikać gorących kąpieli, długiego stania przy blacie roboczym w kuchni, siedzenia z opuszczonymi nogami.
Ogrzewanie podłogowe to czynnik raczej mało istotny zatem ...

Temat rzeka...
Pierwszy z brzegu tekst. http://zdrowo.info.pl/zylaki.html
vide p. 6.

Pozdrawiam
Bogusław

MarysiaMarysia
09-01-2016, 20:50
Uzasadniałem różnicę wyceny wykonania na korzyść ogrzewania hybrydowego w innym wątku. (...)

Jeśli wykonasz OP w dużym pomieszczeniu wyłącznie w okolicy ciągu komunikacyjnego, na circa 30% powierzchni + jedną gałązką zasilającą i powrotną podejdziesz pod nieduży grzejnik, to taka instalacja musi!!! być tańsza wykonaniu niż OP na całości, czy trzeba czy nie trzeba, pod meblami i w innych strefach nieużytkowanych także!!


napisałam wyżej, że wierzę w to ,że taka instalacja może być tańsza. Jeżeli znasz ceny materiałów i wyliczałeś to, i wyszło taniej to nie sądzę aby ktoś zarzucił tobie kłamstwo. Tylko nie zapominaj, że do ceny materiałów dochodzi cena robocizny ... a ta potrafi być różna. I to, jak wysoko będzie cenił swoje wykonanie wykonawca będzie miało istotny wpływ na całość - na to, co nazywasz "instalacją". Bo instalacja to materiał + instalacja jako robocizna. Sam materiał przecież nie położy się - ktoś to musi położyć i dać gwarancję na swoją pracę.

I dodam jeszcze, że na etapie projektowania określiłam, gdzie będą meble kuchenne a w łazience brodzik z kompozytu (choć podobno pod kompozytem można kłaść połogówkę) i te miejsca to strefy wolne od instalacji. Mniejsze koszty.



Także wyliczenie, dlaczego TZ podłogowego wystarczy przy mrozach, jeśli użyjemy odchudzone OP oraz grzejnik w danym pomieszczeniu łącznie...
Zimnego lata a także w sezonach przejściowych, dla "złamania" temperatury powietrza, nikt nie użyje OP lecz wyłącznie niskoinercyjne grzejniki. To oczywiste


ale ja nie pytałam o wyliczenia na papierze tylko o konkretnego użytkownika który mógłby wyrazić swoją opinię o użytkowanej przez niego hybrydowej instalacji i o komforcie.

Podałam także swój przykład i pojęcie komfortu. Podałam jakie temperatury utrzymuję w swoim mieszkaniu i chciałabym się dowiedzeć, czy hybrydowa instalacja spełniłaby takie konkretnie moje oczekiwania. Przypomnę :



boguslaw, teraz w łazience mam 25,5 stopni (nie mam grzejnika, sama podłogówka), w sypialni mam 21 stopni, w drugim mało używanym pokoju 18 stopni, w salonie z aneksem kuchennym 24 stopnie. Czy Twoje hybrydowe rozwiązanie dałoby mi taki komfort użytkowania ogrzewania w moim mieszkaniu?
... choć widok grzejników na ścianach nie byłby miłym widokiem, no i musiałabym szukać innego miejsca na książki ...



Temat rzeka...
Pierwszy z brzegu tekst. http://zdrowo.info.pl/zylaki.html
vide p. 6.

Pozdrawiam
Bogusław

Tak, literatury o żylakach mnóstwo. Ale o najprostszej profilaktyce, takiej którą można uskuteczniać samemu w domu, takiej która powinna być nawykiem dla osób które borykaja się z takimi problemami, można krócej. I nie ma co straszyć ogrzewaniem podłogowym - jak się siedzi z nogami na podnóżku takie grzanie mało straszne.

kama33
09-01-2016, 20:50
Temat rzeka...
Pierwszy z brzegu tekst. http://zdrowo.info.pl/zylaki.html
vide p. 6.

Pozdrawiam
Bogusław

Napiszę jeszcze raz: u mnie temperatura podłogi przy działającym ogrzewaniu to 24 stopnie. Mierzyłam wczoraj. Ciało ludzkie ma więcej, więc chodzac boso po mojej podłodze schładzam ciało, a stopy na pewno. To skąd te żylaki?

Ale w sumie to ten fragment mi się bardziej podoba niż te żylaki





Dopiero suma maksymalnej mocy grzewczej, jednego i drugiego systemu grzejnikowego da moc potrzebną do ogrzania pomieszczenia podczas maksymalnego
zapotrzebowania na ciepło. " koniec cyt.
===

:D

fotohobby
09-01-2016, 20:57
Wersja kolorystyczna REGULUS-system METALLIC - wypolerowane czyste Alu pokryte bezbarwną farbą proszkową (a la INOX)
Zwraca uwagę podłączenie dolne centralne.
Zdjęcie wykonano w Szkocji, gdzie tego typu wykonania mają wielkie wzięcie.

Dziekuję Liwko...
===


Mogłoby być nawet ze Szwajcarii - to dalej nie zmienia fakty, że jest to szpetne.
I jeszcze te smugi kurzu nad tym amelinium....

gnago
09-01-2016, 21:24
Wystarczy przejrzeć tematy o żylakowatości (podudzi), by w każdym z nich dostrzec ogrzewanie podłogowe jako czynnik powodujący nasilenie objawów, przeciwwskazane dla osób z takim schorzeniem.

Podłogówka może spowodować większą ekspozycję na alergeny roztoczy i nasilić schorzenia alergiczne o etiologii roztoczowej.
Dlaczego? Mechanizm opisywałem kilka postów wyżej.

===[/QUOTE]

Racja jeśli chodzi o kraje arabskie jak i Japonię gdzie tez jest tradycja siedzenia na rozłożonych na podłodze tatami czy tez na poduszkach na Bliskim Wschodzie. W swoim dość długim życiu jeszcze nie napotkałem w Polsce na dom bez mebli typu siedzącego czy leżącego. Zatem od podłogi oddziela nas warstwa zazwyczaj termoizolacyjna obicia wraz z wypełnieniem jak i słup powietrza . Zatem co do podudzia i jego żylaków , to najmniejszy wpływ ma ogrzewanie podłogowe. Podobnie trwała depilacja stref intymnych nie przekłada się na zmianę/redukcję zainteresowania seksem. Faktem jest że praktyczne strony tego zagadnienia notuje się po obrastaniu włosiem w/w stref.;)

A abstrahując od bobra... moja siostrzenica w wieku kilku lat cierpiała na alergię na kurz, łuszczeniem się skóry z wewnętrznej strony dłoni. Pomogła seria wizyt odczulających w bicomie. Dziś pannica pod osiemnastkę a alergia nie wróciła. Zatem może nie zwalczanie kurzu i roztoczy tylko regulacja i redukcja reakcji rozszalałego układu odpornościowego. Tolerancja brudu u bawiącego się malca , doświadczenia smakowe na dworze i w domu. Ponoć za granicą alergików zaraża sie owsikami w celach terapeutycznych

MarysiaMarysia
09-01-2016, 21:26
Napiszę jeszcze raz: u mnie temperatura podłogi przy działającym ogrzewaniu to 24 stopnie. Mierzyłam wczoraj. Ciało ludzkie ma więcej, więc chodzac boso po mojej podłodze schładzam ciało, a stopy na pewno. To skąd te żylaki?


odniosłam wrażenie, że boguslaw przestrzega osoby które już mają żylaki przed ogrzewaniem podłogowym. Zrozumiałam, że podłogówka wpływa niekorzystnie na stan takich osób. Zaś sama żylaków nie powoduje ... a przynajmniej nigdy nie spotkałam się z taką bezpośredni przyczyną powstawania żylaków jak ogrzewanie podłogowe ...

kama33
09-01-2016, 21:37
Ja zrozumiałam, że dla wszystkich OP jest złe :D Ale skoro tak mówi lekarz medycyny sprzedający grzejniki, to coś w tym musi być...

noc
09-01-2016, 23:27
Już się nie ośmieszaj bogusław. Po co producent grzejników zamontował OP w swoim domu? Instalację powodującą wszystkie plagi egipskie? Wypruj to natychmiast, dopóki jeszcze żyjesz! Chcesz się leczyć na żylaki, równocześnie cierpiąc na alergię powodowaną przez roztocza wspomagane OP?
Oj producencie grzejników, były lekarzu, gdybyś miał najmniejszą obawę odnośnie OP, na pewno byś z niej nie korzystał. Zapędziłeś się sam w kozi róg. Straszne bzdury wypisujesz.
Gdyby tak było jak piszesz, to wszyscy ludzie żyjący w cieplejszej strefie klimatycznej, cierpieliby na opuchnięte nogi. Ich nogi mają praktycznie cały czas kontakt z podłożami (często boso!) o temp dużo wyższych (nawet 10oC) niż w domu. Jakoś nie słychać o pladze chorych nóg z tego regionu. Także nie słychać o pladze alergii powodowanej roztoczami z tamtego regionu. Dlaczego o tym tak cicho, jakaś zmowa?
Latem w naszym klimacie podłogi często miewają nawet ponad 30oC i co się dzieje? Lewitujesz? Czy chorujesz na te swoje słynne opuchnięcie nóg i leczysz się przez zimę?
Podłogi w domu mają ok 25oC i nijak nie mogę doszukać się tej ciepłoty przy dotykaniu gołym ciałem. Raczej chłód.
Ośmieszasz się tym stekiem bzdur o plagach powodowanych gorącymi podłogami. Chyba że Ty masz podłogę o temp 40oC, to współczuję, już lepiej używaj tych swoich grzejników.
Co do kosztów to również stek bzdur. Twierdzisz że najtańsze jest hybrydowe i wykazałeś to w jakimś wątku. W jakim? Niczego takiego nie widziałem.
Nie ma takiego dowodu, bo to niemożliwe. Nigdy podwójna instalacja nie będzie tańsza niż jednolita. Dotyczy to zarówno instalacji mieszanej jak i hybrydowej. Porównywalne koszty wychodzą w przypadku instalacji jednolicie grzejnikowej i OP.
Hybrydowa jak i mieszana instalacja wymaga zarówno większej ilości materiałów (armatury) jak i droższej robocizny. Jest trudniejsza w budowie jak i w sterowaniu. Polecasz ludziom najdroższe i najbardziej kłopotliwe systemy. Oczywiste to jest, gdy się weźmie pod uwagę że jesteś producentem tego czegoś. Najlepiej dla Ciebie byłoby gdyby wszyscy takie instalacje montowali. Użytkownicy przeciwnie, chcą dobrze, tanio i niekłopotliwie.
Edit
Ten prosty i niewinny wątek stał się kabaretem. Jak prawie zawsze, gdzie swoje bzdury wciska bogusław.

boguslaw
10-01-2016, 08:17
(...) Lewitujesz?
Hybrydowa jak i mieszana instalacja wymaga zarówno większej ilości materiałów (armatury) jak i droższej robocizny. Jest trudniejsza w budowie jak i w sterowaniu.

Ileż u Ciebie agresji nocu... I to w środku nocy....
Czytaj ze zrozumieniem i nie wkładaj wszystkiego do jednego wora.
Nie ma czegoś takiego jak "zawsze" i "nigdy", jak co poniektórzy formułują.
Czynnik ryzyka to zawsze "tylko" czynnik ryzyka. Czy każdy palacz nikotyny, pomimo dużej ekspozycji na czynniki stymulujące, umiera na raka płuc?
===

Żadne grafomańskie popisy nie zmienią faktu, że przy salonie np. 100 m2, położenie posadzkowego na powierzchni 30 m2, a na pozostałej części wykonanie zwykłej wylewki + zalanie w tej wylewce dwóch gałązek do grzejnika i powieszenie grzejnika, musi być tańsze przede wszystkim w robociźnie od wykonania OP na całych 100m2.

Ponieważ pozostałe składowe instalacji są takie same, są identyczne, zatem instalacja hybrydowa musi być tańsza w realizacji od wykonania samego OP.
Sterowanie hybrydowego także jest identyczne, z tą różnicą, że po osiągnięciu zadanej temperatury, większa część systemu szybko przestaje grzać.
===

Mam posadzkowe na części powierzchni parteru (ciągi komunikacyjne, łazienka, sanitariat, kuchnia) i używam je sporadycznie, gdyż nie mam potrzeby użytkować je jako ogrzewania podstawowego.
Dlaczego zainstalowałem podłogowe? Ponieważ jestem człowiekiem, który lubi zabezpieczyć swoją rodzinę na każdą ewentualność i lubię mieć wybór.
Teraz go mam. Mogę realizować dowolną strategię grzania.
Mogę włączyć ogrzewanie na 15 minut np. 24 sierpnia, gdy jest chłodny wieczór.
Mogę grzać w dowolnym momencie, przez dowolną ilość czasu.

Pomieszczenia w przyziemiu oraz na drugiej kondygnacji, rzadko używane, posiadają z tego właśnie powodu, wyłącznie ogrzewanie grzejnikowe.
===

boguslaw
10-01-2016, 08:37
(...)do ceny materiałów dochodzi cena robocizny ... a ta potrafi być różna. I to, jak wysoko będzie cenił swoje wykonanie wykonawca będzie miało istotny wpływ na całość - na to, co nazywasz "instalacją". Bo instalacja to materiał + instalacja jako robocizna. Sam materiał przecież nie położy się - ktoś to musi położyć i dać gwarancję na swoją pracę...
I dodam jeszcze, że na etapie projektowania określiłam, gdzie będą meble kuchenne a w łazience brodzik z kompozytu (choć podobno pod kompozytem można kłaść połogówkę) i te miejsca to strefy wolne od instalacji. Mniejsze koszty. (...)


Więc sama widzisz. mniejsze koszty.
Mniejsze koszty przede wszystkim właśnie w robociźnie.
Brawo! skoro zaplanowałaś miejsca bez OP, co nie zmienia faktu, że masz ogrzewanie niskoinercyjne i jak dla mnie, za mało dyspozycyjne..
Skoro przy swoim rozwiązaniu uzyskujesz zadowalające Cię poziomy temperatur, to przy ogrzewaniu hybrydowym precyzja ta może być tylko większa z powodu mniejszej możliwości istotnie większego przewyższenia temperatury powyżej temperatury zadanej, które to przewyższenie jest pewne przy posiadaniu samego OP.
===

Co do Twojej babci.
Pilnuj, by zawsze miała pełną możliwość pracy przeponą (męski tor oddychania, kilka, kilkanaście razy dziennie seria oddechów typu ZEN) + oczywiście preparaty uelastyczniające, uszczelniające i antyagregacyjne.

Pozdrawiam
Bogusław

boguslaw
10-01-2016, 08:40
Ja zrozumiałam, że dla wszystkich OP jest złe :D Ale skoro tak mówi lekarz medycyny sprzedający grzejniki, to coś w tym musi być...

Źle zrozumiałaś.
Ale np. dla raczkującego dziecka, z całą pewnością. Dla starszych dzieci, siedzących i bawiących się stale na podłodze, również.

Pozdrawiam
B.

boguslaw
10-01-2016, 08:52
(...)
A abstrahując od bobra... moja siostrzenica w wieku kilku lat cierpiała na alergię na kurz, łuszczeniem się skóry z wewnętrznej strony dłoni. Pomogła seria wizyt odczulających w bicomie. Dziś pannica pod osiemnastkę a alergia nie wróciła. Zatem może nie zwalczanie kurzu i roztoczy tylko regulacja i redukcja reakcji rozszalałego układu odpornościowego. Tolerancja brudu u bawiącego się malca , doświadczenia smakowe na dworze i w domu. Ponoć za granicą alergików zaraża sie owsikami w celach terapeutycznych

Widzę, że czytałeś "Śniadanie mistrzów" K. Vonneguta...

Bardzo słusznie. Odnosiłem się do pokutującego mitu, że OP jest dobre dla alergików. Jeśli już, to wręcz przeciwnie, właśnie z powodu przesuszania a przez to większego rozdrobnienia i większej lotności cząstek zawierających alergeny.
Dodatni efekt zależy przede wszystkim od innej taktyki sprzątania a także od innego sposobu zorganizowania przestrzeni.

Pozdrawiam
B.

Beskidziak
10-01-2016, 09:54
[QUOTE=boguslaw;7041272

Bardzo słusznie. Odnosiłem się do pokutującego mitu, że OP jest dobre dla alergików.


To nie mit to prawda. Mam żonę alergika, po przeprowadzce do nowego domu (100% podłogówki) wiele dolegliwości ustało. Jest jeszcze uczulenie na chlor, ale to inna bajka i nad tym pracuje.

W starym domu grzejniki i coroczny rytuał ze ściąganiem i myciem karcherem przed rozpoczęciem sezonu.
W nowym domu miałem propozycje ogrzewania grzejnikami higienicznymi, ale to ani ładne a powierzchnia tego przy niskiej temperaturze zasilania .......
Generalnie jedyna alergia jaka u mnie występuje to alergia na grzejniki i ich sprzedawców....;)

boguslaw
10-01-2016, 10:07
Beskidziak

Dodatni efekt zależy przede wszystkim od innej taktyki sprzątania a także od innego sposobu zorganizowania przestrzeni.

kama33
10-01-2016, 10:09
Bogusław - przeczytałam artykuł i rozumiem, że chcesz mi powiedzieć, że OP nie jest dla mnie komfortowe. Jeżeli o to Ci chodzi, to się mylisz. 40 lat mieszkałam z grzejnikami, teraz z OP. Czuję sie komfortowo. Mam chyba najprostsze sterowanie jakie może być - jeden zwykły regulator pokojowy, resztę regulował instalator przepływami wg naszych potrzeb. Jestem naprawdę bardzo zadowolona i nikt mi nie wmówi, że nie mam komfortu.Wg mnie mam. Nie mam ciepłej podłogi, kurz zmywam na bieżąco. Nogi nigdy przy OP mi nie spuchły. Tyle w temacie, bo wątek chyba czegoś innego dotyczył :)
Pozdrawiam

imrahil
10-01-2016, 10:11
Beskidziak

Dodatni efekt zależy przede wszystkim od innej taktyki sprzątania a także od innego sposobu zorganizowania przestrzeni.

bzdury. dodatni efekt jest od podłogówki, tak samo jak większy komfort. przy podłogówce nie ma czegoś takiego:


A ja właśnie stalem się ofiarą domu energooszczędnego szkieletowego. Po Pierwsze te durne grzejniki adax neo nadają się do ogrzewania małych pomieszczeń, przy dużym salonie nie ma bata, grzeją sobie tylko najbliższe otoczenie i cześć, po drugie nie czuć komfortu cieplnego nawet jak jest 21,5 stopnia, jest po prostu jakoś tak chłodno. Teraz kupiłem sobie głupi biokominek za 240 zł, rozpalam go na małym ogniu i momentalnie jest w salonie ciepło, 1800w adaxów przez 8 godzin nie robi takiej roboty, co ten mały biokominek w 20 minut. Ciągle zastanawiam się jak poprawić komfort cieplny na stałe, jakieś pomysły? Ktoś używał tych paneli na podczewrwień?

no i zdecydowanie mniej kurzu w powietrzu.

boguslaw
10-01-2016, 10:15
problem w tym, że ciągle podkreśla, że jest lekarzem. tylko w celu sprzedaży grzejnika. to jest wprowadzanie w błąd inwestorów, a redakcja nic z tym nie robi? wg mnie to bardzo poważna sprawa.

A ty, nie mając po temu żadnych kwalifikacji, próbujesz zmniejszyć wagę moich wypowiedzi. Na jakiej podstawie?
Kto tu jest mniej wiarygodny?

Żaden grzejnik na świecie nie produkuje kurzu...
===

A poza tym bardzo podoba mi się zaciekłość, z jaką kilka stale tych samych osób, siedzi przy mnie i przy wątkach z moim udziałem.
Podła, personalna argumentacja co poniektórych pseudodyskutantów, bardzo mnie dowartościowuje...

Dziękuję i pozdrawiam
Bogusław

imrahil
10-01-2016, 10:19
A ty, nie mając po temu żadnych kwalifikacji, próbujesz zmniejszyć wagę moich wypowiedzi. Na jakiej podstawie?
Kto tu jest mniej wiarygodny?

Ty jesteś najmniej wiarygodny spośród wszystkich tutaj dyskutujących, bo jesteś sprzedawcą podającym się za lekarza. pozostali mieli okazję mieszkać w domach/mieszkaniach z kaloryferami i podłogówką

czujesz się zestresowany i będziesz donosił redakcji, że niektórzy gnębią płatny profil?

MarysiaMarysia
10-01-2016, 10:21
Więc sama widzisz. mniejsze koszty.
Mniejsze koszty przede wszystkim właśnie w robociźnie.

boguslawie, gdy wstępnie decydowałam się na ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu, najważniejszym argumentem był fakt, że wreszcie nie będę musiała oglądać w swoim mieszkaniu zawieszonych na ścianie kaloryferów (wątpliwej urody bo taki wygląd mają kaloryfery z półki cenowej która dla mnie jest osiągalna). Drugim istotnym argumentem "za" był ten ekonomiczny - koszty ogrzewania gazem. Trzecim argumentem "za" było moje osobiste poczucie komfortu bo wyobrażałam sobie tę przyjemność gdy będę biegać bez bamboszkow po ciepłej podłodze lub gdy w łazience będę wychodzić spod prysznica na ciepłą posadzkę ... okropne są te dywaniki łazienkowe ...
Gdy przez chwilę rozważałam, ze względu na koszt wykonania instalacji podłogowej w obydwu małych pokojach w moim mieszkaniu, zamianę podłogówki na kaloryfery, po wnikliwszej analizie mniejszych kosztów doszłam do wniosku, że jednak zapłacę za podłogówkę aby przede wszystkim uniknąć jednak kaloryferów (których przecież nie chcę a za które zapłacić muszę i stanowią one jakiś tam koszt + jakiś tam koszt ich montażu na instalacji za którą też ileś tam będę musiała zapłacić) - jednorazowo zakup kaloryferów i ich montaż to wydatek mniejszy, ale rozwiązanie które nie bardzo mi odpowiada - do końca życia. Instalacja ogrzewania podłogowego w moim mieszkaniu była wykonywana na etapie budowania mojego mieszkania. Nie decydowałabym się na zrywanie posadzki później już, nawet w przypadku remontu mieszkania kiedyś tam, w przyszłości, i położenie jednak podłogówki ... własnie ze względu na koszty ...
Dlatego mniejsze koszty na robociźnie w moim przypadku gdybym rezygnowała z instalacji ogrzewania podłogowego na powierzchni podłogi w dwóch małych pokojach okazały się nie do końca trafionym argumentem. W moim przypadku. Nie fajne są kaloryfery które ma moja siostra jak również nie bardzo podobają mi się kaloryfery które są w Twojej ofercie. One są po prostu nieładne, zajmują miejsce na ścianie a i tak przecież w użytkowaniu potrzebują energii aby mogły ogrzewać pomieszczenie - energii za którą płacę. Czy użytkowanie systemu hybrydowego byłoby tańsze? Płaciłabym mniejsze rachunki za gaz gdybym chciała ogrzewać swoje mieszkanie w taki sposób, utrzymywać takie temperatury, o jakich pisałam wyżej?
Zaś dodatkowym argumentem "za" całością podłogówki było przestrzeganie mnie przed mieszanym systemem czyli podłogówka+kaloryfery. I czytając forum widzę, ze zrobiłam dobrze rezygnując z kaloryferów. No i przykład mam tez w rodzinie ...


Brawo! skoro zaplanowałaś miejsca bez OP, co nie zmienia faktu, że masz ogrzewanie niskoinercyjne i jak dla mnie, za mało dyspozycyjne..
Skoro przy swoim rozwiązaniu uzyskujesz zadowalające Cię poziomy temperatur, to przy ogrzewaniu hybrydowym precyzja ta może być tylko większa z powodu mniejszej możliwości istotnie większego przewyższenia temperatury powyżej temperatury zadanej, które to przewyższenie jest pewne przy posiadaniu samego OP.

w okresie niedawnych mrozów, gdy w nocy temperatura spadała do -18 a w dzień do -13 przewyższenie temperatury w moim mieszkaniu wyniosło nie więcej niż 0,7 stopnia od zadanej na sterowniku. Dla mnie było to miłe przewyższenie i nie odczuwałam potrzeby otwierania okien. Teraz, gdy temperatura na zewnątrz wynosi +2, przewyższenie wynosi 0,2. Jest mniejsze. Gdy temperatura spada poniżej zadanej wówczas włącza się piec i dogrzewa pomieszczenie. Zauważyłam, że gdy temperatura spada o 0,3 wówczas piec zaczyna pracować - 0,3 to dla mnie różnica niezauważalna. Gdy mam okazję usłyszeć, że piec zaczyna pracować wówczas patrzę, w którym pomieszczeniu sterownik pokazuje mniejszą temperaturę. Tylko wtedy jestem w stanie stwierdzić, że temperatura jest niższa od zadanej. W moim odczuciu taka praca ogrzewania podłogowego jest bardzo dobra. Cóż miałabym korygować i w jaki sposób lepiej regulować grzejnikami w moim przypadku? ... grzejnikami które wcale nie należą do tanich (zrobiłam symulacje i pokazała mi, ze potrzebowałabym grzejnik w cenie 375 zł netto) i nie powalają estetyką?

Myślę, że generalnie to jest tak, że osoby które ze względu na wiarygodne i autentyczne argumenty zdecydowały się na położenie podłogówki w całości, nigdy nie zrezygnują z pomysłu na rzecz hybrydowego sposobu ogrzewania. Bo to nie jest dobra alternatywa dla takich osób.
Jakby co to przejrzałam i poczytałam stronę www boguslawa. Obejrzałam ofertę grzejników, zrobiłam nawet symulacje dla swoich dwóch małych pokoi - gdybym miała zawiesić sobie takie grzejniki ... no ale nie zawiesiłabym bo nie podobają mi się. Nawet gdy ich cena zaczyna się od 150 zł netto + mniejszy koszt montażu takiego grzejnika. Kosztów użytkowania takiego grzejnika nie znam.

A co d dyspozycyjności samej podłogówki to nie potrafię jeszcze tego stwierdzić na swoim własnym przykładzie. Za krótko użytkuje i nie miałam jeszcze okazji przetestowania swojego programatora w przypadku gdy np. gdzieś wyjadę i będę chciała aby ogrzewanie włączyło się powiedzmy na dobę przed moim powrotem abym mogła wrócić do ciepłego mieszkania ...
Nie korzystam na razie z możliwości ustawiania w ciągu doby różnych temperatur. W tym sezonie tego nie będę robić - poczekam na rachunek za cały sezon i dopiero po tym pomyślę czy nie zmienić sposobu użytkowania OP.

pozdrawiam!

boguslaw
10-01-2016, 10:23
Bogusław - przeczytałam artykuł i rozumiem, że chcesz mi powiedzieć, że OP nie jest dla mnie komfortowe.

Nie kama33.
Chciałem Ci pokazać, na czym polega z grubsza mechanizm termoregulacji organizmu.
Gdy jest za gorąca woda w wannie co robimy? Wystawiamy nogi...
Może kiedyś ta wiedza Ci się przyda, tak jak i innym forumowiczom.

Może i masz komfortowo w porównaniu z poprzednią odsłoną swojego życia, lecz śmiem twierdzić, że ja mam jeszcze bardziej komfortowo, gdyż mogę wpływać na temperatury wnętrz swojego domu przez cały okrągły rok.

Pozdrawiam
Bogusław

boguslaw
10-01-2016, 10:28
Ty jesteś najmniej wiarygodny spośród wszystkich tutaj dyskutujących, bo jesteś sprzedawcą podającym się za lekarza. pozostali mieli okazję mieszkać w domach/mieszkaniach z kaloryferami i podłogówką

czujesz się zestresowany i będziesz donosił redakcji, że niektórzy gnębią płatny profil?

Nie, nie czuję się zestresowany. Raczej czasem przygnębiony czyjąś podłością i małością.
Jestem lekarzem i będę do końca swoich dni, czy ci się to podoba czy też nie.

Jeśli ty lub ktokolwiek inny, będziecie stosować argumenty ad personam, to zawsze zgłoszę takie posty do usunięcia.
Każdy zresztą ma takie prawo... pod każdym postem na dole jest wykrzykniczek... Wystarczy kliknąć, zgłosić naruszenie regulaminu FM i post zostanie usunięty lub zmoderowany.

===

kama33
10-01-2016, 10:44
Nie kama33.
Chciałem Ci pokazać, na czym polega z grubsza mechanizm termoregulacji organizmu.
Gdy jest za gorąca woda w wannie co robimy? Wystawiamy nogi...
Może kiedyś ta wiedza Ci się przyda, tak jak i innym forumowiczom.

Może i masz komfortowo w porównaniu z poprzednią odsłoną swojego życia, lecz śmiem twierdzić, że ja mam jeszcze bardziej komfortowo, gdyż mogę wpływać na temperatury wnętrz swojego domu przez cały okrągły rok.

Pozdrawiam
Bogusław

Ja też mogę wpływać na temperaturę wewnątrz domu cały rok. W zimny letni wieczór wystarczy odpalić kominek, który - tak na marginesie - uwielbiam :) Nie licytujmy się kto ma lepiej. Mnie zadowala to co mam, Ciebie to co Ty masz. Jest ok. natomiast argumenty co do kurzu czy wysokiej temperatury podłogi są wyssane z palca. Wiem co mówię, bo jestem praktykiem w tym temacie, a nie teoretykiem.

boguslaw
10-01-2016, 10:46
(...)
A co d dyspozycyjności samej podłogówki to nie potrafię jeszcze tego stwierdzić na swoim własnym przykładzie. Za krótko użytkuje i nie miałam jeszcze okazji przetestowania swojego programatora w przypadku gdy np. gdzieś wyjadę i będę chciała aby ogrzewanie włączyło się powiedzmy na dobę przed moim powrotem abym mogła wrócić do ciepłego mieszkania ...
(...)

Czyli pożiwiom, uwidim...
Dziękuję Ci za wnikliwe potraktowanie moich wpisów. Mam nadzieję, że chociaż bardzo małe co nieco z nich skorzystałaś.
Przywróciłaś mi wiarę w ludzi piszących na FM. Jak wiadomo, przytłaczająca większość tylko czyta i nie wypowiada się w wątkach.

Mieszkałem w domu z ogrzewaniem ceramicznym, w domu z kaloryferami, w domu z samą podłogówką, w domu z hybrydowym i zdecydowanie stawiam na hybrydowe, jako najbardziej uniwersalne dla największej grupy użytkowników (nota bene, czasem lubię stanąć bosymi stopami właśnie na chłodnych kafelkach).
Dużo zależy także od trybu życia domowników oraz ich struktury wieku a także od wielkości i sposobu korzystania z domu.

Pozdrawiam
Bogusław

MarysiaMarysia
10-01-2016, 10:52
Bogusław - przeczytałam artykuł i rozumiem, że chcesz mi powiedzieć, że OP nie jest dla mnie komfortowe. Jeżeli o to Ci chodzi, to się mylisz. 40 lat mieszkałam z grzejnikami, teraz z OP. Czuję sie komfortowo.
otóż to! ... normalnie nacieszyć się nie mogę swoja podłogówką ... zrezygnowałam z kilku rzeczy na etapie planowania wyposażenia mieszkania (kupiłam je w stanie deweloperskim) na rzecz założenia w całym mieszkaniu ogrzewania podłogowego.


(...) i nikt mi nie wmówi, że nie mam komfortu.Wg mnie mam.

a co więcej, nie przekona mnie, ze dodatkowe montowanie kaloryferów miałoby mi ten komfort polepszyć bo sama podłogówka jest do bani.


Nie mam ciepłej podłogi, kurz zmywam na bieżąco. Nogi nigdy przy OP mi nie spuchły. Tyle w temacie, bo wątek chyba czegoś innego dotyczył :)

odkurzanie to też żaden problem dla mnie. Alergikiem nie jestem ale zwyczajnie przeszkadza mi kurz. Odkurzanie jest mało skomplikowane. A podłoge mam ciepłą, tak jakbym tego oczekiwała, tylko w łazience. Wszędzie indziej mam ciepło lekko wyczuwalne. I tak jest dobrze bo wystarczy abym mogła chodzić na bosaka lub w samych skarpetkach. podłogówka jest super!

boguslaw zdaje się tego nie rozumieć. No nic. Bo jestem przekonana, że tak czy siak ma klientów. Czy zadowolonych po tym jak założyli sobie hybrydowe ogrzewanie? ... tego nie wie Nikt.

boguslaw
10-01-2016, 10:55
Ja też mogę wpływać na temperaturę wewnątrz domu cały rok. W zimny letni wieczór wystarczy odpalić kominek, który - tak na marginesie - uwielbiam :) Nie licytujmy się kto ma lepiej. Mnie zadowala to co mam, Ciebie to co Ty masz. Jest ok. natomiast argumenty co do kurzu czy wysokiej temperatury podłogi są wyssane z palca. Wiem co mówię, bo jestem praktykiem w tym temacie, a nie teoretykiem.

I w końcu dobre zdanie "Mnie zadowala to co mam, Ciebie to co Ty masz.".
Dodam tylko, że swoją instalacje mogę odpalać sterownikiem czasowym przed powrotem do domu, zdalnie sms-em, lub jednym ruchem palca, gdy wrócę zmęczony przemarznięty do domu. Podwyższam temperaturę powyżej bazowej i gdy się odpowiednio dla danego dnia rozgrzeję, jednym ruchem palca powracam do poprzednich ustawienia.
Nie mam kominka.

Pozdrawiam
Bogusław

boguslaw
10-01-2016, 11:04
otóż to! ... normalnie nacieszyć się nie mogę swoja podłogówką ... (...)

Otóż to! ... normalnie nacieszyć się nie mogę swoim ogrzewaniem hybrydowym.
Mam tak jak lubię, bez względu na sytuację pogodową i jej dynamikę.
Nie boję się całkowitych długoterminowych wyłączeń ogrzewania.
Nie boję się skoków temperatury - zarówno in plus, jak i in minus.

===
http://www.regulus.com.pl/galeria/regulus-system-canal

http://www.regulus.com.pl/galeria/regulus-system-inside

===

Pozdrawiam Ciebie i piękny Wrocław.
Mam tam siostrę, także Marię. Na Pretficza.
Przyjemnej niedzieli.

Bogusław

MarysiaMarysia
10-01-2016, 11:16
Dużo zależy także od trybu życia domowników oraz ich struktury wieku a także od wielkości i sposobu korzystania z domu.

otóż to. Uwierz mi, zanim w moim niewielkim mieszkaniu zdecydowałam się na ogrzewanie podłogowe wzięłam pod uwagę te czynniki a także pomyślałam o przyszłości. A więc także poczytałam o wpływie ogrzewania podłogowego na zdrowie - na moje zdrowie. To, że lubię mieć czystą podłogę już wiesz. Nie lubię kurzu na podłodze bo w nadmiarze potrafi zbijać się w "koty" i gromadzić w kątach. Nie doprowadzam do takich sytuacji. Mogłabym być spokojnie alergikiem ;) ... lubię gdy podłoga jest czysta. Wiem też, że podłoga nigdy nie osiągnie takiej temperatury aby mogła zaszkodzić mojemu zdrowiu. Bo jest to ogrzewanie niskotemperaturowe - dla mojego zdrowia niegroźne.

A co do kaloryferów to zapewne pamiętasz, jak kaloryfery żeberkowe potrafią lepić się od kurzu w środku, w tych miejscach na swoim użebrowaniu które jest bardzo trudne do odkurzania? pomiędzy i od strony ściany ....... lub jak kurz lubi gromadzić się w środku kaloryferów płaskich, takich ze szczelinkami na górze ... ten kurz jest dobrze widoczny gdy zerknie się przez dziurki do środka .... Regulusy są podobne.
Uwierz mi, jestem bardzo szczęśliwa, że nie posiadam kaloryferów. To także jest dla mnie komfortowe.




Pozdrawiam Ciebie i piękny Wrocław.
Mam tam siostrę, także Marię. Na Pretficza.
Przyjemnej niedzieli.

Bogusław

Dziękuję. Twoja siostra jest moją sąsiadką - mieszkam na Gaju ... a rozliczam się w Urzędzie Skarbowym Wrocław Krzyki :)

Liwko
10-01-2016, 11:22
czujesz się zestresowany i będziesz donosił redakcji, że niektórzy gnębią płatny profil?

Będziesz donosił? Przecież on to cały czas robi!

Boguś zainspirowałeś mnie, zmieniam swoją stopkę :D

fotohobby
10-01-2016, 11:38
A ty, nie mając po temu żadnych kwalifikacji, próbujesz zmniejszyć wagę moich wypowiedzi. Na jakiej podstawie?
Kto tu jest mniej wiarygodny?

Żaden grzejnik na świecie nie produkuje kurzu...


Oczywiście, że nie, tylko, że na skutek konwekcji powoduje jego krążenie. TO widać, ile osiada go na meblach - teraz, a ile osiadało go w mieszkaniu z grzejnikami

BTW: Znalazłeś już odpowiedź na pytanie, które zadałem Ci w innym wątku ?

romano78
10-01-2016, 11:42
[QUOTE=boguslaw;7041376]Nie kama33.
Chciałem Ci pokazać, na czym polega z grubsza mechanizm termoregulacji organizmu.
Gdy jest za gorąca woda w wannie co robimy? Wystawiamy nogi...
Może kiedyś ta wiedza Ci się przyda,

U mnie temperatura w domu 21 a temperatura podłóg max 21,5 a w te największe mrozy ostatnio nie przekraczała 23stopnie pan Doktor chyba nie był nigdy w nowym domu gdzie jest 100procent podłogówki .

A gdy mam za goracą wode w wannie to nie wystawiam nóg z wanny tylko dopuszczam zimnej

forscher
11-01-2016, 16:07
tak czytam te Wasze wypowiedzi i przychodzi mi do glowy jedno porównanie...


jest sobie pan Kowalski ktory ma dom w kolorze zielonym. Pan Kowalsko bardoz lubi kolor zielony... z zawodu Kowalski jest sprzedawca zielonej farby. Długo wybierał ten kolor przuymierzał rozne kolory aż w koncy stwierdził że i jego dom bedize zielony.. no i jak pomyślął tak tez sie stało.. Mieszka sobie w tym domku juz wiele lat i wspaniale sie ww nicm czuje..

jest sobie pan Nowak. Pan Nowak także długo wybierał długo kolory i długo sie zastanawiał na jaki kolor pomalowac swój domek.. Ulubionym kolorm Nowaka byl fioloetowy.. wiec i jego dom tuz po wybudowaniu nabrał koloru fioletowego.. I tak sobie mieszka pan Nowak w tym domku koloru fioletowego...
Niestety pan Kowalski nie moze pogodzić sie z faktmem ze Pan Nowak wybrał kolor fioletowy a nie zielony.. Kowalski poświecił wiele energii i czasu na to by debatowac dyskutowac z Nowakiem chcąc go przekonac do tego ze to wlasnie ZIELONY jest tym kolorem ktory jest najlepszy najpiekniejszy i w ogole NAJ.




ktos przygladajacy sie z boku tej sytuacji nie wie dlaczego Kowalski chce by Nowak zmienil kolor domu na zielony... wszak jeden mieszka w Portugalii a drugi w Norwegii


no ale łaczy ich jedno.. mentalność. .







PS fanów podłogówki i kurzu na niej zapraszam na film https://www.youtube.com/watch?v=oJA_Xta54-g

Yeti podobno też ktos wiedział.. tak jak te rzekome tumany kurzu unoszące sie przy włączonej podłogówce. :lol2:


PS2 jednej rzeczy nie rozumiem... jeżeli ktoś speł;ania dwa warunki
1. ma w domu ogrzewanie podłogowe
2 zna urzadzenie noszące nazwe odkurzacza i potrafi z niego korzystac a także korzysta....



to co takja osobe mają interesowac UWAGA CYTUJĘ "Resztki roztoczy oraz ich wydaliny spadając na ogrzaną posadzkę ulegają większego stopnia przesuszeniu, rozdrobnieniu a przez to stają się bardziej lotne." KONIEC CYTATTU..:wtf:

Latające ptaki srają w powietrzu.. cześc z ich odchodów spada w całości częśc w powietrzu ulega rozdrobnieniu i te resztki spadaja nam na głowe. w Lecie taka kupa zanim doleci zdazy przeschnąc wiec jest ryzko ze te resztki dostaną sie do naszego ukladu oddechowego CZY TO OZNACZA ZE MAMY NIE WYCHODZIĆ Z DOMU (oczywiscie z domu ogrzewanym tylko kaloryferami??


PS 3
w moim domu też będzie podlogówka. WSZĘDIZE



PS 4


czytając Kowalskiego tzn bogusława mozna zapomiec o letnich wyjazdach co Chorwacji... wszak tam też leżąc na plaży spedza sie czas na czymś co grzeje - tak jak podłogówka.. no i dwa tygpodnie takiego leżenia to jak by nie było .... długo..
Więc jakie jest rozwiązanie? letnie wakacje na Antarkrydzie? :wiggle:

imrahil
11-01-2016, 17:10
Od REDAKCJI: POST USUNIĘTY - ARGUMENTACJA PRZEKRACZA RAMY SPORU MERYTORYCZNEGO.

boguslaw
11-01-2016, 23:03
9...)

Nie za bardzo Ci się chciało czytać wnikliwie? Nic nie szkodzi.
Kiepskie wnioski, kiepskie porównania, przed spuentowanie swojego postu wyraźnie się nakręciłeś.. Nic nie szkodzi.

Tych, którzy już mają wybudowane domy, którzy już mieszkają, do niczego nie usiłuję nakłaniać. Dokonali już swoich wyborów i z pewnością dobrze je w swoim umyśle motywowali. Za nic w świecie nie przyznają się ,że w czymkolwiek gdziekolwiek popełnili jakiś błąd, tym bardziej publicznie.
Mając ogrzewanie posadzkowe w swoim domu, nic już z nim nie zrobią, gdyż jest to typ ogrzewania całkowicie niemodyfikowalny, nierozwojowy.
Muszą minąć lata, by ocenić, czy się w jakiejś kwestii mylili czy też nie.

Problemem nie są userzy, którzy na świeżo wyrażają zachwyt nad swoimi nowymi nabytkami, ze wszystkimi ich niuansami, lecz stale ci sami od miesięcy uczestnicy wątków, w liczbie kilku, którzy dzień w dzień, świątek, piątek, o różnych porach dnia, niektórzy od lat, uczestniczą w atakowaniu jednych z możliwych z rozwiązań, całkowicie bezkrytycznie forsując rozwiązanie konkurencyjne.

Niech nikt mi nie usiłuje wmówić, że są to "bezstronni życzliwi". Nikt przy zdrowych zmysłach, po trudach zbudowania przez kilka lat swojego domu, nie będzie, zamiast się nim cieszyć, dzień za dniem, miesiącami i latami siedział na wszystkich wątkach tematycznych Forum Muratora, pilnując "prawidłowości toku myślenia" nowych forumowiczów.
Wystarczy poczytać poszczególne wątki, jak stadem rzucają się na każdego (zawsze ci sami), kto tylko odważy się pomyśleć inaczej.
W swoim lobbystycznym zacięciu nie zawahają się przed użyciem choćby najbardziej podłych i stricte personalnych argumentów, nie mających nic wspólnego z omawianymi tematami.
===

Kompletnie mi to lata, co Ty wybierzesz forscher do swojego domu.
Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.
Każdy jest kowalem swojego losu.
Każdy ma taki dom, na jaki sobie zapracował swoimi decyzjami...
===

Ps. Może Ty na plaży w Chorwacji wytrzymasz, lecz wyślij tam swoja matkę i swojego ojca, a także małoletnie dzieci, jeśli takowe posiadasz.
I nie na dwa tygodnie lecz na pół roku, gdyż tyle mniej więcej trwa w Polsce sezon grzewczy.
Poza tym Ty także kiedyś będziesz stary.

====
I na koniec jeszcze jeden kamyczek do waszego ogródka, cobyście mieli o czym myśleć w nocy i jutro i znowu w nocy i w kolejne jutro...

Długotrwałe przesiadywanie.......

W organizmie jest określona ilość krążącej krwi. Wynosi ona od około 4 ltr. dla kobiet do 5.5 ltr. u mężczyzn.
Jeśli na obwodzie, w obrębie rozszerzonych wskutek walki z przegrzaniem naczyń m.in. kończyn dolnych, uwięźnie spora jej część, to do mózgu i ważnych narządów miąższowych dopłynie jej, co oczywiste, mniej.
Aby to wyrównać serce musi przyspieszyć i zwiększyć swoją pojemność
wyrzutową. Sytuacja niekomfortowa.
Ale to nie wszystko. Krew to erytrocyty, a erytrocyty to nośniki niezbędnego do procesów oddychania tlenu. Również spora ich część zaangażowana jest na obwodzie. Zwalnia szybkość przepływu krwi w związku z większą ilością obsługiwanych rozgałęzień naczyniowych.
Erytrocyty coraz więcej czasu potrzebują na pokonanie drogi
płuca- obwód- płuca.
Pogarszają się warunki ukrwienia i utlenowania mózgu i innych narządów.
Pogarszają się warunki ewakuacji szkodliwych produktów przemiany materii, wzrasta przekrwienie bierne (- żylne) czaszki.
Człowiek myśli gorzej, staje się mniej wydolny umysłowo.
Pasi?
No to...
Nie zabudowujcie posadzkowego w miejscu siedzącej pracy umysłowej i w innych miejscach długiego przesiadywania...
====

forscher
12-01-2016, 10:51
boguslaw



jedno pytanie - w jakich warunkach mozna mowic o przegrzaniu organizmu ??? czy panująca przez dłuższy okres czasu temepratura okolo 20 - 25 czy 26 stopni C temepratura moze doprowadzic do przegrzania? Czy dla kogos kto raz jest w otoczeniu w ktorym jest zalozmy 26 stopni a za chwile w pomnieszczeniu chlodniejszzym na przyklad raz w lazience a pozniej w garazu albo raz we salonie a pozniej w kuchni (w ktorych to pomieszczeniach) temperatury mogą byc różne) można mowic o przegrzaniu ??


Piszesz o tym długim przesiadywaniu tak jakbys zakładał ze jak ktos usiądzie na podłodze to bedize bez ruchu siedzial na tym amym miejscu przez wiele dni, godzin...

Nie jestem lekarzem - fakt. ale staram sie do tego podchodzic w miare logicznie..


moze dlugie przeiadywanie to lezenie w lozku... no fakt.. moze tak jest ale... najdłuzej w łozku lezymy w czasie snu... a raczej mało kto z logicznie myslacych ludzi podkreca temeprature podłogówki do granic mozliwości na maxa w góre na noc... i raczej normalnym jest ze na noc teperatura podłogówki jest obnizana...

tak przynajmniej doradzaja wszystkie (niekoniecnzie lekarskie perodyki) WIĘC CZY MOZNA TU MOWIC O JAKIMŚ PRZEGRZANIU?


poza tym są systemy (wcale nie skomplikowane) które pozwalaja na ustawienie ogrzewania podłogowego na odpowiedniej, komfortowej DLA DANEGO ORGANIZYMU temperaturze. Fakt - potencjalne obnizenie temepratury trwa dluzej w przypadku podlogowki niz w przypadku kaloryferów (ze wzgl na bezwładnośc) ale na szczescie cywilizacja wymyslila okna ktorych otwarcie moze dostarczyc rześkiego powietrza ochładzajacego dany ORGaNIZM. Wiec tym bardziej nie rozumiem o jakim przegrzaniu piszesz...


cos tam pisales o wkladaniu nogu do wanny z gorącą wodą.. nie wiem jak inni ale jak dla mnie woda jest gorąca to odczekuje albo dolewam chlodniejszej... po to by nie narazic organizmu na przegrzanie (widze ze lubisz to okreslenie i czesto go uzywasz w odniesieniu do niskotemepraturopwego źródła ciepła jakim - jakby na to nie patrzeć - jest podłogówka.




piszesz
Jeśli na obwodzie, w obrębie rozszerzonych wskutek walki z przegrzaniem naczyń m.in. kończyn dolnych, uwięźnie spora jej część, to do mózgu i ważnych narządów miąższowych dopłynie jej, co oczywiste, mniej.


zgadza sie.. jednak wytluamcz mi dlaczego miało by dojsc do przegtrzania na przyklad nóg.. Uczucie przegrzania do uczucie dyskomfortu - zgodzisz sie ze mna? a chyba jestesmy ludzmi racjonalnie postepujacymi ktorzy czujac dyskomfort starają sie jemu zapobiec albo doprowadzić swoj organizm do sytuacji komfortowej. Prawda? Za kogo ty masz ludzi? za masochistów ktorzy swiadomie i dobrowolnie narazaja sie na wysoka temepraturę i mimo iz jest to dla nich niekomfortowe to temu nie zapobiegaja??

w jakieej temperaturze moze djsc do przegrzania ogranizmu? jak dlugo orgniazm musi BEZ PRZERWY mieć kontakt z urzadzeniem wytwarzajacym wysoka temepraturę by do takiego przegrzania doszło ?



Część swojego zycia spedzialem w mieszkaniu ogrzewanym zwyczajnym piecem bez regulacji temp i kaloryferami.. Co mnie sklania do podlogówki ? miedzy innymi chęć unikniecia sytuacji bedacych moim wspomnieniem kiedy to w zimie z powoduu ogromnej tep na piecu trzeba było otwierać okna by nie doszło do PRZEGRZANIA ORGANIZMU.














Jak widze jestes fanem innego ogrzewania niz podlogowki... i w porzadku..


Moze warto odpuscic użeranie sie z userami o ktorych wspominasz... jezeli ktos długo myslał i wymyslił ze cche miec podłogówkę to niech ma.. Ze wszystkimi tego konsekwencjami..

Jezeli ktos sie decytuje na posiadanie fiata punto (ktory jest jedną wielką strefa zgniotu) to niech ma.. nie trzeba go oswiecac i nakłaniac do wyboru toyoty yaris czy auris wmiawiajac ze gdyby miał toyote to w razie wypadku ma (statystycznie) wieksze szanse na przezycie... Ludzie w wiekszosci postepuja racjonalnie i dokonuja racjonalnych wyborów... ZE WSZYSTKIMI TEGO KONSEKWENCJAMI.
Pozwól im na to.


Jezeli ktoś jest jak piórko na wietrze i poddaje sie namowom zwolenników tylko "jednego słuszengo rozwiazania" a nie probuje dowiedziec sie o innych rozwiazaniach... poszperac popytać tylko idzie na łatwiźnie to niech tak będzie... Ludzie mają do tego prawo.. Pozwól im na to.







Moim zdaniem nie ma sensu przybierania szat czlowieka odpowiedzialnego za zdrowie i zycie innych.. no chyba ze ktos ma w tym jakis potencjalny niekoniecznie ukryty cel.. a jak patrze na Twój profil to domniemywam iz tak własnie jest.

darianus
12-01-2016, 13:08
moze dlugie przeiadywanie to lezenie w lozku... no fakt.. moze tak jest ale... najdłuzej w łozku lezymy w czasie snu... a raczej mało kto z logicznie myslacych ludzi podkreca temeprature podłogówki do granic mozliwości na maxa w góre na noc... i raczej normalnym jest ze na noc teperatura podłogówki jest obnizana...


Nie dotyczy pompiarzy, którzy gonią w taniej taryfie po nocach :)

Liwko
12-01-2016, 13:26
Nie dotyczy pompiarzy, którzy gonią w taniej taryfie po nocach :)

Zgadza się. Kiedy idę spać mam w sypialni 20 stopni, kiedy wstaję mam 21. Jest wręcz idealnie.

darianus
12-01-2016, 14:04
moze dlugie przeiadywanie to lezenie w lozku... no fakt.. moze tak jest ale... najdłuzej w łozku lezymy w czasie snu... a raczej mało kto z logicznie myslacych ludzi podkreca temeprature podłogówki do granic mozliwości na maxa w góre na noc... i raczej normalnym jest ze na noc teperatura podłogówki jest obnizana...


Dlatego takie gadanie, że powinno się obniżać temp. podłogówki na noc jest bez sensu. No chyba że ma się anhydrytową posadzkę to może...

fotohobby
12-01-2016, 15:57
Problemem nie są userzy, którzy na świeżo wyrażają zachwyt nad swoimi nowymi nabytkami, ze wszystkimi ich niuansami, lecz stale ci sami od miesięcy uczestnicy wątków, w liczbie kilku, którzy dzień w dzień, świątek, piątek, o różnych porach dnia, niektórzy od lat, uczestniczą w atakowaniu jednych z możliwych z rozwiązań, całkowicie bezkrytycznie forsując rozwiązanie konkurencyjne.

Niech nikt mi nie usiłuje wmówić, że są to "bezstronni życzliwi". Nikt przy zdrowych zmysłach, po trudach zbudowania przez kilka lat swojego domu, nie będzie, zamiast się nim cieszyć, dzień za dniem, miesiącami i latami siedział na wszystkich wątkach tematycznych Forum Muratora, pilnując "prawidłowości toku myślenia" nowych forumowiczów.
Wystarczy poczytać poszczególne wątki, jak stadem rzucają się na każdego (zawsze ci sami), kto tylko odważy się pomyśleć inaczej.
W swoim lobbystycznym zacięciu nie zawahają się przed użyciem choćby najbardziej podłych i stricte personalnych argumentów, nie mających nic wspólnego z omawianymi tematami.
==


====

Tzw tajemniczy "ONI" :lol:

W polityce też najwygodniej zrzucić na "onych" -Żydów, masonów i cyklistów :lol:

Wskaż mi człowieku, choć jednego producenta, za ktorym "lobbuję" ?
Gdyby kaloryfery były super, to polecałbym kaloryfery, ale mam tę przewagę, ze miałem okazję mieszkać w dwóch lokalach z grzejnikami i w dwóch lokalach ze 100% podłogówką.
I czy Ci sie to podoba, czy nie, będę dzielił się moimi odczuciami - że w domach w podłogówką mieszkało się lepiej.
I to jest odczucie zgodne z przytłaczającą wiekszością użytkowników tego forum, ktory poznali te rozwiązania.

kama33
12-01-2016, 16:18
Ja nie rozumiem skąd to przegrzanie ma być. Wpuszczam w podłogę coś koło 30 stopni. Podłoga wcale nie jest ciepła. Do tego stopnia, że dla mnie chodzenie bez pantofli nie jest - jak to mówi Bogusław - komfortowe. Bez pantofli mogę chodzić jak ustawię temp. na 40 stopni. Próbowałam, ale po co tak grzać, skoro 30 stopni i dłuższe grzanie zapewnia - wg mnie - lepszy komfort. Poza tym podłogówkę mogę w każdej chwili zamienić na kaloryfery. Ale już żałuję, ze dałam się namówić na zrobienie wyprowadzenia pod grzejniki. Wyrzuciłam pieniądze...

kama33
12-01-2016, 16:19
Tzw tajemniczy "ONI" :lol:

.
Ja się chyba do tych "ONI" jeszcze nie zaliczam? :D

fotohobby
12-01-2016, 16:22
Jak juz zabrałaś TAK jednoznaczny głos, to jesteś w "klubie" :)

boguslaw
12-01-2016, 17:48
No co jest "pracusie"? Jak minął dzień?
===

Przepływy rosną, gdy rośnie temperatura okolicy nóg, a wraz z nimi musi wzrosnąć ciśnienie rozkurczowe serca w miarę wzrostu oporów obwodowych.
Ubranie ma wpływ jedynie na zastoje.
Siedzenie, praca siedząca również - nie ma wspomagania mięśniowego w krążeniu żylnym krwi - jest to bardzo istotny czynnik wspomagający cyrkulację

Dla ułatwienia. Rozszerzmy rozważania jeszcze o wilgotność : 20 oC przy wilgotności 30%, 20 oC przy wilgotności 55% a 20 oC przy wilgotności 80% subiektywnie są odczuwane jako zupełnie różne temperatury.
Tymczasem dla sterowników pokojowych jest to ta sama temperatura....
Ludzie mieszkają w sąsiedztwie pól, lasów, jezior, gdzie wilgotność powietrza ulega znacznym wahaniom...
===

Swoją definicję podwyższonej temperatury podawałem wielokrotnie. Powtórzę ją raz jeszcze:

Podwyższona temperatura", (nieoptymalna i niekomfortowa temperatura otoczenia) jest to każda temperatura, w której realizacja zadania utrzymania optymalnej temperatury wnętrza ciała związana jest z koniecznością awaryjnego uruchamiania przez organizm pozaspoczynkowych mechanizmów termoregulacyjnych, czego bezpośrednim skutkiem jest ponadspoczynkowe przyspieszenie akcji serca i ponadspoczynkowy wzrost ciśnienia rozkurczowego krwi ( o pogłębieniu wentylacji płucnej nie wspominając).

Dom powinien być miejscem totalnego relaksu i jak najszerzej pojętego komfortu. Dla każdego domownika...
Różnie predysponowani ludzie będą mieć różne poziomy dyskomfortu termicznego. Inne wymogi będą mieć ludzie chudzi, inne otyli , inne ubrani inne rozebrani, itd., nie mówiąc o stanie zdrowia czy też poziomu aktywności hormonalnej...
Tego żaden algorytm sterownika nie bierze pod uwagę.... jak też zmiennego poziomu wilgotności powietrza...
===

Miłego wieczorku...
Bogusław

Ps. Elektryk o prądzie powiedziałby : nie dotykaj bo cię porazi! nie dotykaj bo cię kopnie!
I to działa na wyobraźnię.
Ja mówię: Uważajcie na podłogówkę, bo źle eksploatowana, może szkodzić powoli, podstępnie - podnosić ciśnienie rozkurczowe krwi i powodować zastoje na obwodzie.

No i teraz każdy wie, że trzeba uważać... I o to chodzi. To się nazywa profilaktyka....

===

fotohobby
12-01-2016, 17:56
I to wszystko domowikowi da kaloryfer zasilany temperaturą 30C
:lol:

Pstryk i w mig robi się od takiego kaloryfera cieplej :)
To juz lepiej mieć w szafie jakiś przenośny panel IR, tudzież zwykłą farelkę....

Bracianka
12-01-2016, 18:10
Ehhh... 100% podłogówki. Jak Bogusław puszcza sobie w podłogówkę wodę o tej samej temp. co w grzejniki, to rzeczywiście może się lekko przygrzać ;-) Moja podłoga była wyczuwalnie cieplejsza tylko w czasie, gdy na zewnątrz było - 20 stopni prawie. A tak śmigam po domu w skarpetkach. W sypialni mam 20 stopni, normalnie kurz fruwa jak szalony :-P

kama33
12-01-2016, 18:11
I to wszystko domowikowi da kaloryfer zasilany temperaturą 30C
:lol:
.

Kaloryfer zasilany temp 30 stopni suszy mi ręczniki w łazience :D

kama33
12-01-2016, 18:12
Jak juz zabrałaś TAK jednoznaczny głos, to jesteś w "klubie" :)

Zaczynam się bać... ;)

MarysiaMarysia
12-01-2016, 18:22
Zaczynam się bać... ;)

Przecież masz instalacje grzejnikową i przyłącza do grzejników - jesteś potencjalną reguluską bo tylko krowa nie zmienia poglądow :cool:

(ja też! ja też mam!... może stworzymy na forum jedną frakcję ... ? :D)

kama33
12-01-2016, 18:24
Przecież masz instalacje grzejnikową i przyłącza do grzejników - jesteś potencjalną reguluską bo tylko krowa nie zmienia poglądow :cool:

(ja też! ja też mam!... może stworzymy na forum jedną frakcję ... ? :D)

Dobre, dobre, :D

noc
12-01-2016, 19:47
Widzę bogusław, że o 17.48 wrzuciłeś post tutaj. Natomiast na "Twoim" wątku o ogrzewaniu hybrydowym, czeka propozycja bezdyskusyjnego udowodnienia że instalacja hybrydowa jest tańsza niż OP po całości. Chyba nie omijasz "swojego!!!" wątku? Domyślam się raczej, że nie wiesz co z tym fantem zrobić.
Niezmiennie cierpliwie czekam na Twoją decyzję i informację o tym.

imrahil
12-01-2016, 20:00
Od REDAKCJI: POST USUNIĘTY - ARGUMENTACJA PRZEKRACZA RAMY SPORU MERYTORYCZNEGO.


w jaki sposób argumentacja przekracza ramy sporu merytorycznego? redakcja ponoć nie ocenia zawartości merytorycznej postów. czy reklamowanie grzejników przez powoływanie się na zawód lekarza (bez uprawnień) nie przekracza ram przyzwoitości?


Panie Bogusławie jeszcze kilka takich kłamliwych postów i wysyłam do pana byłej OIL zawiadomienie o nagminnym łamaniu kodeksu etyki lekarskiej, a konkretnie
Art. 63.
1. Lekarz tworzy swoją zawodową opinię jedynie w oparciu o wyniki swojej pracy,
dlatego wszelkie reklamowanie się jest zabronione.
2. Lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla
celów komercyjnych.
Pozdrawiam.

i poproszę o bana, najlepiej dożywotniego :)

fachman19
12-01-2016, 20:16
Komfort może być odczuwany na dwa sposoby
Są ludzie którzy wolą podłogówkę ponieważ wolą ciepłe nogi i chłodzenie w okolicach głowy .
Inni marzną w nogi i w głowę

Liwko
12-01-2016, 20:20
i poproszę o bana, najlepiej dożywotniego :)

W takim razie i ja poproszę!


Panie Bogusławie jeszcze kilka takich kłamliwych postów i wysyłam do pana byłej OIL zawiadomienie o nagminnym łamaniu kodeksu etyki lekarskiej, a konkretnie
Art. 63.
1. Lekarz tworzy swoją zawodową opinię jedynie w oparciu o wyniki swojej pracy,
dlatego wszelkie reklamowanie się jest zabronione.
2. Lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla
celów komercyjnych.
Pozdrawiam.

CO TY SIĘ WYRABIA???

boguslaw
12-01-2016, 20:21
bardzo zmalałeś imrahilku...

Lekarzem jest się do końca życia, tak jak i inżynierem, prawnikiem itp.
uprawnienia wygasły, gdyż z przyczyn losowych musiałem odejść z zawodu ( byłem z-cą ordynatora oddziału internistycznego) na przeciąg dłuższy niż pięć lat.
Wybrałem wolność i bezinteresowne pomaganie ludziom (także instytucjom charytatywnym).
Odzyskanie uprawnień to żaden problem - 3 miesięczny staż kontrolny (analogicznie przy wygaśnięciu uprawnień do wykonywania zawodu np. nauczyciela z powodu przerwy w pracy).

bardzo zmalałeś imrahilku...

=====

imrahil
12-01-2016, 20:30
bardzo zmalałeś imrahilku...

Lekarzem jest się do końca życia, tak jak i inżynierem, prawnikiem itp.
uprawnienia wygasły, gdyż z przyczyn losowych musiałem odejść z zawodu ( byłem z-cą ordynatora oddziału internistycznego) na przeciąg dłuższy niż pięć lat.
Wybrałem wolność i bezinteresowne pomaganie ludziom (także instytucjom charytatywnym).
Odzyskanie uprawnień to żaden problem - 3 miesięczny staż kontrolny (analogicznie przy wygaśnięciu uprawnień do wykonywania zawodu np. nauczyciela z powodu przerwy w pracy).

bardzo zmalałeś imrahilku...

=====

czyli jesteś "lekarzem", a nie lekarzem. na poprzedniej stronie przypomniałem, że prawdziwy lekarz nie reklamuje i nie używa swojego wizerunku dla celów komercyjnych.

to że ktoś jest inżynierem czy lekarzem nie oznacza, że będzie tak samo dobrym inżynierem czy lekarzem po kilku latach przerwy.

jeszcze nie jestem taki mały jak pewien "lekarz" handlujący kaloryferami :)

boguslaw
12-01-2016, 20:57
wymyśliłem tę firmę. wymyśliłem jej produkty. przy okazji...
trzecia marka grzejnikowa pod względem rozpoznawalności i preferencji zakupowych w Polsce. eksport do prawie wszystkich państw europejskich a nawet do Kazachstanu i Kirgistanu mimo ich bliskości do Chin...
prócz tego mam hodowlę koni hanowerskich (jeździłem wyczynowo osiem lat). Specjalizacja- ujeżdżenie.
Prócz tego mam sporo innych fajnych i miłych zainteresowań..
Pasi?
===

Lekarzem jest się do końca życia, tak jak i inżynierem, prawnikiem itp.
Uprawnienia wygasły, gdyż z przyczyn losowych musiałem odejść z zawodu ( byłem z-cą ordynatora oddziału internistycznego) na przeciąg dłuższy niż pięć lat.
Z przyczyn losowych !!

Wybrałem wolność i bezinteresowne pomaganie ludziom (także instytucjom charytatywnym).

Odzyskanie uprawnień to żaden problem - 3 miesięczny staż kontrolny (analogicznie przy wygaśnięciu uprawnień do wykonywania zawodu np. nauczyciela z powodu przerwy w pracy).

Pasi?
===

Każda inwektywa i argumentum ad personam świadczy przede wszystkim o argumentującym.
Qualis vir, talis oratio Jaka głowa - taka mowa....

===

imrahil
12-01-2016, 21:02
wymyśliłem tę firmę. wymyśliłem jej produkty. przy okazji...
trzecia marka grzejnikowa pod względem rozpoznawalności i preferencji zakupowych w Polsce.
prócz tego mam hodowlę koni hanowerskich (jeździłem wyczynowo osiem lat). Specjalizacja- ujeżdżenie.
Prócz tego mam sporo innych fajnych i miłych zainteresowań..
Pasi?
===

Lekarzem jest się do końca życia, tak jak i inżynierem, prawnikiem itp.
Uprawnienia wygasły, gdyż z przyczyn losowych musiałem odejść z zawodu ( byłem z-cą ordynatora oddziału internistycznego) na przeciąg dłuższy niż pięć lat.
Z przyczyn losowych !!

Wybrałem wolność i bezinteresowne pomaganie ludziom (także instytucjom charytatywnym).

Odzyskanie uprawnień to żaden problem - 3 miesięczny staż kontrolny (analogicznie przy wygaśnięciu uprawnień do wykonywania zawodu np. nauczyciela z powodu przerwy w pracy).

Pasi?
===

nie neguję Twoich osiągnięć. nawet podziwiam. nie bardzo jednak rozumiem co one wnoszą do tematu. tutaj jesteś "lekarzem" handlującym kaloryferami. sam robisz z siebie taki niezbyt smaczny twór próbując kreować potrzeby innych i negując doświadczenia i porady UŻYTKOWNIKÓW, wykorzystując dodatkowo w tym celu swój zawód (w którym od lat nie pracujesz)

fotohobby
12-01-2016, 21:15
bardzo zmalałeś imrahilku...

Lekarzem jest się do końca życia, tak jak i inżynierem, prawnikiem itp.

=====

Tylko, że inżynierowi bez uprawnień to domu bym zaprojektować nie dał....
A adwokatowi nie dałbym sprawy.

JTKirk
13-01-2016, 05:54
bardzo zmalałeś imrahilku...
Lekarzem jest się do końca życia, tak jak i inżynierem, prawnikiem itp.


nie zgodzę sie z tym nigdy

kto się nie rozwija - ten się cofie
i dotyczy to lekarza,inżyniera,prawnika...to co napisałeś, to może było aktualne 1000 lat temu...na pewno nie dzisiaj

fotohobby - a poszedłbyś sie leczyć do lekarza bez prawa do wykonywania zawodu? :P

boguslaw
13-01-2016, 08:19
nie zgodzę sie z tym nigdy

kto się nie rozwija - ten się cofie
i dotyczy to lekarza,inżyniera,prawnika...to co napisałeś, to może było aktualne 1000 lat temu...na pewno nie dzisiaj

fotohobby - a poszedłbyś sie leczyć do lekarza bez prawa do wykonywania zawodu? :P

Źle kombinujesz... Bez pojęcia...
Gruntowna wiedza nigdy się nie starzeje.
Organizm człowieka, jago anatomia i fizjologia nie ulega zmianie od tysięcy, tysięcy lat.. Zmiany fenotypu nie naruszają genotypu.
Niewiele, poza nazwami recepturowymi, zmienia się farmakologia. Jestem z nią na bieżąco.
Diagnostyka obrazowa typu rezonans, tomo i inne weryfikują jedynie wstępnie postawioną diagnozę.
Diagnostyka laboratoryjna pracuje szybciej, jednakże badane parametry są te same plus pojedyncze nowe. Nowych jest niewiele i się o nich wie.
Wszyscy moi znajomi, przyjaciele, rodzina diagnozują się wg moich zaleceń i najpierw do mnie przychodzą z wynikami. Mogę każdemu z nich poświęcić tyle czasu ile trzeba... Idą z kasami chorych, gdy jest bezpiecznie i taniej lub prywatnie, gdy ta ścieżka jest szybsza i precyzyjniejsza.
W życiu miałem wiele epizodów, m.in. skończyłem studia medyczne i pracowałem jako lekarz.
Wyłącznie w szpitalu, nigdy w przychodni. Prawdziwe leczenie a nie statystyczne...

My, ludzie dorastający w komunie, musieliśmy umieć wszystko...
Był klub wysokogórski, jestem sternikiem jachtowym, starej dobrej szkoły, gdzie patent zdobywało się miesiącami praktyki i teorii obejmującej wiele zagadnień czy też przedmiotów..
Poza elektroniką potrafiłbym samodzielnie i uczestniczyć i skutecznie nadzorować (zdrowie już nie takie jak dawniej, za młodu się ciężko i nieuważnie pracowało) w postawieniu domu (łącznie z ciesielką) i wykonaniu wszystkich, poza infrastrukturą teleinformatyczną, instalacji...

Nie boję się żadnej pracy. Żadna praca nie hańbi. Mogę robić wiele rzeczy, bez ujmy na godności.
Kto nie rozumie, że tak można, jest malutki. Pluć bezmyślnie zza ekranu komputera potrafi każdy. Stańcie ze mną, jeden z drugim, oko w oko...
===

Pasi?

Liwko
13-01-2016, 08:19
fotohobby - a poszedłbyś sie leczyć do lekarza bez prawa do wykonywania zawodu? :P

Oj są tacy co u szamanów się leczą. Podobnie jak tacy, co jeszcze grzejniki w nowych domach montują :D

Konto usunięte_1*
13-01-2016, 08:26
Oj są tacy co u szamanów się leczą. Podobnie jak tacy, co jeszcze grzejniki w nowych domach montują :D


ale są i tacy co w starym domu robią podłogówkę :lol2::lol2::lol2::lol2: nie chwaląc się należę do nich
co nie zmienia faktu że czasem przydałby się jakis kaloryfer w salonie dla szybszego nagrzania po postoju :yes:

Liwko
13-01-2016, 08:34
co nie zmienia faktu że czasem przydałby się jakis kaloryfer w salonie dla szybszego nagrzania po postoju :yes:

W starym domu z dużymi stratami i "rwanym" grzaniem jak najbardziej. W nowych grzejniki to głupota.

Elfir
15-01-2016, 13:34
dla takiego szybkiego ogrzewania starczy rekreacyjnie koza lub kominek