PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja grawitacyjna



agusia59
20-01-2016, 21:06
Witam,
Wiem, wiem, obecnie robi sie "tylko" wentylacje mechaniczna, ale ja bede miec grawitacyjna. Prosze wiec o pomoc osoby, które mi cos podpowiedza na temat WG, a nie beda na siłe mnie nastawiac na WM i prosze nie wnikac dlaczego takowej nie chce. Prosze tylko o podpowiedzi, które mi pomoga. Chodzi o to jakie, gdzie i ile umiescic nawiewników w domu oraz gdzie umiescic wywietrzniki tak, aby wentylacja grawitacyjna w miare skutecznie działała. Dom dla maksymalnie 3 osób. Na czerwono - kratki wywiewne.343909

kemot_p
20-01-2016, 21:51
W każdym projekcie gotowym jest zaprojektowana WG - tam gdzie są kominy wentylacyjne masz kratki wywiewne. A nawiewniki daj w oknach kuchni, łazienki, pomieszczenia gospodarczego i w sypialniach, chociaż to też powinno być w gotowcu opisane.

agusia59
21-01-2016, 08:41
No własnie te gotowce zawieraja błedy i nie ma w nich nic o nawiewnikach. Niestety jak sie inwestor sam nie doszkoli to nic z tego nie bedzie. Wolałabym jednak nawiewniki scienne, tylko ze trzeba wiercic w scianie. Ale zupełnie nie wiem jaki ten nawiewnik

kemot_p
21-01-2016, 21:47
Jeśli ścienny to coś takiego np. http://higrosystem.com/NAWIEWNIK-SCIENNY-HIGROSTEROWANY-AERECO-EHT301
W linku są rysunki jak się montuje...

fachman19
24-01-2016, 11:43
Wentylacja grawitacyjna działa gdy występuje różnica temperatur pomiędzy powietrzem usuwanym a zewnętrznym . Ima większa różnica tym silniejszy ciąg . wysokość komina też ma zznaczenie

Nawietrzaki montuje sie w każdym pomieszczeniu.

Konto usunięte_12*
24-01-2016, 16:14
Prosze wiec o pomoc osoby, które mi cos podpowiedza na temat WG,
Czy możesz coś więcej powiedzieć o szczegółach twojej WG w obrębie łazienki i pom. gospodarczego? Załączony rysunek nie jest zbyt precyzyjny :(