PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór krzeseł - prośba o pomoc



Anna123anna
19-01-2016, 20:48
Bardzo proszę o pomoc w wyborze krzeseł.
Urządzamy z mężem w mieszkaniu niewielki salon z aneksem kuchennym. W całym pomieszczeniu na podłodze deska dębowa, wybarwienie naturalne. Pokój pomalowany na biało, na jednej ścianie tapeta w szaro-beżowe pasy, taka jak na załączonym zdjęciu. Przy wytapetowanej ścianie szara sofa. Meble kuchenne białe wysoki połysk, blat laminat drewnopodobny, dobrany pod podłogę. Dodatkowo w części salonowej witryna, szafka pod telewizor i stół 120x80 wszystkie w kolorze dąb sonoma.
I tu nasz duży dylemat - jakie krzesła dobrać? Myśleliśmy czymś w kontrastowej kolorystyce. Model krzeseł, ktory załączam na kolejnym zdjęciu, występuje np w musztardowej tapicerce, można na środku oparcia zrobić tapicerowany guziczek, np w szarym kolorze. Kolor nóżek biały.
Taki był nasz zamysł. Ale czy to będzie grało? Czy nie znudzi się za szybko?
Bardzo proszę bardziej doświadczonych o poradę.
343814
343815

Elfir
19-01-2016, 21:01
może krzesła z "sukienkami" w różnych kolorach, żeby łatwo można było zmieniać kolorystykę, skoro boicie się nudy?

Przejrzałam sobie na google grafika jakie kolory proponują styliści do dębu sonoma i widzę, że akurat żaden z mocnych odcieni. Bardziej pomarańcz, bordo, oliwka, musztardowa żółcień - czyli kolory "złamane"

Anna123anna
19-01-2016, 21:11
O proszę, nie przyszło mi to do głowy, żeby w taki sposób sprawdzić jakie kolory by pasowały. Dzięki! Ta musztardowa żółcień to chyba to, o czym myślałam. Tapicerka, którą oglądałam w sklepie nie była intensywnie żółta, tylko właśnie taka musztardowa, miodowa, taki jakby brudny kolor. Nie mam niestety zdjęcia.
Jakoś do sukienek nie jestem przekonana. Może jednak zaryzykujmy i weźmiemy tę musztardę. Myślisz Elfir, że dobrze ożywiloby to pomieszczenie? Boję się, że będzie smutno. Nie mieliśmy funduszy na projektanta i wszystko wymyślamy sami, a jak patrzę na inspiracje w internecie i prawdziwe zdjęcia z polskich domów i mieszkań, to często widać, że inspiracja była, a jednak końcowy efekt zgoła inny.
Zapomniałam dodać, źe front w szafce rtv i fronty dwóch szufladek w witrynie są białe.
Dziękuję za pomoc!

Elfir
19-01-2016, 22:44
jak dla mnie masz teraz bardzo mdło. Brakuje bardzo ciemnego akcentu - czerni/grafitu

spójrz na takie wnętrze - drewno, śmietankowe ściany, szara kanapa, nawet tapeta w prążki bezowe:

http://i.dobrzemieszkaj.pl/i/11/43/34/940/aranzacja-wnetrza-w-czerni-i-bieli-3.jpg

pazura dodają nie jaskrawe czy pastelowe kolory, ale właśnie czerń.

Anna123anna
20-01-2016, 12:54
Elfir, jesteś genialna! Pójdziemy w tę stronę.
Masz dla mnie jeszcze jakieś cenne wskazówki?

Elfir
20-01-2016, 20:15
ciężko o wskazówki nie widząc pomieszczenia.