PDA

Zobacz pełną wersję : rekuperator - przewody Sonoduct jakie wybra?



aishan
07-09-2004, 11:24
Witam!
W projekcie instalacji rekuperatora mam wszędzie przewody nawiewowe Sonoduct - w skrócie są to 2 warstwy folii aluminiowej, a pomiędzy wełna. Natomiast dzisiaj odkryłem, że wykonawcy kładą mi takie przewody z jedną warstwą folii alu od zewnątrz, potem wełna mineralna, a od wewnątrz jest warstwa jakieś folii pcv. I pytanie - CZY TAK MOŻE BYĆ? JAK JEST LEPIEJ?
Proszę o w miarę szybkie reakcje bo jutro kończą!!!!!!!!!!!!!!!!!

neptunek
07-09-2004, 11:33
Witam!
W projekcie instalacji rekuperatora mam wszędzie przewody nawiewowe Sonoduct - w skrócie są to 2 warstwy folii aluminiowej, a pomiędzy wełna. Natomiast dzisiaj odkryłem, że wykonawcy kładą mi takie przewody z jedną warstwą folii alu od zewnątrz, potem wełna mineralna, a od wewnątrz jest warstwa jakieś folii pcv. I pytanie - CZY TAK MOŻE BYĆ? JAK JEST LEPIEJ?
Proszę o w miarę szybkie reakcje bo jutro kończą!!!!!!!!!!!!!!!!!

EEE z tego co pamietam, to konstrukcja kanalu Sonoduct jest nastpujaca:
1. folia (byc moze) aluminowa dziurawiona
2. izolacja cieplna
3. folia aluminiowa pelna.

Wlasnie przez ta dziurawiona wewnetrzna folie i warstwe welny nastepuje rozprezenie powietrza co w skrocie skutkuje tym, iz dziala to jak tlumik dzwieku.

Tak wiec moze ta folia pcv jest "dziurawa" i bedzie spelniala to samo, tyle tylko ze z gorsza izolacja cieplna niz folia aluminiowa.

Szaruś
07-09-2004, 12:01
Obejrzyjcie sobie w katalogu (http://www.alnor.com.pl/oferta/katalog.zip) Alnora od strony 176.

neptunek
07-09-2004, 12:21
Obejrzyjcie sobie w katalogu (http://www.alnor.com.pl/oferta/katalog.zip) Alnora od strony 176.

Dokladnie o tym mowilem, ja mam cala instalacje do reku wlasnie z Alnora ;)

aishan
07-09-2004, 18:23
Ta "rura" z folią pcv od wewnątrz jest tylko w dużych rozprowadzeniach na górze. Potem jak zmienia się średnica to już mam te z dziurowanym aluminium od wewnątrz. zastanawia mnie tylko czy takie "rury nie powinny iść w tej części strychu ocieplonej. U mnie przy zejściu ze strychu idą wzdłuż krokwi stykając się z folią dachową - w jednym przypadku wprost przyczepili mi taką "rurę" spinaczami do folii. Nie wiem co o tym sądzić? Ale zastanawiam się czy w takim układzie przy mrozie na zewnątrz szlag nie trafi całego odzysku ciepła?

neptunek
08-09-2004, 08:22
Ale zastanawiam się czy w takim układzie przy mrozie na zewnątrz szlag nie trafi całego odzysku ciepła?

Przeciez napisales ze jest warstwa welny - wiec jakas to izolacje bedzie dawalo - tyle teoria, a jak bedzie to sam zobaczysz juz w zimie - kup sbie termometr elektroniczny i mierz temperatury na nawiewach.