PDA

Zobacz pełną wersję : [Zakup] Zmywarka do zabudowy



Ciejaa
12-01-2016, 18:16
Witam,

Chciałbym kupić zmywarkę do zabudowy. Niestety tutaj jestem zielony z racji tego, iż nigdy na dłużej nie używałem zmywarki. Czy moglibyście mi polecić jakieś modele oraz na co/jakie funkcje zwracać uwagę?

PS. Interesuje mnie zmywarka 45 cm.

Dzięki wielkie z góry.
Pozdrawiam

CafeDelTom27
12-01-2016, 18:46
Kupilem najtansza zmywarke posiadajaca az 4 programy ale i tak uzywam tylko jednego ( 70'C)Kupuje do niej najtansze tabletki,sol oraz nablyszczacz.Zmywa u nas codziennie od ponad połtora roku.Mam czteroosobowa rodzine i daje rade.Polecam firmy H......t-A.....n

adamek208
25-01-2016, 21:55
Witam.


Ja kupilem pare miesiecy temu zmywarke siemens sr65m035eu z mozliwoscia zaladunku 1/2. Uzywam proszku do zmywania nie tabletek gdyz czesto uzywam tej w/w funkcji. jestem zadowolony ze sprzetu wiec moge polecic.

PS. sorry ze nie uzywam polskich znakow :)

adamek208
25-01-2016, 22:04
Kupilem najtansza zmywarke posiadajaca az 4 programy ale i tak uzywam tylko jednego ( 70'C)Kupuje do niej najtansze tabletki,sol oraz nablyszczacz.Zmywa u nas codziennie od ponad połtora roku.Mam czteroosobowa rodzine i daje rade.Polecam firmy H......t-A.....n

Tu sie nie zgodze. ja probowalem tancze srodki i u mnie nie zdaly egzaminu. zakupilem sol, proszek i nablyszczacz finish i teraz wszystko gra....

_unnamed
02-03-2016, 10:21
Użytkuję najniższy (w momencie zakupu) model zmywarki Bosch. Nigdy nie było z nią problemu, rzeczy zawsze domyte (chyba, że coś się zsunie i zablokuje wirnik). Pakuję tam też gary i patelnie. Stosuję najtańsze tablety, sól i nabłyszczacz (też najtańsze).

Moi rodzice od 15 lat używają zmywarkę tej samej firmy tylko, że 60tkę. Działa bez problemów - wymienić trzeba było tylko jeden z koszy, gdzie w zeszłym roku ułamał się jeden z pręcików i zaczął rdzewieć.

telka
29-03-2016, 14:03
Ja mam obecnie w kuchni zmywarkę pod zabudowę marki Candy. Kupowana 2 lata temu tak wiec nie jestem w stanie napisac jaki jest to konkretnie model ale ogólnie to jestem zadowolona. Zmywarka jest porządna, dobrze domywa nawet najbardziej zabrudzone naczynia. Nie trzeba do niej stosować szczególnych tabletek.... Ma wiele programów. Jest również pojemna. Dodam,że zastanawialismy się na początku nad kupnem modelu na 45 cm ale wybraliśmy 60 cm i był to dobry wybór bo włączamy ją co drugi dzień.

anna.kwiat
17-05-2016, 12:46
A jak to jest z kwestią wnętrza czy bębna (nie wiem jak to się nazywa)? Czy to prawda że te plastikowe są gorsze od metalowych bo łatwo je zniszczyć? Kiedy kupowałam z rodzicami zmywarkę ale wolnostojącą, w sklepach wszystkie były z plastikowym wnętrzem. Pan opowiadał że to nie ma różnicy z jakiego materiału ale uparliśmy się na metal i nam taką sprowadził. Jak narazie po 1.5 roku wszystko w jak najlepszym porządku. Skarży się ktoś na te plastikowe?

G.N.
09-06-2016, 07:23
A jak to jest z kwestią wnętrza czy bębna (nie wiem jak to się nazywa)? Czy to prawda że te plastikowe są gorsze od metalowych bo łatwo je zniszczyć? Kiedy kupowałam z rodzicami zmywarkę ale wolnostojącą, w sklepach wszystkie były z plastikowym wnętrzem. Pan opowiadał że to nie ma różnicy z jakiego materiału ale uparliśmy się na metal i nam taką sprowadził. Jak narazie po 1.5 roku wszystko w jak najlepszym porządku. Skarży się ktoś na te plastikowe? Chodzi Ci o ramiona zraszające, rurki doprowadzające wodę itd? bo takiej żeby ściany komory były z tworzywa to nie widziałem. Miałem Candy z plastikowymi ramionami i rurkami, jeden z najniższych modeli, działała bez zarzutu. Chodziła u nas codziennie, czasem 2-3 razy dziennie jak się jakaś impreza z większą ilością gości trafiła. Najtańsze tabletki, sól, nabłyszczacz, raz na miesiąc-dwa czyścik. Po 12 latach programator dokonał żywota, reszta by jeszcze podziałała. Programów miała chyba 5 czy 6, używałem 2. Problemów nie miałem. Co ważne to ustawienie odpowiedniego dozowania soli i nabłyszczacza do twardości wody. Np. ja mam katastrofalnie twardą wodę, więc na ustawieniach fabrycznych, nawet z kapsułkami super hiper 1000 w jednym, nie da rady. Jako następce kupiłem jeden z najniższych modeli samsunga, jak na razie kilka tygodni jest ok. Jak będzie z trwałością, to się zobaczy. Niestety zmywarki z mechanicznymi programatorami odeszły chyba zupełnie w niepamięć, a fajne to było bo można było dołożyć jakiś zapomniany talerz czy szklankę i nie zaczynała mielić wszystkiego od nowa.

lilimaer
07-10-2016, 12:41
Tylko Siemens albo Bosch.
Mają po dwa śmigła :) myjące, co jest dość dobre i skuteczne przy 3 piętrach brudnych naczyń(mamy szufladkę na sztućce).
W poprzednim mieszkanku mieliśmy małego Beko i niestety nie domywała ta zmywara, niezależnie od ustawień. Moi rodzice mają małego Bosha z szufladką na sztućce (co bardzo polecam) i mama, która ma hopla na punkcie ultra super domytych naczyń jest bardzo zadowolona. My z kolei mamy Siemensa (Bosch i Siemens to to samo, tylko troszkę wizualnie się różnią) i również jesteśmy bardzo zadowoleni - używamy zmywarki na ustawieniach eco - 50stp C i najniższe zużycie wody i jeszcze przez 2lata nie zdarzyło się, żeby zmywarka czegoś nie domyła. Oczywiście zasuszone pozostałości po np gotowaniu ziemniaków w garnku, lub jakieś przypalone zapiekanki należy wcześniej troszkę odmoczyć, ale poza tym - jest super.Jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę gdy mieszka się w pojedynkę lub "nie brudzi naczyń tak często" to możliwość ustawienia połowy wsadu. Bardzo pomocna funkcja, podobnie jak wstępne zraszanie lub płukanie.