PDA

Zobacz pełną wersję : Stolik sosnowy IKEA. Jaką farbą malować? HELP



Anelim23
15-01-2016, 13:16
343423

Hej forumowicze ,potrzebuję pomocy. Kupiłam stolik taki jak na załączonym obrazku ,sosnowy. Jednak chciałam nadać mu inny kolor , więc kupiłam imprgnat w kolorze dębu. Efekt okropny i jakby rudy. Postanowiłam więc ,że pomaluje nóżki na czarno ,a blat na mietowo , tylko kurcze jaką farbą ? Jestem zła jak szerszen .

theme
18-01-2016, 12:35
Jaki masz impregnat? Nie każda chemia się lubi jaką ją łączysz.

Kejt_R
18-01-2016, 13:14
343423

Hej forumowicze ,potrzebuję pomocy. Kupiłam stolik taki jak na załączonym obrazku ,sosnowy. Jednak chciałam nadać mu inny kolor , więc kupiłam imprgnat w kolorze dębu. Efekt okropny i jakby rudy. Postanowiłam więc ,że pomaluje nóżki na czarno ,a blat na mietowo , tylko kurcze jaką farbą ? Jestem zła jak szerszen .

Z doświadczenia poradziłabym farby Fluggera, bardzo dobrze się trzymają. Wiem, że kredowymi maluje się meble, ale nie mam pojęcia jak będzie z trwałością na blacie, jeśli stolik będzie intensywnie używany, no i cenowo niezbyt pociągające. Czytałam też na FM, że dziewczyny malują farbami do drewna Bloom kupionymi w LM (są transparentne i kryjące) - podobno rewelacyjne, ale sama nie miałam jeszcze okazji się przekonać. Jak pomalujesz, pokaż zdjęcia i opisz czym malowałaś.

theme
19-01-2016, 10:08
Blaty drewniane dobrze zabezpieczyć olejem do blatów (nadaje się do blatów spożywczych w kuchni). Co 6 miesięcy można odświeżyć i zabezpieczyć drewno. Oczywiście w IKEI nie kupisz dębowego stolika a jest on robiony z sosny lub co najdalej modrzewia lub brzozy.

mother_nature
19-01-2016, 11:19
Poszukaj Beckersa Designer Universal emalia akrylowa do drewna i metalu. Niestety jest tam tylko jeden zielony, ale może Ci się spodoba.

Anelim23
19-01-2016, 13:18
Wrzucę zdjęcia na pewno , dzisiaj jadę po farbę do LM, tylko chyba sama sobie wczoraj narobilam klopotu ,a mianowicie z rozmachu ,lakierując komodę ,maznęłam też blat tego nieszczęsnego stolika , CZY PRZED MALOWANIEM MUSZĘ TO ZESZLIFOWAC?

Anelim23
19-01-2016, 13:22
Jaki masz impregnat? Nie każda chemia się lubi jaką ją łączysz.

Sadolin w kolorze dębu , no , powiedzmy ,że dębu przez bardzo małe d. :no: