PDA

Zobacz pełną wersję : kontakt na zewnątrz



duduś
07-09-2004, 14:36
Planujemy ocieplić dom 13 cm styropianu .W jaki sposób zamocować w takiej warstwie styr. gniazdka zewnętrzne ?

Thom35
07-09-2004, 14:57
Jak zamocować nie wiem. przypomnę tylko aby pamiętać o wyłączniku tych gniazd gdzieś wewnątrz domu. No tak aby ew. nikt nie mógł włączyć się z jakąs przecinarką itp.sprzętem gdy Was nie bedzie w domu
Tomek

Tommco
07-09-2004, 15:37
kurze blade...o tym, to ja zupelnie nie pomyslalem...:(
I co teraz...? Moze trzeba je poprostu jakos ladnie zamaskowac???

T.

anna99
07-09-2004, 20:05
U nas jest 12 cm styropianu. Kable były wyprowadzone na zewnątrz, natomiast gniazda natynkowe hermetyczne są zamocowane do ściany np. na kawałku deski tak, że niemal licują się z warstwą ocieplenia. W styropianie były wycinane otwory. Wygląda to bardzo ładnie (kremowa elewacja i białe gniazdka. W ten sam sposób (drewno wypełnia grubość ocieplenia) jest zamocowane u nas gniazdko telefoniczne (telefon naziemny) i czujka zmierzchowa do oświetlenia zewnętrznego.

Wowka
07-09-2004, 20:40
Planujemy ocieplić dom 13 cm styropianu .W jaki sposób zamocować w takiej warstwie styr. gniazdka zewnętrzne ?

Jak to zrobić? To proste.
Wyciąć otwór niewiele większy od rozmiarów puszki. A następnie "wkleić" tam puszkę przy pomocy kleju używanego do klejenia siatki podtynkowej.

thalex
07-09-2004, 22:28
Planujemy ocieplić dom 13 cm styropianu .W jaki sposób zamocować w takiej warstwie styr. gniazdka zewnętrzne ?

Jak to zrobić? To proste.
Wyciąć otwór niewiele większy od rozmiarów puszki. A następnie "wkleić" tam puszkę przy pomocy kleju używanego do klejenia siatki podtynkowej.
Oczywiście to b. dobry sposób ale ten otwór pod puszkę niech niech będzie lepiej większy i grubsza warstwa kleju bo gdyby w gnieździe rozgrzały się przewody/styki mogłoby dojść do pożaru.
Ogólnie starajcie się nie montować na materiałach łatwopalnych osprzętu elektrycznego
(np ogólnie na drewnie nie wolno montować puszek, gniazdek i wyłaczników)

Thom35
08-09-2004, 07:21
Do Tommco

Jak chcesz miec wygode to połącz te gniazda zewnętrzne prze z przekażniki do alarmu. Wtedy możesz to tak ustawić że jak wlączasz alarm np. strefę nocną to gniazda zewnętrzne są automatycznie wyłączane.

Tomek

rafal9
22-11-2006, 16:57
Planujemy ocieplić dom 13 cm styropianu .W jaki sposób zamocować w takiej warstwie styr. gniazdka zewnętrzne ?

Jak to zrobić? To proste.
Wyciąć otwór niewiele większy od rozmiarów puszki. A następnie "wkleić" tam puszkę przy pomocy kleju używanego do klejenia siatki podtynkowej.
Oczywiście to b. dobry sposób ale ten otwór pod puszkę niech niech będzie lepiej większy i grubsza warstwa kleju bo gdyby w gnieździe rozgrzały się przewody/styki mogłoby dojść do pożaru.
Ogólnie starajcie się nie montować na materiałach łatwopalnych osprzętu elektrycznego
(np ogólnie na drewnie nie wolno montować puszek, gniazdek i wyłaczników)

Czyli jak najlepiej to zrobić aby zminimalizować ryzyko?

yama
22-11-2006, 17:45
właśnie zamontowałem trzy kontakty hermetyczne na desce(styro 12cm)
dobrze skręcone powinny być bezpieczniejsze niż montowane na klej

jakoś tak sobie wyobraziłem szarpnięcie kabla np od kosiarki i'' małe'' ubytki w elewacji
co do mat. łatwopalnych to fakt trzeba uważać , ale co mają powiedzieć ''kanadyjczyki''

retrofood
22-11-2006, 17:53
Oczywiście to b. dobry sposób ale ten otwór pod puszkę niech niech będzie lepiej większy i grubsza warstwa kleju bo gdyby w gnieździe rozgrzały się przewody/styki mogłoby dojść do pożaru.
Ogólnie starajcie się nie montować na materiałach łatwopalnych osprzętu elektrycznego
(np ogólnie na drewnie nie wolno montować puszek, gniazdek i wyłaczników)

To w drzewnianej chacie nie wolno mieć elektryki?????
Powiem to chłopom u mnie na wsi.

Bigbeat
22-11-2006, 18:06
Pewnie, że nie wolno. W drewnianej chacie używa się lamp naftowych ;)

retrofood
22-11-2006, 18:10
Pewnie, że nie wolno. W drewnianej chacie używa się lamp naftowych ;)

A gdzie sprzedajš naftę?

P.e.t.e.
22-11-2006, 20:48
Jak zamocować nie wiem. przypomnę tylko aby pamiętać o wyłączniku tych gniazd gdzieś wewnątrz domu. No tak aby ew. nikt nie mógł włączyć się z jakąs przecinarką itp.sprzętem gdy Was nie bedzie w domu
Tomek
Mozna tez podłaczyc takie gniazdko przez przekaznik sterowany z centralki alarmowej.
Jestesmy w domu = system rozbrojony = napiecie jest w gniazdku,
nie ma nas w domu = system uzbrojony = napiecia w gniazku brak.