PDA

Zobacz pełną wersję : OLIWIA z pracowni ARCHIPELAG



TomekM
03-12-2001, 12:28
Wracam z pytaniem - czy ktoś to buduje. W Archipelagu poinformowali minie, że świetnie się sprzedaje a ja nie potrafię od pół roku namierzyć "bratniej duszy".
Może ktoś widział u sąsiada?
Wygląda to tak: http://www.archipelag.pl/domy_pietrowe/27_oliwia/1.html

pirat
04-12-2001, 08:04
Ja nie buduje akurat tego projektu, ale rzuciłem okiem na twój i pierwsze co mi się nasunęło to to ze napewno sporo kasy stracisz na dach. Jest dość skomplikowany, a niestety za kazde zagięcia, uskoki trzeba słono płacić
Pozdrawiam Pirat

04-12-2001, 16:51
Ja też rozważałem Olivię, bo to ciekawy projekt.
Zrezygnowałem bo: - drewniany strop (co z akustyką);
- trzebaby radykalnie przeprojektować poddasze (mało przestrzeni no sensownego wykorzystania);
- trudny dach.
W sumie z zewnątrz cukiereczek - wewnątrz, znacznie gorzej + zapewne niemałe koszta.

TomekM
05-12-2001, 08:52
Strop drewniany - faktycznie do bani ale nie ma przeszkód aby zamienić go na Terriva (ja tak zrobię).
Co do poddasza - mnie odpowiada - będa to pokoje dla dzieci + garderoba nad (podwójnym) garażem.
Parter znacznie pozmieniałem (kuchnia w miejsce sypialni przy tarasie, w miejsce kuchni gabinet, w miejsce pomieszczenia gospodarczego i WC - łazienka, w miejsce łazienki - mała spiżarnia i pomieszczenie gospodarcze.
Całość przeróbek wraz z adaptacją projektu kosztowała mnie 200 PLN - to chyba niewiele.
Co do dachu - może i drogi - ale za to "zajebisty" :smile:

MURAN
03-01-2003, 22:23
Zamierzam budować OLIWIE na wiosnę.Jak postępują Twoje prace? Czy w rzeczywistości OLIWIA jest też super!?Gratuluję dobrego gustu!

TomekM
06-01-2003, 09:40
No, no, no. Minęło 13 miesięcy i ktoś się zanalzł :smile:
Witaj!
Mam już ściany i dach. Od wiosny ruszam z instalacjami wylewkami i tynkami. Gdzie budujesz?

MURAN
07-01-2003, 09:34
Z budową chciałbym ruszyć na wiosnę.Działkę mam w okolicach Cieszyna.Obecnie OLIWIA jest trochę modyfikowana w pracowni archit. - czekam na efekt.Napisz na jaki materiał do budowy się zdecydowałeś?Czy na poddaszu jest faktycznie mało miejsca - planujemy nad podwójnym garażem naszą sypialnię + małą garderobę + łazienkę (oczywiście rezygnujemy z pustki nad holem i wciągamy do sypialni garderoby z pokojów dziecięcych)?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: MURAN dnia 2003-01-07 23:37 ]</font>

TomekM
08-01-2003, 08:31
Górę pozostawiłem bez zmian (tylko zrobiłem ściankę kolankową na 25 cm). Dół zmieniłem dość znacznie (tylko pokój dzienny pozostał na swoim mejscu). Ja buduję w Tarnowskich Górach, więc od Cieszyna nie jest to aż tak dalego. Jak masz ochotę to zapraszam.

tom soyer
08-01-2003, 09:36
ja tylko moge powiedziec ze gdybym teraz mial kupowac projekt kupilbym taki sam :smile:

tom soyer
08-01-2003, 09:38
TomekM - gdzie go stawiasz bo widze ze jestes juz z pracami daleko ...

TomekM
08-01-2003, 11:29
Tak jak poisałem powyżej - Tarnowskie Góry (woj. śląskie). Mam mury i dach.
Tom Soyer - a ty też budujesz Oliwię? Na jakim jeste etapie? Gdzie budujesz?

tom soyer
08-01-2003, 11:39
niestety jeszcze nie buduje. kupilem dzialke i zdecydowalem sie na Archipelag. Wybralem 3 projekty min Oliwie. Ale w miedzyczasie trafilem okazje i kupilem dom do remontu. No i remontuje a dzialeczka czeka na reszte uzbrojenia.

Na prawde warto obejrzec dom, ktorego projekt chce sie kupic. Dlatego pomyslalem o was.
pozdrawiam

MURAN
09-01-2003, 23:48
Nie ukrywam,że moim marzeniem jest zobaczyć w rzeczywistości dom ,który , póki co ,jest w mojej wyobrażni.Jeżeli Twoje zaproszenie jest aktualne - będę bardzo zobowiązany.Czas ,miejsce oraz sposób kontaktu pozostawiam Tobie.
Czekam na odpowiedż - pozdrawiam .

TomekM
10-01-2003, 09:19
Tu był mój numer telefonu. Ale go usunąłem.


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: TomekM dnia 2003-01-16 09:19 ]</font>

MURAN
11-01-2003, 01:06
Dziękuję za numer telefonu!Na pewno oddzwonię.