PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ogrzewaniem domu / jak ustawic sterownik w piecu z podajnikiem



adamc90
08-01-2016, 16:46
Witam jestem nowym uzytkownikiem tego forum tak jak napisalem w temacie mam problem zeby odpowiednio ustawic piec. Na poczatku podam wszelkie informacje techniczne.
Piec Brastal 25 kW
powierzchnia domu ok 180-190m2 dom z lat 70 bez docieplenia
ustawienia sterownika ( sterownik WRT - 14
histereza : 1
temp. pompy co 39
hisereza cwu 1
w pracy podajnika wyswietla : PodP
przerwa podajnika 214
czas blokady 080n
czas przepalania 203
przerwa przepalania 090n
nadmuch opoznienie 20
nadmuch obroty 4

kiedys probowalem na podstawie roznych wpisow w internecie wyregulowac podajnik i samemu ustawialem te parametry jednak moja wiedza na ten temat jest raczej znikoma i wydaje mi się ze cos jest nie tak. Jjeden pelny podajnik wystarcza mi na maksymalnie 1.5 dnia przy temperaturach ok -15*, poza tym przy czyszczeniu wyciagam z pieca wiele spieczonych brylek wiec chyba nie wszystko jest dopalane tak jak powinno. Z pieca wyciagam łącznie około 3 szuflad popiolu, ktory tak jak napisalem wczesniej wypełniony jest duzą ilością spieczonych bryłek. Prosze o pomoc bo wydaje mi się ze powinienem w zupelnie inny sposob ustawic wyzej podane parametry.

Dodam, że palący się miał ma kolor pomarańczowy, unosi się nad nim duza ilość ognia, ktory w momencie załączenia się dmuchawy jest bardzo rozdmuchiwany po całym piecu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc ( jesli pomogą Wam jakieś zdjęcia to dodam do tematu )