PDA

Zobacz pełną wersję : wzmocnienie wylewki na podłodze na gruncie - obawa o osiadanie styropianu



e_gregor
10-01-2016, 17:58
Cześć

Jako że jestem na etapie oczekiwania na PnB dumam jak dobrze zrobić stan zero. Chcę dać więcej izolacji niż w projekcie bo zależy mi na energooszczędności domu. Naczytałem się jednak o osiadaniu styropianu i zapadaniu przez to podłogi na gruncie. Przyszedł mi do głowy pomysł poukładania na styropianie, z oparciem o ściany fundamentowe belek do stropów teriva. Same pustaki teriva bym sobie odpuścił. Do tego belki połączyć z dodatkowym wieńcem i na to wylewka betonowa. Co sądzicie o takim pomyśle? Może macie jakieś lepsze?

Pozdrawiam
Grzesiek

fotohobby
10-01-2016, 18:19
Nie kombinuj, tylko dobrze zagęść grunt pod chudziak i kup dobry EPS100.
Jak nadal się obawiasz, to kup EPS200 parkingowy, pewnie drożej niż te Twoje kombinacje nie wyjdzie.

e_gregor
10-01-2016, 20:02
Mieszkam w wielkim bloku na 400 mieszkań gdzie na poziomie 0 jest garaż wielostanowiskowy. Jak budynek był świeżo wybudowany to woda ze stanowisk spływała na środek przejazdu gdzie są kratki ściekowe. Teraz po 6 latach woda spływa ze stanowiska na przejazd ale ale do kratki już spływać nie chce. Myślę, że to właśnie siadły styropiany. tam gdzie się najczęściej jeździ. No i pewnie w takim garażu za grubo tego styropianu nie było a jak dam u siebie 30cm i procentowo siądzie tak samo to będzie tragedia.

jajmar
10-01-2016, 22:06
To wsadź w podłogę styrodur, a jak nie to piankę PUR

fotohobby
10-01-2016, 22:30
Mieszkam w wielkim bloku na 400 mieszkań gdzie na poziomie 0 jest garaż wielostanowiskowy. Jak budynek był świeżo wybudowany to woda ze stanowisk spływała na środek przejazdu gdzie są kratki ściekowe. Teraz po 6 latach woda spływa ze stanowiska na przejazd ale ale do kratki już spływać nie chce. Myślę, że to właśnie siadły styropiany. tam gdzie się najczęściej jeździ. No i pewnie w takim garażu za grubo tego styropianu nie było a jak dam u siebie 30cm i procentowo siądzie tak samo to będzie tragedia.

Będziesz do salonu samochodem wjeżdżał ?
Przyczyny niedrożności odpływu mogą być zresztą inne.

e_gregor
11-01-2016, 08:03
Odpływ jest drożny, tylko zrobił się "pod górkę". Po domu autem jeździć nie będę. Natomiast mam zamiar mieszkać więcej niż 6 lat. Auto ma 4 koła więc punktowy nacisk zazwyczaj nie przekracza 400kg i trwa tylko chwilę. W domu stoją meble, chodzą ludzie itp.Niepokoje się bo czytałem w paru wątkach jak ludziom podłoga siadła o kilka mm

fotohobby
11-01-2016, 12:23
No chyba nie chcesz udowadniać, źe u domu panują większe obciążenia, niż na parkingu ? ;)
Jeszcze raz Napiszę, że wykonanie podłogi zgodnie ze sztuką, starannie i przy zastosowaniu materiałow dobrej jakości nie powoduje efektów, o jakich piszesz.

e_gregor
11-01-2016, 16:08
Czyli myślisz, że ludzie którym podłoga siadła mieli coś spierdzielone? Np papa bezpośrednio na styropianie, zły styropian, źle zagęszczony piach?

Mnie jeszcze martwi akwarium które chciałbym mieć. W tej chwili mam w bloku skromne 450l plus filtr pod spodem 100l. Co prawda postawię gdzieś pod ścianą ale myślę że może to być 1500-2000l, z uwzględnieniem szkła, wody, "maszynowni" pod spodem, kamieni, piasku to będzie co najmniej 2,5 tony rozłożone na około 3m2

jajmar
11-01-2016, 17:07
Pod nogi akwa nie wkładaj styro.

fotohobby
11-01-2016, 19:13
Czyli myślisz, że ludzie którym podłoga siadła mieli coś spierdzielone? Np papa bezpośrednio na styropianie, zły styropian, źle zagęszczony piach?

Mnie jeszcze martwi akwarium które chciałbym mieć. W tej chwili mam w bloku skromne 450l plus filtr pod spodem 100l. Co prawda postawię gdzieś pod ścianą ale myślę że może to być 1500-2000l, z uwzględnieniem szkła, wody, "maszynowni" pod spodem, kamieni, piasku to będzie co najmniej 2,5 tony rozłożone na około 3m2


Najcześciej złe zagęszczenie, humus pod chudziakiem.
Jakoś nikt, kto ma płytę fundamentową a na niej styropian na osiadanie wylewki się nie skarźy.

Pod ciężkie wyposażenie (kominek akumulacyjny, akwarium) styropianu się nie daje, wręcz wykonuje dodatkowy fundament.