PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dawa? grunt na elewacj??



ddkdarek
07-09-2004, 14:13
Chodzi o ścianę dwuwarstwową z ociepleniem ze styropianu i zatopioną siatką. Dopiero w przyszłym roku będzie dawany tynk "1,5 mm baranek". Czy teraz przed zimą zagruntować, czy też dopiero przed tynkiem cienkowarstwowym w przyszłym roku?. Niektórzy twierdzą, że jeżeli teraz będzie zagruntowane to mniej będzie nasiąkał klej i lepiej "przezimuje", natomiast inni, że i tak trzeba będzie zagruntować przed tynkiem (2 raz) ze względu na przyczepność podłoża po kilku miesiącach. Proszę o wasze zdanie - może ktoś w tej branży pracuje. Dzięki z góry i pozdrawiam.

sta28
07-09-2004, 22:47
Nie pracuję ale radzę z doswiadczenia - zagruntować. Nawet gdyby trzeba było gruntować ponownie. Tu nie radzę szukać oszczędności. Niewielkich.

ddkdarek
08-09-2004, 07:08
Dzięki za chociaż jedne potwierdzenie mego zamiaru.

Andrzej Leppiej
08-09-2004, 07:11
Mozesz gruntować lub nie. Nie zaszkodzi, ale bez gruntu tez przezimuje. Wazne, abys zagruntował przed tynkowaniem.

A z tynków polecam TORRAED.

Wowka
08-09-2004, 08:29
Miałem na budowie naprawdę dobrą ekipę od ociepleń. Ocieplenie wykonywałem "na raty" jesienią styropian siatka, klej, podkład i niestety pogoda przerwała dalsze prace. Zgodnie z sugestiami szefa ekipy zgodziłem się by wiosną położono kolejną warstwę podkład a następnie dopiero tynk.
Chciałbym dodać, że za dodatkową pracę ekipa nie policzyła sobie złotówki więcej. Czyli nie chodziło o dodatkowy zarobek lecz o rzetelność wykonania zleconej.