PDA

Zobacz pełną wersję : Mostek na łączeniu styropianów



lookaszpl
21-01-2016, 23:12
Witam,

Mam problem z zimną posadzką przy ścianach zewnętrznych.

Moje ocieplenie wygląda następująco - fundament ocieplony styropianem 10cm, na to folia kubełkowa. Styropian fasadowy 15cm. Między jednym a drugim styropianem ekipa od ociepleń zostawiła 1cm szparę na całym obwodzie domu. Sytuacja na zewnątrz wygląda tak, że fundament obsypany jest do wysokości ~5cm, na to kamyczki dekoracyjne, które nachodzą częściowo na elewacje, zasłaniając tym samym szparę o której wspominałem.
W domu sytuacja wygląda tak, że jako ściana jest Porotherm 25cm, na fundamencie 14cm styropianu i ogrzewanie podłogowe i wylewka. Cała podłoga w domu ma temperaturę powiedzmy 25cm, jednak na obrzeżach (przy ścianie) temperatura schodzi do 10st.C. Najgorzej jest przy słupach żelbetowych (szkody górnicze).

Rysunek poglądowy (kliknij aby powiększyć):
344031

Mam dwa pytania:
- czy Waszym zdaniem opisane ochłodzenie przy ścianach zewnętrznych wynika z powyższej szpary między styropianem fundamentowym, a elewacyjnym?
- jeżeli tak jest to w jaki sposób mogę w lecie zniwelować ten problem? Przypuszczam, że pianka izolacyjna z punktu widzenia ciepła byłaby najlepsza, ale tym samym "niszczę" dylatację między styropianem elewacji, a fundamentem. Moje drugie przypuszczenie to wełna, ale pewnie w takim miejscu szybko zamoknie/zawilgnie i straci swoje właściwości.

Prosiłbym o pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam
Łukasz

fotohobby
22-01-2016, 10:18
A co to za pomysł z tą dylatacją płyt styropianowych ? ?
Przecież na styropian fundamentowy powinna przyjść listwa startować (choc i ona niekoniecznie) a na nią styropian elewacyjny.
Weź piankę i dokładnie to wypełnij. Warstwa pianki będzie sama w sobie dylatacją.
Jesli ekipa, nie daj Boże, kleiła styropian tylko na placki, to ta szczelina powoduje napływ powietrza miedzy styropian a pustaki i dodatkowe wychładzanie ścian...

SO-JER
22-01-2016, 13:09
Pianke na pistolecie metalowym i porządnie wypelnij centymetr po centymetrze tak zeby weszło aż za płyty styro

Wojtek_Wisznia Mała
22-01-2016, 13:37
Izolacja musi być ciągła. Wypełnij to pianą, ale sam bo to wymaga staranności. Jak weźmiesz jakiegoś Mietka to zachlapie Ci ją w 20min - będzie niedokładnie wypełniona.

Mam tylko pytanie - czy ta szczelina była od początku? Może być tak, że ocieplenie ścian fundamentowych osiada razem z ich zasypką i stąd ta szczelina. Jeżeli tak to pianą tego nie przytrzymasz - będzie pękało dalej, a te późniejsze już węższe szczeliny trudno będzie dokładnie pianą wypełnić. W takim przypadku poczekaj z 2-3 lata od obsypania ścian fundamentowych - siądzie co ma siąść i wtedy wypełnisz. Teraz możesz nieco ograniczyć mostek wciskając docięte paski styropianu, które potem przed pianowaniem usuniesz.

SO-JER
22-01-2016, 15:13
Myslisz ze wykonawca ocieplenia nie kleil styropianu do fundamentow :P?

rydzadam
23-01-2016, 10:19
Myslisz ze wykonawca ocieplenia nie kleil styropianu do fundamentow :P?

Przecież wiesz, że nieklejenie, tylko samo obsypywanie to "polska norma" :)

SO-JER
23-01-2016, 11:17
chyba ze pańszczyzne odpracowywał to ok :P ale za pieniądze takie fuszerki robic?

surgi22
23-01-2016, 12:47
A to jest zrobione to nie fuszerka?