PDA

Zobacz pełną wersję : Wada połączeń więźby dachowej



adamw89
13-01-2016, 19:50
Jestem w trakcie poszukiwań domu.
W jednym z oglądanych domków, którym jestem bardzo zainteresowany trafiłem na niepokojącą sytuację.
W załączniku zamieszczam zdjęcie.
Na całej długości wieńca znajduje się jedno połaczenie zakładkowe murłaty. Na zdjęciu jest pokazane to połączenie, które znajduje się pomiędzy krokwiami.
Prawa strona przylega płasko do wieńca, natomiast z lewej strony można zauważyć "skręcanie się" murłaty. Widać, że była nieudana próba wzmocnienia gwoździami.
Dodam, że na takim samym połączeniu znajdującym się naprzeciw, następuje pękanie murłaty.
Stąd kilka moich pytań:

1) Czy jest to wada, którą należy się niepokoić. Która może mieć poważne konsekwencje w przyszłości?
2) Jeżeli TAK, to czy jest możliwość wzmocnienia, naprawy tego defektu? W jaki sposób i czy są to duże koszty?
3) Czy może to mieć związek dość rzadkim kotwieniem murłaty do wieńca ( najdalej położone od siebie o 3-4metry)?

wiesiek6308
13-01-2016, 20:47
No jakiś nowatorski zamek - cieśla z galaktyki. Proponuję poszukać dobrego cieśli z okolicy ( dobrego) i niech on na miejscu obejrzy wszystko. Wówczas oceni i Ci odpowie. Tutaj zależy dużo od rozmieszczenia kotew.

jajmar
13-01-2016, 20:56
3) Czy może to mieć związek dość rzadkim kotwieniem murłaty do wieńca ( najdalej położone od siebie o 3-4metry)?

Kotwy co 3-4 metry to zdecydowanie za rzadko. W zasadzie niezależnie od dachu (kąta, rozpiętości).

docent56
14-01-2016, 08:25
No jakiś nowatorski zamek - cieśla z galaktyki. Proponuję poszukać dobrego cieśli z okolicy ( dobrego) i niech on na miejscu obejrzy wszystko. Wówczas oceni i Ci odpowie. Tutaj zależy dużo od rozmieszczenia kotew.

Komentator z galaktyki.
Stanowczo za duże odległości między śrubami kotwiącymi murłatę do wieńca .

wiesiek6308
14-01-2016, 19:25
Docent56 -ja wiem jak powinno być ale nie chciałem całkowicie dobijać inwestora.

adamw89
15-01-2016, 16:48
Docent56 -ja wiem jak powinno być ale nie chciałem całkowicie dobijać inwestora.

Nie jestem inwestorem. Poszukuję domu do kupienia z rynku wtórnego.

Jeżeli jest błędnie wykonane kotwienie to w jaki sposób można wzmocnić całą konstrukcję, aby skręcanie murłaty nie postępowało???

Slawko123
15-01-2016, 17:17
Nie jestem inwestorem. Poszukuję domu do kupienia z rynku wtórnego.

Jeżeli jest błędnie wykonane kotwienie to w jaki sposób można wzmocnić całą konstrukcję, aby skręcanie murłaty nie postępowało???Ty sie lepiej zastanów, skoro tak prosta rzecz została spaprana, to co z resztą?