PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o porade w projekcie



Daroll
07-09-2004, 09:51
Witam wszystkich
kiedys tu bylem ale zapomnialem hasla i loginu :( i dlatego musialem sie zarejestrowac od nowa.
ale do rzeczy mam zamiar budowac wreszcie dom i znalazlem taki projekt gotowy i chce prosic was o rade ,bo naczytalem sie tu ze projekt to podstawa i moze strasznie utrudnic zycie w czasie budowy i podniesc koszty domu.
http://www.domy-projekty.com.pl/ dom w wiązach

na poczatek chcialbym polączy na gorze te pokoje razem tzn lewa strona razem dwa pokoje i po prawej tez polaczyc te dwa pokoje w jeden zeby na gorze byly tylko 3 pokoje.
moze macie jakies pomysly?? i czy ten projekt jest dobry
pozdrawiam grono MURATORA

robert skitek
07-09-2004, 10:26
wazne!!! nie ten dział, jesli tu bywasz to powinienes o tym wiedziec, nie spodziewaj sie w tym miejscu wiele odpowiedzi...
no ale sprobujmy...
po pierwsze, jesli chcesz laczyc te pokoje to zauwaz ze kominy i elementy konstrukcji beda w srodku pokojów - rzadko spotykane rozwiązanie :)
projekty gotowe nigdy nie są uszyte na miare, ale z szybkimi zmianami takowych to trzeba mocno pomyslec...
a czy projekt jest dobry? na pewno dla kogos komu idealnie takie rozwiązania pasują... mnie sie wydaje ze jest mocno przekonstruowany, a ilosc scian nosnych praktycznie nie pozwala na reorganizacje parteru.
zwroc tez uwage przede wszystkim na kierunki swiata... czy twoja dzialka jest zorientowana tak jak w projekcie? to jedno z najwazniejszych kryteriow wybierania projektow z katalogu.
pozdrawiam

07-09-2004, 10:39
jak dlamnie jest zbyt duzo skosow
powierzchnia pelna do wykorzystania jest mala, tak jak u przedmowcy jezeli polaczysz te pokoje kominy zostana na srodku, jak to bedzie wygladac-ale to twoja decyzja
no i dach taki polamny tez bedzie kosztowac-i jescze zeby miec dobrego wykonawce, nie nalezy do zbyt prostych w wykonaniu
wazne sa tez strony swiata

dla mnie to tyle
reszta zalezy od tego czego sie szuka

Daroll
07-09-2004, 10:54
dzie wam za wypowiedzi ,a co do kominow to nie zauwazyle :( chyba bede musial poszukac innego projektu :(

mdzalewscy
07-09-2004, 11:12
TEN POST POWIENIEN SIĘ ZNALEŚĆ W DZIALE PROJEKTY

fajny projekt (przynajmnie dla mnie). Wiesz, ja mam dość tych ergonomiczno/ekonomiczno stodułek, typu dach 2 spadowy bo tani, itd... Musi być trochę szaleństwa, jak masz możliwości postawić taki, to stawiaj. Czy wyjdzie dużo drożej, to kwestia cieżka do określenia. U mnie domek stawiają z wieźba za 19 tyś. zł. niedaleko mnie stodółke za 35tyś. Stodułka z Yutong'a, niby inwestor dostał niezłe promocje, ale daleko mu do mnie, gdzie kupiem ceramikę u producenta w netto. Różnica jest taka że ja taniej zrobię 3W, niż on na koniec 2W (obecnie ma jeszcze bez ocieplenia). Co do elewacji ja bym zrobił szersze te wykusze, frontowy i tylni i pozbył się jednego z balkonów/tarasów, to sporo też zaoszczędzi $, ale to Twój wybór. Ja akurat kończę stawiać podobny domek i powiem szczerze iż tak drogo nie wyszło.

Nina Mirgos
07-09-2004, 11:13
Napisz czego dokładnie oczekujesz od swego domu marzeń.
Spisz to sobie w punktach na kartce.
Następnie przeglądając gotowe projekty odrzucaj te, które choć w jednym punkcie nie spełniają wymagań (albo zostawiaj je na liście rezerwowej).

My tak robiliśmy.

A dla ułatwienia napiszę na co zwracaliśmy uwagę:
1. powierzchnia użytkowa
2. czy jest garaż
3. czy jest przejście z garażu do domu i nie trzeba biegać wokół żeby się z zakupami wypakować (nie ganiać po deszczu z torbami)
4. czy jes duża kuchnia (założyłam sobie metraż)
5. czy jest jadalnia
6. czy jest spiżarnia
7. czy jest łazienka na dole (a nie tylko wc)
8. czy jest łazienka na górze (miała być przestronna)
9. czy jest miejsce na pralnię i suszarnię
10. czy jest garderoba
11. czy jest miejsce na gabinet na dole
12. czy jest taras (chcieliśmy mieć duży)
13. sprawdzaliśmy układ pokoi na górze
14. chcieliśmy mieć kominek
15. kotłownia miała mieć wejście nie z domu (części mieszkalnej)
16. sprawdzaliśmy kubaturę budynku (im mniejsza to dom łatwiejszy do ogrzania) w stosunku do metrażu
17. i na sam koniec (albo na początek) chcieliśmy żeby budynek podobał nam się wizualnie...
18. poza tym jeszcze kilka szczegółów...

W rezultacie wybraliśmy dom, który był najbardziej zbliżony do naszych wyobrażeń, a szczegóły których brakowało zmieniliśmy w projekcie. Ale było ich naprawdę niewiele.

Jakbyś potrzebował więcej szczegółów - pytaj :)

mdzalewscy
07-09-2004, 11:21
Nina Mirgos ja wiem macie cudny projekt, ale zmniejsz te foto, bo to wiesz wygląda tak ?, i bardzo utrudnia przeglądanie forum

Nina Mirgos
07-09-2004, 11:24
Nie umiem :( próbowałam kiedyś :(

mialek
07-09-2004, 12:19
Przyjemny domek

Gosia Łódź
07-09-2004, 17:23
O gustach brył się nie wypowiadam - rzecz "gustu".

na pewno nie tani projekt - jego wykonanie ( materiał + robocizna).
bardzo dużo skosów na poddaszu
brak mozliwości ustawienia w salonie - gdzie tv?
jezeli to miałby byc projekt do przeróbek - odpadł by dla mnie.

Poza tym decyzja należy do Ciebie

Daroll
02-10-2004, 23:40
Napisz czego dokładnie oczekujesz od swego domu marzeń.
Spisz to sobie w punktach na kartce.
Następnie przeglądając gotowe projekty odrzucaj te, które choć w jednym punkcie nie spełniają wymagań (albo zostawiaj je na liście rezerwowej).

My tak robiliśmy.

A dla ułatwienia napiszę na co zwracaliśmy uwagę:
1. powierzchnia użytkowa
2. czy jest garaż
3. czy jest przejście z garażu do domu i nie trzeba biegać wokół żeby się z zakupami wypakować (nie ganiać po deszczu z torbami)
4. czy jes duża kuchnia (założyłam sobie metraż)
5. czy jest jadalnia
6. czy jest spiżarnia
7. czy jest łazienka na dole (a nie tylko wc)
8. czy jest łazienka na górze (miała być przestronna)
9. czy jest miejsce na pralnię i suszarnię
10. czy jest garderoba
11. czy jest miejsce na gabinet na dole
12. czy jest taras (chcieliśmy mieć duży)
13. sprawdzaliśmy układ pokoi na górze
14. chcieliśmy mieć kominek
15. kotłownia miała mieć wejście nie z domu (części mieszkalnej)
16. sprawdzaliśmy kubaturę budynku (im mniejsza to dom łatwiejszy do ogrzania) w stosunku do metrażu
17. i na sam koniec (albo na początek) chcieliśmy żeby budynek podobał nam się wizualnie...
18. poza tym jeszcze kilka szczegółów...

W rezultacie wybraliśmy dom, który był najbardziej zbliżony do naszych wyobrażeń, a szczegóły których brakowało zmieniliśmy w projekcie. Ale było ich naprawdę niewiele.

Jakbyś potrzebował więcej szczegółów - pytaj :)


te twoje punty sa idealne dla mnie jakbym robil liste dla siebie serio i tez mam dosyc stodół bo tani dach ,poprostu nie podobaja mi sie te dachy ala stodoły ,wiem ze chodzi o kase ale swoje zdanie moge miec ,mam jeszcze cos takiego do myslenia co o tym powiecie.

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=225&CanBack=1

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty PROJEKT APS 104

03-10-2004, 10:46
Janina prezentuje sie oakazale , moge ja podziwiac chodzac na spacer :lol:
naprawde jest ladna i kolorystyka taka sama jak w gotowym projekcie
tylko jedno ale, inwestorzy zmienili okna na bocznych scianach, nierob tego samego bledu :oops: domek z tych stron stracil urok wyglada jak dwie pary oczu(rozwartych w zdziwieniu a buzia ulozona w ksztalt litery O
tak pozatym ok z zewnatrz
w srodku na parterze -dla mnie ma minus przejcie od glownego wejscia przez otwrta przestrzen z zalonem do kuchni
na gora fajna wielkie 3 pokoje, tylko lazienka do nich nie pasuje taka jakas mala 5m :o

Daroll
03-10-2004, 10:51
na dole tez jakos mi to sie słabo widzi ta dluga droga do kuchni ciekawe jak to jest w praktyce?? a co do lazienki to musiala by byc przynajmniej 10m2 co?

a gdzie mozna zobaczyc w realu ten domek daleko ? ja jestem z okolic katowic

Nina Mirgos
04-10-2004, 12:13
na dole tez jakos mi to sie słabo widzi ta dluga droga do kuchni ciekawe jak to jest w praktyce?? a co do lazienki to musiala by byc przynajmniej 10m2 co?

a gdzie mozna zobaczyc w realu ten domek daleko ? ja jestem z okolic katowic


A zastanawiałeś się może nad MANUELĄ z Archipelagu?
Przecież napisałeś, że te moje punkty to jak dla Ciebie osobiście są pisane... Z tych punktów nam właśnie Manuela wyszła :) I nie ma co się przerażać, że metraż użytkowy jest podany 146 + garaż. Po zbudowaniu i policzeniu faktycznego metrażu, wyszło nam 230 metrów podłóg i gwarantuję Ci, że w tym domu jest wykorzystany każdy kąt. Nie ma wolnych zakamarków, z którymi nie ma co zrobić. Dlatego kubatura budynku w stosunku do jego metrażu jest mała i w ten sposób nie wydajesz majątku na ogrzewanie.

Serdecznie polecam pod zastanowienie :)