PDA

Zobacz pełną wersję : cieknie z zaworu bezpiecze?stwa...



grzegorz2
07-09-2004, 09:00
witam
mam problem. Otóż na dopływie wody do zbiornika cwu jest zawór bezpieczeństwa. Sęk w tym, że "działa" ten zawór chyba za często - na dobę upuszcza mi 4-5 litrów wody (zawór jest na cisnienie 0,6 MPa). Czy tak ma być, czy coś jest skopane w instalacji, czy to wina zbyt wysokiego cisnienia w wodociągach (to wykonawca: "to nie ja, to oni!!!")?
pozdrawiam
Grzegorz

chemik
07-09-2004, 09:08
Witam!

A masz na dolocie do zbiornika cwu zamontowany zbiornik wyrównawczy (naczynie wzbiorcze)? Musi być przeznaczony do wody pitnej (biały).

Pozdrawiam!

januszek
07-09-2004, 09:10
to chyba normale jeśl nie masz naczynia wzbiorczego, a masz zawór zwrotny, podczas podgrzeqania wody jej objętość wzrasta
albo zastosuj reduktor ciśnienia na instalacji jesli ciśnienie w sieci jest zbyt wysokie.

arzesz
07-09-2004, 09:11
A może należałoby jeszcze wcześniej zamontować reduktor ciśnienia na 0,2 MPa

grzegorz2
07-09-2004, 09:59
Ano nie mam tego zbiornika wyrównawczego - firma instalacyjna chyba przyoszczędziła na mnie... :evil:

kanadyjczyk
07-09-2004, 10:01
witam
mam problem. Otóż na dopływie wody do zbiornika cwu jest zawór bezpieczeństwa. Sęk w tym, że "działa" ten zawór chyba za często - na dobę upuszcza mi 4-5 litrów wody (zawór jest na cisnienie 0,6 MPa). Czy tak ma być, czy coś jest skopane w instalacji, czy to wina zbyt wysokiego cisnienia w wodociągach (to wykonawca: "to nie ja, to oni!!!")?
pozdrawiam
Grzegorz

Miałem ten sam problem.
Wezwałem moich wykonawców i nie potrafili tego naprawić. A sprawa jest prosta jeżeli masz zamontowane naczynie wzbiorcze na instalacji c.w.u. a powinieneś je mieć sprawdź, cz na górz ma taki plastikowy stożek (jeśli jest to naczynie reflexa to ma na pewno). trzeba go ściągnąć do góry (śrubokręt się przyda :lol: ) i pokazuje się naszym oczom zaworek wypisz wymaluj podobny do takiego jakie mają koła samochodu (a może jest taki sam :P ). Teraz należy wyłączyć pompkę cyrkulacji, zakręcić zawory główne zimnej wody, i używając zwykłej pompki samochodowej z manometrem podpompować nasze naczynko. W instrukcji jest opisane do jakiego ciśnienia ale ja metodą prób i błędów dojechałem do 2 atm. No i po zawodach.

Ale jeżeli nie masz naczynia :evil: strzeż się i zamontuj go niezwłocznie. W razie pytań pisz.

kanadyjczyk
07-09-2004, 10:07
Ano nie mam tego zbiornika wyrównawczego - firma instalacyjna chyba przyoszczędziła na mnie... :evil:

Stary jakie przyoszczędziła, zapieprzaj do nich i niech ci oddają pieniądze albo zamontują naczynie (naczynie MUSI BYĆ) inaczej zawór przejmuje objętość rozszeżającej się wody i będzie ciekł cały czas. I ostrzegaj innych przed tą "firmą" niech kury macają a nie robią instalację, fachowcy Biip biip biip :x .

mack
28-02-2007, 10:48
u mnie cieknie jakieś 1 l na dobę, nie wiem czy mam takie naczynie wzbiorcze (bo chyba nie jest to otwarte naczynie wzbiorcze z instalacji CO). Czy woda która cieknie przez zawór bezpieczeństwa to woda ze zbiornika CWU czy też woda z instalacji CO.

grzegorz2
28-02-2007, 12:20
jeżeli to to samo, co u mnie, to przyczyną było niesprawne naczynie wzbiorcze (w ramach oszczędności wykonawca założył jakieś stare); po wymianie problem znikł; u Ciebie może być zbyt niskie (albo wysokie) ciśnienie w tym naczyniu, albo też jakaś usterka
pozdrawiam
grzegorz
PS. u mnie to naczynie stoi sobie na zbiorniku cwu