PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja ścian styropianem , klej czy pianka?



editt2
12-01-2016, 17:41
Pytanie do znawców i fachowców, kupować klej czy piankę na styropian? Jak ... to jakiej firmy?

grend
12-01-2016, 19:08
Kupujesz jedną PUR i jeden worek kleju i sprawdasz co tobie pasuje - nie ma idealnych rozwiazań dla 100% ocielajacych

Moje zdanie sam PUR to g... , dlatego kleiłem PUR + klej z wora

Testy kleju były robione... - chyba że ci pasuje odpowiedź rób x bo ja mam takim zrobione i jest najlepszy co najmniej w Europie jak nie i na świecie

toomm
12-01-2016, 19:37
ja kleiłem "pianką" tylko to nie tak jak myślisz , że jak nałożysz na płyte to sruuu na ściane , tak sie nie da bo będzie wypychać styro i będziesz dobijać/poprawiać. Ja nakładałem klej na 5 płyt naraz , po zaaplikowaniu na ostatnią czekałem jeszcze minutę i wtedy sruuu na ścianę, pianka potrzebuje chwilę czasu do maksymalnego rozprężenia i ważne żeby to rozpręzenie było na płycie nie przyklejonej jeszcze do ściany .... Po tym czasie przykładasz , poziomica i jest zajebioszka bez poprawiania,. jeszcze jedno pianka najwydajniejsza jest "podgrzana" nalewałem do wiadra wody ciepłej i trzymałem je tak w tej wodzie , wydajność lepsza - sprawdzone ,, a pianę do styro kup tę którą najtaniej dostaniesz one wszystkie mają aprobaty techniczne ,.

fotohobby
12-01-2016, 20:42
Pytanie do znawców i fachowców, kupować klej czy piankę na styropian? Jak ... to jakiej firmy?

Masz równą ścianę, to bez problemu pianką.
Wbrew pozorom pianki różnią się między sobą - właśnie czasem, po którym przestają się rozprężać.
Na przykład InstaStik jest szybsza, niż Tytan EOS, choć w temperaturze 20C to może być jej wadą :)