PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz ziemny czy pellet?



Maniek2411
22-01-2016, 18:33
Witam, jak w temacie mam problem z wyborem ogrzewania gaz czy pellet? Przeczytałem już chyba wszystkie podobne posty ale nadal nie wiem co robić może jakoś mnie naprowadzicie???
Dom 110 m2 część starego domu ocieplona 15 cm styropianu część dobudowana 25 cm pustak i 20 cm styropianu, na ścianach, podłogi 12 cm strop 30 cm wełny, Dom parterowy częściowo podpiwniczony, wentylacja mechaniczna, ogrzewanie podłogowe.
W domu jest gaz i tu przemawia jednak ogrzewanie gazowe ale jednak coś mnie skłania do pelletu i tu mam dwie opcje które biorę pod uwagę:
1 Kocioł gazowy plus piecyk pelletowy z płaszczem wodnym w salonie podłączony do podłogówki i to on będzie głównym wymiennikiem ciepła
2 Kocioł gazowy plus kominek na drewno bez rozprowadzenia ciepła ani płaszcza wodnego.
Poradźcie jeśli możecie bo mam straszny mętlik w głowie

gondoljerzy
23-01-2016, 19:37
Ciepło ze spalania pelletów będzie droższe od ciepła z gazu, a do tego popiół w salonie. Chyba, że koniecznie chcesz mieć dwa alternatywne źródła ciepła, no i stać cię na to.

CafeDelTom27
24-01-2016, 14:44
Ja mam opcje nr 2.
Komikiem bardzo rzadko pale gdyz za cieplo mam wtedy w domu.Kominek prosty bez zadnych wspomagaczy.A gazu nie idzie duzo i mam komfort ze nie musze czyscic tak jakby było z pelletem.

Maniek2411
25-01-2016, 18:55
Właśnie tego się obawiam że w niewielkim domu to przy zwykłym kominku będzie za ciepło w salonie, a piecyk peletowy można fajnie regulować

Maniek2411
25-01-2016, 18:56
Czy oby na pewno ogrzewanie pelletem będzie droższe od gazowego???Właśnie uważam za bardzo duży plus mieć dwa źródła ciepła ale czy mnie na to stać? no niestety to zwiększa mój kredyt i właśnie dlatego mam dylematy.

autorus
25-01-2016, 20:08
Ja bym poszedł w gaz. Musisz się tylko zastanowić czy nie lepiej załatwić swoja butlę.

Maniek2411
26-01-2016, 12:11
Nie no swoja butla to odpada na pewno, mam gaz w piwnicy także nie widzę potrzeby na butle

autorus
26-01-2016, 12:32
to masz prostą sprawę :)

bt9
27-01-2016, 09:13
Ja bym poszedł w gaz. Musisz się tylko zastanowić czy nie lepiej załatwić swoja butlę.

W jaki sposób miała by taka instalacja wyglądać i czy jest to "legalne"?
Czy chodzi ci o zbiornik wynajety?

klaudiusz_x
27-01-2016, 17:43
Masz gaz w piwnicy, tylko gaz.
Do salonu wstaw kozę salonową :P

Jakbyś nie miał aktywnej rury w piwnicy, można się zastanawiać.
Przelicz koszty montażu, porównaj ceny opału i sprawność, dodaj obsługę kotła na pellet (w sumie chyba nie jest źle).

autorus
27-01-2016, 18:57
W jaki sposób miała by taka instalacja wyglądać i czy jest to "legalne"?
Czy chodzi ci o zbiornik wynajety?

Oczywiście, że legalne. Można albo kupić zbiornik albo go dzierżawić. Kiedyś dzierżawienie kojarzyło się tylko z orzynaniem klienta. Ale z tego co słyszałem to firmy poszły po rozum do głowy i te ceny gazu jakie proponują są całkiem atrakcyjne.

IWONA PELLETS
17-02-2016, 15:05
A może zrezygnować zgazu i zastosować nasze rozwiązanie:

KOMINEK HYBRYDOWY NA PELLET I DREWNO

Gdy chcemy ogrzewać pelletem - wszystko dzieje się automatycznie
Gdy chcemy napalić rekreacyjnie drewnem - też dzieje się to automatycznie z funkcją automatycznego rozpalania drewna.

Nie ma możliwości przegrzania domu bo kominek ma w standardzie termostat pokojowy.

Dodatkowo można sterować kominkiemmprzez internet.

Popiołu w saloniempraktycznie nie ma bo kominek odkurza się raz w miesiącu. Ma funkcję automatycznego czyszczenia paleniska.

www.iwonapellets.pl

Konsultant marki Junkers
06-09-2018, 13:44
Witam,
:spam: