PDA

Zobacz pełną wersję : Najciekawsze znaleziska



Jarek.P
07-09-2004, 12:58
Taki kolejny wątek nie służący niczemu oprócz odrobiny odprężenia: jakie najciekawsze znaleziska zostały wykopane/znalezione na waszych działkach podczas prac budowlanych?

U mnie, na skromnych 1200m2 zalesionej działki do tej pory znalazłem:
- okop z czasów II wojny światowej, wg. hobbysty- specjalisty prawdopodobnie gniazdo KMu, hobbysta bardzo się garnie do przebadania okopu wykrywaczem metalu :wink:
- pochowane i częściowo wykopane przez psy zwłoki bliżej nieokreślonego dużego zwierzęcia, póki co widać jakąś kość długą oraz żebro, wydaje mi się, że jest to krowa, ale kto wie... (patrz ostatnie znalezisko) ;)
- we wspomnianym wyżej okopie cały stos nieużywanych telekomunikacyjnych puszek kablowych (takie klasyczne i popularne onegdaj w TPSA "TELOSy". Tych puszek zresztą w moich rejonach sie poniewierają jakieś niesamowite ilości pod niemal "co drugim" krzakiem., nie wiem, może wyzbieram i jakąś hurtownię założę? Znalezisko się przyda w każdym razie ;)
- I ostatnie, już niezupełnie na mojej działce, ale w okolicy: póki co jest to duuuuża łąka, na niej parę dzikich wysypisk śmieci a w nich dużo szczątków samochodowych. takich raczej niesprzedawalnych: rozbity zderzak, resztki tapicerki, przedwczoraj znalazłem kompletny zamek drzwiowy z wyłamanym brechą bębenkiem....


J.

PAJONK
07-09-2004, 13:11
ja znalazłem : kubek z serduszkiem, pióro wieczne, pare worków skamieniałego cementu i kanalizacje burzową której nie ma na żadnych mapach.

rafałek
07-09-2004, 13:21
Ja poszukuję studzienek do kanalizacji deszczowej która jest na mapach i w realu, ale studzienek ani widu ani słychu. Przy szukaniu tych studzienek znalazłem za to 2 kamienie graniczne (takie z krzyżem), ładne i trwałe bo granitowe.

Kon111
07-09-2004, 13:29
Nie podczas budowy, ale podczas rozbiórki poprzedzającej budowę, znalazłem pistolet Walter z czasów II Wojny Światowej w idealnym stanie (z pełnym magazynkiem) - niestety z uwagi na dużą liczbę świadków zdarzenia, znalezisko musiałem przekazać policji - do dziś broni nie udało mi się odzyskać.

Tomek_J
07-09-2004, 13:57
Na działce to raczej nic, ale jak mi przywieziono parę wywrotek ziemi i gruzu do wyrównania kamieni, to uzyskałem stamtąd sporo kostki brukowej (nadała się do utwardzenia terenu wokół studni), kamieni dolomitowych (w sam raz na skalniaczek), trochę wcale niebrzydkich małych płytek terakotowych (jeszcze nie wiem jak, ale na pewno jakoś wykorzystam) i kilka kamieni z prehistorycznymi odciskami jakichś roślin - naprawdę ładnych.

ania
07-09-2004, 14:02
Podsuwam linki, bo temat znalezisk już był i polecam lekturę:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23966

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24123

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30467

kanadyjczyk
07-09-2004, 14:38
5 sztuk amunicji, chyba karbinowej, 3/4 lornetki oraz kilkanaście matryc do produkcji tarcz szkolnych (pamietacie, że takie coś kiedyś trzeba było nosić?).

kominiarz
07-09-2004, 19:54
Ostatnio jak grabiłem działkę znalazłem poroże samca sarny, bardzo fajne znalezisko :wink:

KaiM
07-09-2004, 21:25
poroże samca sarny

taki samiec sarny to sie nazywa koziołek
- a może ktoś z Was wie jak się nazywa sama Pani Sarna?

kordo
07-09-2004, 21:59
A my wczoraj uzbieralismy pół wiaderka maślaków :D . Działka nie jest w lesie, ale rosną na niej takie półtorametrowe sosenki.

mimi31
08-09-2004, 09:10
poroże samca sarny

taki samiec sarny to sie nazywa koziołek
- a może ktoś z Was wie jak się nazywa sama Pani Sarna?
A Pani Sarna to nie jest czasem Łania?

KaiM
08-09-2004, 09:35
poroże samca sarny

taki samiec sarny to sie nazywa koziołek
- a może ktoś z Was wie jak się nazywa sama Pani Sarna?
A Pani Sarna to nie jest czasem Łania?

tak po mysliwsku to sie mówi "koza"
nie jestem pewien ale chyba łania to samica jelenia

a w ogóle myśliwi to paskudztwo....tfu tfu
i ta cala ideologia jaka do tego dorabiaja - ze reguluja itd itp.... same bzdury

Michał_B.
16-09-2004, 12:02
Ja znalazłem przy pomocy wykrywacza metalu kawałek srebrnego świecznika, a jak sąsiad kręcił studnie to mój brat w piachu ze studni znalazł nabój karabinowy.

pstryna
16-09-2004, 12:09
jak kopali fundamenty to trafili na spory głaz. zastanawiali sie co zrobic. moja koncepcja byla wykopac obok dol i go przesunąc ale chlopaki zawezwali ciagnik i mi to cacko wyciagneli. jak zobaczylem i dzieci go w pelnej okazalosci to kazalismy zostawic przed wejsciem do domu. jest na co skakac dzieciom i nam przysiasc sobie ma 1,5m dlugi na1 wisoki. FAJNY