PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RODZINNY 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ



elmo80
13-01-2016, 16:05
Witam,

Przymierzamy się z żoną do budowy domu. Po poszukiwaniach wybór padł na taki projekt:
http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/rodzinny-2,rzuty

Jeśli chodzi o układ wg nas jest bardzo funkcjonalny. Wprowadzilibyśmy tylko drobne poprawki.
Chciałbym natomiast Was prosić o jakieś konstruktywne uwagi odnośnie projektu... wiadomo jeśli ktoś patrzy z boku, chłodnym okiem zobaczy rzeczy, których osoba "napalona" na projekt nie zobaczy. Są to z pewnością osoby, które mają ogromne doświadczenie w budowaniu i projektowaniu i potrafią doradzić na co zwrócić szczególna uwagę.

Kolejna sprawa.. cena. Kosztorys pokazuje 480 tyś. Czy Wg was wkładając w budowę trochę własnej pracy i używając dobrych produktów, ale ze średniej półki cenowej można zmieścić się z budową w 300 tyś za stan deweloperski (bez działki, ogrodzenia, tarasów, z wentylacją mechaniczną bez rekuperatora, ogrzewanie podłogowe + kocioł na ekogorszek)

Dziękuję i pozdrawiam
G

firewall
13-01-2016, 18:28
osobiście nie podoba mi się ten ciąg mikroskopijnych pomieszczeń o szerokości 1,6m 7+9+10. Likwidacja jednej mikrogarderoby na rzecz poszerzenia drugiej i pomieszczenia gospodarczego zmniejszyło by odczucia klaustrofobiczne w tych pomieszczeniach.Można ewentualnie wydłużyć dom o 1m.Wtedy pokoje 4 i 5 byłyby przyjemniejsze.

elmo80
13-01-2016, 18:59
Właśnie min. te małe pomieszczenia chcemy zmienić. 10 i 11 połączyć w jedną dużą łazienkę i poszerzyć też nieco sąsiednią garderobę kosztem łazienki.
Mam też wątpliwości co do kuchni - po wstawieniu szafek na obu ścianach zostanie ok 1,5 m szerokości. Czy to nie będzie trochę mało - tyle, że nie bardzo mam pomysł jakby tu powiększyć kuchnie.

firewall
13-01-2016, 19:19
O kuchni nic nie pisałem, bo widać, że to jest kuchnia hipsterska tzn. na pokaz. Jest niefunkcjonalna. W sam raz dla osób nie gotujących lub robiących to od wielkiego święta.

elmo80
13-01-2016, 19:32
Dlatego ja pisałem... lubię gotować i nie chciałbym się w kuchni męczyć. Jakiś pomysł, żeby stała się bardziej funkcjonalna? Ja myślałem, żeby wywalić drzwi i wstawić tam okno a pod nim jeszcze jeden blat na który przeniósł bym zlew z wyspy (kto to w ogóle wymyślił?)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
13-01-2016, 19:37
... bardzo ładna wizualizacja zewnętrzna obiektu, podobają mi się zwłaszcza te trawy po prawej stronie i wyszukany kamień na elewacji :)
- niestety niewrysowany w wizualizacje komin kotłowni wypadający na elewacji frontowej ( lub takie ujęcie )
- funkcjonalnie ( wg mnie ) rozwiązania użytkowe - to porażka !
- o ile " program funkcjonalny " dla domu jednorodzinnego jest zapewniony w 90%, to wg rzutu : pokoju dziennego w zasadzie brak,
jest mega minimum, jak wyjęty z M... , a to przecież "projekt" dedykowany ( jak mi się wydaje ) dla 4-o osobowej rodziny
- kuchnia również " po minimach " ( śniadania + kolacje )
- poddasze nieużytkowe stanowi 1/3 kubatury obiektu ( niewykorzystanej ) z wyjątkiem : antresolą, która niestety generuje schody kręcone w pokoju dziennym, zmniejszając jeszcze bardziej jego powierzchnię ...
- aby nie było za bardzo na NIE, podoba mi się sypialnia główna z wydzieloną garderobą + łazienka. Komfortowe rozwiązanie, choć nie jestem przekonany do otwierania łazienki ( z toaletą ) wprost na łóżko ( !? )
- brak wydzielonej toalety, tym samym goście wprowadzani będą do łazienki ogólnodostępnej.

elmo80
13-01-2016, 19:44
ŁUKASZ ŁADZIŃSKI właśnie o takie uwagi mi chodziło :) na które wcześniej nie zwracałem uwagi.
Może faktycznie nie jest to projekt marzeń ;) Ogólnie chcemy parterowy dom w stylu stodoły do 140 m2 + garaż. Niestety bardzo mało jest takich projektów na naszym rynku.

firewall
13-01-2016, 19:52
Dlatego ja pisałem... lubię gotować i nie chciałbym się w kuchni męczyć. Jakiś pomysł, żeby stała się bardziej funkcjonalna? Ja myślałem, żeby wywalić drzwi i wstawić tam okno a pod nim jeszcze jeden blat na który przeniósł bym zlew z wyspy (kto to w ogóle wymyślił?)
Też o tym myślałem. Bo zlewozmywak na widoku salonu to pięknie wygląda na wizualizacji ale nie w normalnym życiu ( no chyba że ktoś jest maniakiem i wszystko natychmiastowo myje lub wrzuca do zmywarki)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
13-01-2016, 19:55
... i okazuje się, że "prosty dom" stodoła , "prostym domem" nie jest :)

firewall
13-01-2016, 20:03
I za chwilę wyjdzie ze lepiej zamówić projekt indywidualny i zrezygnować z kilku fajerwerków i zdecydowanie obniżyć koszt zbudowania domu:yes:

Frofo007
14-01-2016, 00:07
Moim zdaniem dom będzie drogi w budowie. Przy takiej powierzchni raczej pomyślałbym o czymś z użytkowym poddaszem, lub jeśli warunki na działce pozwalają to nad domem z pełnym piętrem.
Taki dom powinien być tańszy w budowie i bardziej energooszczędny, do tego zyskujemy miejsce na działce.

Jeśli jednak miałby pozostać ten projekt to bardzo wątpliwe będzie zmieszczenie się w 300tyś za stan deweloperski. Na stronie biura jest podana cena 519tyś zł i na tyle trzeba się nastawić.

W tym projekcie zrezygnowałbym z garderoby i zrobił łazienkę dla gości tak aby nie korzystali z łazienki domowników.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
14-01-2016, 09:27
… większość potencjalnych Inwestorów w Polsce, chcących budować dom myśli tak :
-działka–dom ( zamysł )–projekt–gotowy–adaptacja–realizacja-
a powinno być :
-działka– dom ( zamysł )–architekt–projekt–realizacja–

… dopóki tendencja się nie zmieni, a rola architekta będzie się sprowadzać do roli technika zajmującego się wyłącznie uzyskaniem PnB ( z możliwym przestawieniem „dwóch ścianek wewnętrznych” ), to na własne życzenie będzie się budować nieracjonalnie, nieekonomicznie, niefunkcjonalnie …
... na życzenie Inwestora :)
- a czy da się mieszkać ( lub zamieszkiwać ) w domu z pokojem dziennym wielkości pokoju dziecka lub przygotowywać posiłki dla 4 – 6 osób w kuchni wielkości „ słoika” ? - … no pewnie, że da się !!!

elmo80
30-01-2016, 10:18
Macie rację, że większość projektów gotowych zawsze wymaga jakiejś poprawki co nie znaczy, że ogólny zamysł jest zły.
Zdecydowaliśmy się na dom w technologii ciężkiego szkieletu drewnianego a firma, która miała by dom wykonać robi adaptację gotowych projektów lub tworzy nowy razem z inwestorem wg jego oczekiwań.
Nadal zostajemy przy stodole. Trochę poszukałem i nie jest aż tak źle... tzn jakieś projekty są, ale to chyba raczej na zasadzie "a niech jeden projekt w pracowni będzie, a nuż się uda przyda".
Tak czy inaczej znalazłem inny - taki oto projekt : http://www.tooba.pl/projekt-domu-EX-15-II-TTA-686 i na jego podstawie dokonałem kilku zmian. Wyszło coś takiego:
http://s9.postimg.org/6byysxgyz/stodo_a2.jpg (http://postimg.org/image/6byysxgyz/) http://s9.postimg.org/qx9573963/stodo_a2.png (http://postimg.org/image/qx9573963/)

1 - salon, 2 - jadalnia, 3 - kuchnia, 4 - kotłownia, 5 - pokój, 6 - łazienka, 7,8 - komunikacja

pod schodami schowek na różne rzeczy, ew mała spiżarnia. Jeśli chodzi o poddasze to raczej standardowo 3 pokoje, łazienka, garderoba.
Co myślicie o takim rozkładzie parteru?

007rok
31-10-2016, 10:08
Witam,
podniebnie poszukujemy domu w stylu stodoła. Przeglądałam wiele projektów i nie znalazłam takiego który odpowiadałby moim potrzebą (rodzina 5 os.). Podoba nam się pomysł w projektach rodzinnych podziału domu na cześć sypialną i dzienną i otwarta przestrzeń nad częścią salonu. Szukamy domu gdzie wszystkie pomieszczenia są na jednej kondygnacji. Nie bierzemy pod uwagę poddasza jako części gdzie można normalnie funkcjonować. Ma to być przestrzeń izolująca od dachu i tyle. Spotkałam się z opiniami os. mieszkających w domach gdzie pomimo grubej izolacji na poddaszu nie czują się komfortowo, w lato jest gorąco. Nie chce nam się też biegać po schodach. Chętnie postawilibyśmy dom z płaskim dachem (tańsze), ale warunki zabudowy nam to uniemożliwiają. Pewnie że najpierw powinno tak być działka - zamysł/potrzeby- projekt. Różnica w cenie jednak jest znacząca. Cenna projektu indywidualnego to od 60-200 zł za metr. Kuchnia w projektach rodzinnych to porażka. Jestem osoba raczej nie gotująca ale nawet dla mnie taka wąska kuchnia to pomyłka. Co drugiego projektu jaki tu elmo prezentuje to też ładny, co do wyceny to raczej nie porównywałabym domów z pracowni z domów z wizją do innych pracowni. Z wizją mają inne fundamenty, zbrojone, a nie z bloczków. Wydaje mi się że z wizją dają wyceny bardziej zbliżone do rzeczywistości, ale to już trzeba by z jakimś wykonawcą przedyskutować. Acha i nie wiem jaką ma elmo działkę w sensie czy szeroką, czy wąską, gdzie jest południe, gdzie droga itp.:)

Magda.w
27-11-2016, 13:00
Zapraszam do dołączenia do grupy inwestorów i zainteresowanych budową Domów z wizją https://www.facebook.com/groups/359752787749991/