PDA

Zobacz pełną wersję : SAS Multi 17kw + RecalART MultiFun - problem z temperaturą żądaną



cameleon81
23-01-2016, 21:55
Witam,
od paru dni grzeję swój zimny dom w stanie jeszcze niezamieszkanym, piecem, jak w temacie. Póki co pali jak smok. Groszku ubywa w zastraszającym tempie. Instalator zalecił ustawienie trybu ręcznego, żeby go porządnie rozbujać. Dogrzewam póki co drewnem, którego mam pod dostatkiem. Instalator zapodał temperaturę żądaną na 55 stopni. Jednak kocioł ma duże problemy, żeby tą temperaturę osiągnąć. Czasem się to udaje i przechodzi w stan podtrzymania, jednak często dojdzie powiedzmy do 54 stopni i stoi, po czym temp maleje. Używam ekogroszka Energo z polecenia znajomego, który wielu różnych już próbował i ten mu się najlepiej sprawdza. Moje aktualne ustawienia to:
palenie -czas podawania: 12 sekund
palenie- czas postoju: 70 sekund
wentylator 30%
podtrzymanie - podawanie 12 sekund
postój 30min
wentylator 35%

Przesłony na wentylatorze nie posiadam. Mam lekko uchylone okienko na drzwiczkach od popielnika, bo bez tego słabo się pali. Na podtrzymaniu najdłużej, jak zauważyłem był ok 13 min. Obawiam się, że bez drzewa było by jeszcze gorzej. Jakie polecicie ustawienia w moim przypadku, żeby go porządnie rozbujać? No chyba że zimny piec, w wyziębionym domu zawsze będzie miał na początku takie problemy? Dodam, że od uruchomienia pieca (tj. od 5 dni) temperatura w domu wzrosła z ok 10 do 20 stopni. Ogrzewanie podłogowe góra i dół. Będę wdzięczny za pomoc..

mireckim
02-02-2016, 18:35
Witam, mam ten sam kocioł. Użytkuję od listopada. Książkę by człowiek napisał już na temat pracy, ustawień itp :)
Jeżeli coś to służę pomocą
Mirek 600-235-317