PDA

Zobacz pełną wersję : pierwszy pomysl zawsze najlepszy



annkor
11-01-2016, 13:55
Witam wszystkich
chcialam prosic o mala pomoc Was (czytajacych)
od jakiegos czasu chodzi mi i mojej "lepszej" polowce po glowie wlasny domek
mamy juz dzialke i po przeszukaniu tysiacy projektow narysowalismy cos sami
w zwiazku z tym chcialam was prosic o rady co byscie zmieni co byscie poprawil
wszystkie sugestie bardzo mile widziane
pozdrawiam

343011

jacek.zoo
11-01-2016, 16:50
Witam wszystkich
chcialam prosic o mala pomoc Was (czytajacych)
od jakiegos czasu chodzi mi i mojej "lepszej" polowce po glowie wlasny domek
mamy juz dzialke i po przeszukaniu tysiacy projektow narysowalismy cos sami
w zwiazku z tym chcialam was prosic o rady co byscie zmieni co byscie poprawil
wszystkie sugestie bardzo mile widziane
pozdrawiam

343011

Pierwsza rzecz, jezeli chcecie sobie strzelic sale kinoww to pewnie koszty nie sa jakims problemem, w takim wypadku wolalhym podpiwniczyc dom i w piwnicy zrobic sale. Druga rzecz, jezeli kotlownia ma byc brudna czyli jakis eko groszek to ok, jezeli czysta typu gaz czy pompa ciepla to zrobilbym wejscie od domu i w tym pokieszczeniu pralnie i suszarnie bo takiego pomieszczenia nie masz. I otwarta kuchnie bym zamknal, teraz mam otwarta bo czekamy na drzwi, jak sie cos gotuje to w calym domu czuc i np mnie to bardzo drazni

Elfir
11-01-2016, 16:56
jakie tam są strony świata?

Dlaczego łazienka tak daleko od jednej z sypialni? Garderoba jakie ma pełnić funkcje? Bo nie ma dostępu z sypialni tylko z korytarza.

Długi ciemny korytarz, który prosi się o okno, za to sala kinowa, która okien nie potrzebuje z dostępem do ściany zewnętrznej.

Wygodniej gdy do kuchni wchodzi się z wiatrołapu przez spiżarnię (można odstawić od razu zakupy).

Gabinet - potrzebny jest do bardzo izolowanej pracy? Bo daleko z niego do kuchni, by móc sobie zrobić kawę.

aiki
11-01-2016, 17:49
Wchodzisz do wiatrołapu, garażu i kotłowni a gdzie wejście do domu? Albo z kuchni do pokoi?

annkor
11-01-2016, 20:19
strony swiata sa takie ze jak projekt obrusisz w prawo o 45 stopni ( bedzie jak karo w kartach) to masz polnoc od gory) tak z planu dzialki wnioskuje

sala kinowa ... to chce moj luby ... uparl sie i mowi mi ze to nie bedzie drogie pozatym ten pokoj nie bedzie wykanczany odrazu wazniejsza kuchnia i lazienka
to miejsce na owe kino to zmora bo nie potrzeba okien i jak bedzie od strony kotlowni to bedzie sciana dluga bez okien... nie bedzie to dziwnie wygldac z zewnatrz patrzac na dom

piwnica to podobno koszt wybudowania pietra wiec z tego zrezygnowalismy,

kotlownia... no na tym co tam ma byc to sie nie znam ale slysze ze rekuperator musi byc wiec niewiem czy tak uklad scian bedzie wygaldac i czy sciana z lazienki nie bedzie przesunieta

lazienka nie jest chyba daleko . blisko do kotlowni to nie bedzie ciagniecia instalacji po calym domu , czy sie myle?
pralnie i suszenie chce w lazience a w lato pranie na ogrod ... z lazienki z brudnymi rzeczami do pralni i z pralni do garderoby? ... kto z panow pierze prasuje i uklada w szafkach pranie ? a tak z lazienki do garderoby .. nie bedzie wygodniej ? na stare lata za duzo chodzenia bedzie

do spizarnia i do kuchni ? fajny pomysl ale ona by musiala bys wieksza a widzialam cos ala ukryty pokoj w kuchni w ktorej byla spizarnia strasznie mi sie ta koncepcja spodobala . niby jest a jej nie widac :)

z wiatrolapu uciekly drzwi hehe ... ale tam napewno cos bedzie .. a i do reszty pokoi tez sa drzwi ... takie odciecie nieproszonych gosci co by nie latali gdzie chca(dzieci, psy)

garderoba .. to taka gdzie po obu stronach szafy ... niechce latac z ubraniami do kazdego pokoju do szafy tylko wszystko w jednym mijscu , zly pomysl?

gabinet ... chyba idelnie bo widze co w ogrodzie i drogie okno na las ... herbate to mi teraz robi luby wiec bedzie zmijszac brzuszek ;) chodzac do kuchni (roomwalking) ;)

jak sie myle to prosze o poprawienie mnie :)

Elfir
11-01-2016, 21:20
jak na północnej ścianie nie będzie okien to będzie plus do energooszczędności domu.

jacek.zoo
11-01-2016, 23:08
sala kinowa ... to chce moj luby ... uparl sie i mowi mi ze to nie bedzie drogie

licz po najnizszej cenie wybudowania domu za m2 czyli 2tys, a wyjdzie na pewno wiecej, ale liczac po tyle 33m2 kina masz prawie 70tys, czy nie drogie? zalezy od punktu widzenia, dla mnie zarabiscie droga zachcianka. za ta kase masz wykonczony ogrod

jajmar
11-01-2016, 23:16
licz po najnizszej cenie wybudowania domu za m2 czyli 2tys, a wyjdzie na pewno wiecej, ale liczac po tyle 33m2 kina masz prawie 70tys, czy nie drogie? zalezy od punktu widzenia, dla mnie zarabiscie droga zachcianka. za ta kase masz wykonczony ogrod

to budynek a do tego kanapy, projektory, nagłośnienie i ekran a i maszyna do popcornu , 100 pęknie jak nic.

annkor
11-01-2016, 23:52
chcecie mi powiedziec ze wybudowanie scian wyjdzie 70 tysiecy ?
te pomieszczenie maz mowi ze bedzie skubac nawet i 5 lat ....
ale moze macie racje , lepiej jak w salonie bedzie zwijany ekran projekcyjny ,musze to jeszcze raz przedyskutowac

mala poprawa projektu

343062


maszynke do popkornu juz mamy .... cale 150 zl kosztowala

jajmar
12-01-2016, 00:09
Te ściany muszą mieć fundament, podłogę sufit i dach - uwierz w to że na każdy metr wydasz MINIMUM 2 tyś zł. A i wentylacja by się tam przydała i prąd.

Projekt mocno amatorski, bardzo niepraktyczny ot taki wagon w pociągu, długi korytarz i przedziały-pokoje. Brak pomyslu na konstrukcję, na dach, brak pomyslu na CO. To co pokazujesz to wstępny szkic.
17,5m2 - kotłownia
16,5m2 -łazienka
i 32 m2(łącznie sypialni) to chyba najdziwniejsza koncepcja jaką widziałem w życiu

annkor
12-01-2016, 00:31
ciekawe slowa ...

teraz mam pokoje 3x3.30 i chciala bym miec w domu wieksze max 4x4
lazienka tez wychodzi duza ale licze ze bedzie w niej kiedys sauna ktora ma 2 m dlugosci i po 1.25 po bokach to ucieknie troche miejsca
jak sie zbuduje mniejsza to juz nie wcisne nic poza wanna, pralka itp
co do kotlowni to ja niewiem jak duza ma ona byc
i prawda ze to tylko koncepcja bo niemam pojecia o budowaniu :)

stan surowy zakmniety jest szansa zamknac w 200-250 tysiacach bez tego kinowego pomieszczenia ?

343064

jajmar
12-01-2016, 08:58
ciekawe slowa ...

teraz mam pokoje 3x3.30 i chciala bym miec w domu wieksze max 4x4
lazienka tez wychodzi duza ale licze ze bedzie w niej kiedys sauna ktora ma 2 m dlugosci i po 1.25 po bokach to ucieknie troche miejsca
jak sie zbuduje mniejsza to juz nie wcisne nic poza wanna, pralka itp
co do kotlowni to ja niewiem jak duza ma ona byc
i prawda ze to tylko koncepcja bo niemam pojecia o budowaniu :)

stan surowy zakmniety jest szansa zamknac w 200-250 tysiacach bez tego kinowego pomieszczenia ?



Ja nie mowie że pokoje są za duże tylko że powierzchnie pomocnicze są ogromna a pokoje jak na taki duży dom są malutkie. Planujesz ogromne pomieszczenia typu łazienka, kotłownia garderoba i takie sobie pokoiki. Stosunkowo mało czasu się spędza w garderobie czy kotłowni.

Nadal nie piszesz czym to planujesz grzać, jeżeli ta kotłownia to również skład opału to ta pow. zrozumiała jeżeli gazem czy prądem to trochę duża.

Jeżeli planuejsz dużo własnej pracy to może 250 na SSZ styknie, jak nie to chyba będzie ciężko.

annkor
12-01-2016, 11:25
trzeba jeszcze duuuzo poczytac widze

ogrzewanie ... jak tylko pociagna instalacje gazowa to gaz to wtedy kotlownia o polowe mnijsza wystarczy?

jacek.zoo
12-01-2016, 11:27
ciekawe slowa ...

teraz mam pokoje 3x3.30 i chciala bym miec w domu wieksze max 4x4
lazienka tez wychodzi duza ale licze ze bedzie w niej kiedys sauna ktora ma 2 m dlugosci i po 1.25 po bokach to ucieknie troche miejsca
jak sie zbuduje mniejsza to juz nie wcisne nic poza wanna, pralka itp
co do kotlowni to ja niewiem jak duza ma ona byc
i prawda ze to tylko koncepcja bo niemam pojecia o budowaniu :)

stan surowy zakmniety jest szansa zamknac w 200-250 tysiacach bez tego kinowego pomieszczenia ?

343064

Nie siedze ci w kieszeni, ale takie rzeczy ktore chcesz typu lazienka 17m2 z sauna, kino itp to wymyslaja ludzie dlw ktorych wydac na dom milion czy dwa tto nie problem, ale widze ze juz zaczynasz koszta od najnizszych mozliwilych pulapow to mkze odpusc sobie tskie cuda i zrobcie normalny dom

annkor
12-01-2016, 11:48
no i wszystko stalo sie jasne.... najlepszym rozwiazaniem bedzie projekt domu e118 komfortowy z malymi korektami bez poddasza uzytkowego i bez udziwnien :)

343085

mniej wiecej cos takiego... moze byc ? jest lepiej ?

jajmar
12-01-2016, 13:45
trzeba jeszcze duuuzo poczytac widze

ogrzewanie ... jak tylko pociagna instalacje gazowa to gaz to wtedy kotlownia o polowe mnijsza wystarczy?

Aby określić wielkość kotłowni to potrzebujesz wiedzieć czym będziesz grzać CO, CWU. Czy planujesz np solary na dachu, kominek z płaszczem, jaki zasobnik do tego lub jego brak.

Co do wielkości pom. rysujesz garderobę szeroka na 3 metry, regały po bokach to max 2x 60cm - zostaje ci 180 na środku pustego miejsca, po co? Nie postawisz tam nic bo nie dojdziesz do regałów, za wąsko, a wygodnie można korzystać z półek jak masz metr miejsca.

Łazienka spora, ja bym jednak pomyślał nad osobnym pomieszczeniem typu pralnia.

Sala kinowa, pralnia, siłownia, stół do bilarda może być zlokalizowane w piwnicy. Jeżeli poziom wód pozwala nie ma co demonizować kosztów budowy piwnicy.
Wiadomo że to koszt ale czasem warto więcej wydać dla komfortu życia.

annkor
12-01-2016, 14:23
a koszt piwnicy nie jest podobny do kosztu dodatkowego pokoju ?
przerazilo mnie ze wybudowanie dodatkowego pokoju pociagnie blisko 70 tysiecy
garderoba zmnijszaona napewno bedzie tak do 260 cm
rekupeerator moze byc w kotlowni ?
jak bedzie gaz to gaz i jaka dodatkowa opcje wybrac jesli niechce kominka z plaszczem wodnym? kominek fajnie wyglada ale widze ze duzo osob korzysta bo musi a nie dla klimatu- atmosfery
popa ciepla ? droga jest ale czy koszt sie zwroci ?
chciala bym by dom byl jak najbardziej niskooenergetyczny czy tez energooszczedny w miare mozliwosci finansowych bo jak kazdy wie ceny beda isc do gory a niechce by na starosc placic 10-12 tysiecy na rok za ogrzewanie domu

jajmar
12-01-2016, 16:58
a koszt piwnicy nie jest podobny do kosztu dodatkowego pokoju ?
przerazilo mnie ze wybudowanie dodatkowego pokoju pociagnie blisko 70 tysiecy


ładny pokój 34 m2 :)

Ile chcesz wydać na ten dom? Zaczęłaś z górnej półki, pewnie w okolicy miliona teraz jesteś gdzieś kolo 500-600 tyś. Pod całością chyba za 70 tys nie zrobisz . piwnicy. Trzeba by to dokładnie policzyć. Masz warunki na piwnicę?

annkor
12-01-2016, 19:07
bylam w kilku domach i mam mieszane uczucia np garaz.. dwa auta . obok rower opony i ciezko bylo otworzyc drzwi by wyciagnac fotelik itp ... dlatego garaz chce szerszy niz 6 metrow ale jak mowicie ze metr to okolo 2000-2500 tysiace.... to sam garaz bedzie kosztowac 100 tysiecy ??!? ... przerazilo mnie to
piwnice? jak jest plyta fundamentowa to piwnica odpada,prawda? a to podobno jest lepsze niz zwykly fundament a koszt podobny xczy tez zblizony , czy sie myle?
niema szkod gorniczych w tej czesci gdzie mamy dzialke jest piekny "kwadrat" 40x42 i plaska z lekkim spadem,woda po ulewach nie stoi

kwestia finansowa.... myslimy zeby tak za swoje zbudowac podloge (plyte) i kupic cegly ... bedziemy miec na to 100 tysiecy .... plus kredyt ktory bedzie trzeba wziasc ... max 250 najlepiej jak by bylo180-200 ale watpie czy sie uda

annkor
12-01-2016, 19:08
ten pokoj tez mi sie wydaje za duzy ale jak to moj mowi standard thx

annkor
12-01-2016, 19:25
343183


a moze tak bylo by lepiej , co sadzicie?

Elfir
12-01-2016, 20:37
zdecydowanie lepiej skomasowane. Tylko nie rozumiem idei przejścia z garażu do wiatrołapu przez pralnię.
Większość brudnych rzeczy zostawia się okolicach sypialni i łazienek.

jajmar
12-01-2016, 22:43
piwnice? jak jest plyta fundamentowa to piwnica odpada,prawda?

Bzdura.



a to podobno jest lepsze niz zwykly fundament a koszt podobny xczy tez zblizony , czy sie myle?
Dwie bzdury.




woda po ulewach nie stoi
Nie chodzi o wodę opadową tylko o poziom wód gruntowych. Geotechnik badanie gruntu zrobił? Tam będzie odpowiedź.




kwestia finansowa.... myslimy zeby tak za swoje zbudowac podloge (plyte) i kupic cegly ... bedziemy miec na to 100 tysiecy .... plus kredyt ktory bedzie trzeba wziasc ... max 250 najlepiej jak by bylo180-200 ale watpie czy sie uda

fiu fiu , z budżetem 350 to musisz mocno ciąć te łazienki jeszcze ze 50-60 m2 musisz wyciąć.

Edit: poczytaj wątki o budowie za 300 tyś i dostosuj marzenia do wniosków.