PDA

Zobacz pełną wersję : Parę pytąń o izolację, wentylację i garaż.



cactus
08-01-2016, 07:31
Pacjent:
pół blizniaka stan surowy, zbudowany według projektu gdzie była zwykla wentylacja, jest komin pod kominek. Głowne ogrzewanie - przewidizane- gaz ziemny - piec w pom. gospodarczym.
1.Zmianiła sie koncepcja i chciałbym chyba wentylację mech. z reku bo według www. Ile może teraz kosztować taka pełna instalacja - sprzęt plus montaż ?
Parter: 35m2 uzytkowej + garaz 20m2
Pietro pełne: 55m2 uzytkowej.
Ocieplenie elewacji 20cm styro, podłogówka bedzie na calosci, przewidzinay styro na glebie na parterze 10cm, na piętrze chyba tak samo? ale prosze o porade. Ocieplenie fundamentu 10cm (wiem ze mało ale tak jest i juz nic nie zmienie). Dach płaski - wełna nad stropem - 40cm.
2.Teraz kolejne pytanie o garaż. Nie wiem czy go ogrzewać, wchodzić tam z podłogówką? Na razie nie chcialem tam robić kafli, jedynie wylewka. Dawać styro pod posadzką w garażu jesli nie bedzie ogrzewany? Poziom garazu w projekcie jest 12cm poniżej poziomu reszty parteru.
A może odizolować wewn. ścianę między garażem a resztą parteru i go nie ogrzewać ? Minusem jest, że stracę min 10cm powierzchni garażu na styro a jest on i tak bardzo wąski. Do tego musiałbym ocieplać sufit nad którym jest piętro domu.

kemot_p
08-01-2016, 07:40
Jeśli chodzi o garaż to ja planuję właśnie tak jak piszesz, nieogrzewany, brak ocieplenia podłogi, izolacja sciany i sufitu. Ale moj garaż będzie prawie dwa razy większy od Twojego i bez sensu tracic kWh na ogrzanie takiej powierzchni.
Gdzie w bryle jest ten garaż, od zewnatrz, czy od środka (od sasiada)?

GraMar
08-01-2016, 07:46
Na podstawie moich obserwacji: konieczne jest ocieplenie sufitu nad garażem, ściany garaż/dom oraz obwódka u góry garażu po ścianach i nad bramą.
Obserwuję pomieszczenie nad garażem, często mierzę kąty pirometrem. Różnica temperatur jest bardzo duża między kątami, gdzie jest styropian a tam gdzie go brakuje. Ja mam położone 10cm styro 0,033 grafit i pozostałe miejsca będą cerowane latem, uważam to za konieczność!
Mimo dwu tygodni /tylko/ mrozu już wylazło kilka ociepleniowych baboli, mimo, że dom jest ogrzewany TYLKO na 12*C z programem przeciwzamarzeniowym.
Jednak zrobimy wąską obwódkę ze styroduru wokoło garażu na równo z wylewką, ukryje się on potem pod gresem.

kemot_p
08-01-2016, 09:15
oraz obwódka u góry garażu po ścianach i nad bramą.

Wyjaśnij proszę, co masz na myśli, pisząc o tej obwódce...

cactus
08-01-2016, 09:18
Garaż u mnie jest od srodka budynku, za scianą jest garaż sąsiada.
Zastanawiam sie czy go jednak nie ogrzewać bo bardzo mi szkoda powierzchni wewnatrz która stracę przez styropian na ścianie od środka. Mogłbym puscić tam pare rurek byle tylko temperatura w zime nie spadala ponizej 10 stopni i wtedy dać minmalny styropian na ściane np 4cm.
Nie wiem czy takie rozwiazanie jest ekonomiczne. Garaż jest wąski i długi. Każdy cm zmniejszonej szerokosci bedzie dla mnie uciązliwy i tak będę mogł wysiadać z auta tylko z lewej strony auta, pasażerowie z prawej bedą sie przeciskać.
Ogrzewając garaż mogłbym zrezygnować z ocieplenia sufitu co zawsze jest klopotliwe. Tam jest lity strop betonowy i nawet nie wiem jak tam montowac styro.

GraMar
17-01-2016, 13:08
Wyjaśnij proszę, co masz na myśli, pisząc o tej obwódce...
Jest teraz ocieplona ściana i sufit garaż/dom 10cm grafit 0,033.
Jednak należy zrobić obwódkę [czyli pod tym ocieplonym sufitem] wokoło garażu jeszcze przykleić pas styropianu aby to zimno nie szło ścianami w górę do pokoju nad garażem.
To pomieszczenie jest dokładnie takie jak na parterze garaż z kotłownią. Pomieszczenie na piętrze monitoruję pirometrem w taki sposób, że przy wylewce w zewn rogach i przy wylewce na środku ściany [tam jest wówczas ciągłość ocieplenia].
Pod sufitem w tym pomieszczeniu też tak samo mierzę pirometrem, gdzie jest pośrodku ocieplonej ściany szczytowej [na strychu ściany szczytowe są ocieplone na zewnątrz oraz 1 metr od stropu żelbetonowego wewnątrz]..

GraMar
17-01-2016, 13:15
Tutaj widać bramę garażową i po prawej jest widoczna ocieplona ściana garaż/dom a nad bramą ten pas ściany nie jest ocieplony i świetnie odbija się to na temperaturze wylewki nad tym pasem.
Chcę ocieplić pas wokoło garażu pod sufitem, o to mi chodzi.