PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpuszcalnik do pianki montazowej



Magus
07-09-2004, 21:23
Hejka,

Mam problem: podczas montazu wanny stosowalem pianke montazowa tuz pod kolnierz (wanna akrylowa). No i po zainstalowaniu znalezlismy kilka odciskow z pianki :( Niestety dobrze przywarlo, a ze wanna akrylowa to nie mozna zeszlifowac.

Czy zna ktos czym to mozna rozpuscic? Spec w castoramie powiedzial,ze nie istnieje rozpuszczalnik ... mam nadzieje, ze sie myli...

pozdro
Magus

Slawek :)
07-09-2004, 21:34
Cześć,
kiedyś usłyszałem od jakiegoś dystrybutora mat. farbiarskich, że taki rozpuszczalnik na zaschniętą piankę został wycofany z użycia. Przyczyną miał być podobno proces produkcji zbyt zatrudniający środowisko (sam produkt podobno też był nieźle trujący). Niewykluczone jednak, że dotyczyło to tylko konkretnej firmy...
Czyściki na świeżą piankę raczej Ci się nie przydadzą...
Pozdrowienia

Magus
07-09-2004, 21:43
Ja mam problem niestety z wyschnieta juz pianka :(

M

mieczotronix
07-09-2004, 21:59
jedyny skuteczny rozpuszczalnik na zaschniętą piankę to chyba papier ścierny lub szczotka

jareko
07-09-2004, 22:16
Magus masz przechlapane - zaschnietej piany juz nic poza mechanika nie ruszy :(
delikatnie zyletka - zejdzie bez uszkadzania akrylu - z tym tylko ze moj brodzik (tez akrylowy) odrobina piany zmatowila :( ale kto by sie tym przejmowal - i tak bylo super do czasu gdy moja byla nie wyrwala go z korzeniami ;)

Jarek.P
08-09-2004, 08:05
Czy zna ktos czym to mozna rozpuscic? Spec w castoramie powiedzial,ze nie istnieje rozpuszczalnik ... mam nadzieje, ze sie myli...


NIestety nie myli się. Zeskrob to delikatnie żyletką (prowadzoną na sztorc), a miejsce skrobania potem spoleruj pastą do polerowania akrylu (kupisz w castoramie), nie będzie śladu.

J.

Magus
08-09-2004, 08:07
Dzieki wszystkim za odpowiedzi :)

Chyba jednak bedzie ta skrobanka :( Mam nadzieje, ze da sie wypolerowac :)

pozdro
Magus

pyrka
08-09-2004, 09:29
Są takie środki do usuwania farb i lakierów. Wskutek zmiękczenia puchną i od chodzą płatami. Może na piankę też podziała, ale nie wiadomo co będzie z powierzchnią wanny.

Jarek.P
08-09-2004, 09:34
Są takie środki do usuwania farb i lakierów. Wskutek zmiękczenia puchną i od chodzą płatami. Może na piankę też podziała.

Nie podziała. Pianki po zaschnięciu nie rozpuszcza NIC !

A i jeszcze jedno info, być może trochę ułatwi sprawę autorowi wątku. Pianki zaschniętej co prawda nic nie rozpuszcza, ale czytałem onegdaj na pl.misc.budowanie, że aceton (aceton! a nie zmywacz do paznokci) ułatwia odskrobywanie drobnych zabrudzeń z pianki, może spróbuj i w ten sposób? Aceton powinieneś kupić w sklepie z chemią budowlaną i myślę, że warto najpierw sprawdzić, jak na aceton reaguje akryl...

J.