PDA

Zobacz pełną wersję : Szafa wnękowa z hipermarketu zrób-to-sam.



kedlaw0
16-01-2016, 13:05
Witam. W leroy w aktualnej gazetce są szafy do zabudowy i wykonania garderoby we własnym zakresie. Od dołu, do podłogi w takiej szafie jest prowadnica do drzwi przesuwnych. Ma ktoś pomysł jak takie prowadnice zamontować na ogrzewaniu podłogowy? Raczej nie będę ryzykował wiercenia żeby nie trafić w rurkę.

Krzysiek88
16-01-2016, 23:35
NA wylewce ta prowadnice chcesz osadzic? Czy panel plytka? Moze jakis klej na bazie zywicy?

kedlaw0
17-01-2016, 09:15
Mam położone płytki. Myślałem żeby nać najpierw podstawę z płyty meblowej z cokołem i dopiero do płyty przykręcać prowadnice. Nie wiem jak to by było stabilne.

dzabij
17-01-2016, 12:22
Szafa będzie we wnęce (ściana z obu stron) ? Jeżeli tak, możesz zamówić pasek szerokości 10-12 cm z płyty wiórowej laminowanej w odpowiednim kolorze na szerokość wnęki (krawędź oklejona PCV 2mm). Tak w miarę na wcisk. Dla pełnego komfortu możesz go przykleić do podłogi na taśmę dwustronną albo na sylikon. Opcjonalnie na plastikowe kątowniki meblowe do bocznych ścian (tą wersję mam u siebie). Będzie stabilnie. Kleje na bazie żywicy chyba bym odpuścił, może być zbyt mocny - w przypadku potencjalnego demontażu w przyszłości będzie to dość mocno utrudnione.

Jeżeli szafa nie będzie we wnęce, można zrobić tak jak piszesz, coś ale cokolik meblowy. W zasadzie to sama płyta by wystarczyła, choć to wymaga idealnie równej podłogi - brak możliwości regulacji poziomów.

kedlaw0
17-01-2016, 14:12
Szafa będzie we wnęce z 3 stron ściany. Myślę o płycie na regulowanych nóżkach jak kuchnie. Do tego cokół a w nim szufelka odkurzacza centralnego.

gambit565
17-01-2016, 17:58
przykleic tasma dwustronna do podlogi (np. karoseryjna).

theme
18-01-2016, 12:32
dobrze myślisz - daj listwę z płyty meblowej (kleisz ją do podłogi http://www.soudal.pl/kleje/item/712-fix-all-turbo ) i przykręcasz prowadnicę.

ja też tak będę robił niedługo.

Laur_a
10-02-2016, 12:37
My powoli zbieramy się do zakupu - szafa wnękowa mi się marzy już od dawna, ale nie wpadłabym na to, że trzeba przemyśleć jak ją zgrać z ogrzewaniem podłogowym - dzięki za podpowiedź. Powodzenia w montowaniu :)

jm.yarec
21-02-2016, 03:36
Dolną listwę prowadzącą można nakleić bezpośrednio na płytki "klajstrem" z http://e-rolmet.pl/klej-konstrukcyjny-20ml-techncoll-p-3445.html