PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno mieszkania, zagwozdka



matthewsky
25-01-2016, 17:20
Witam serdecznie! Smile

Piszę z małym pytankiem, gdyż mam zagwozdkę czy się zdecydować czy nie.
Otóż upatrzyłem sobie w domu wielorodzinnym (trzy rodziny) na wiosce dwupokojowe (+kuchnia, łazienka) mieszkanie 39 m, z osobnym wejściem, ogródkiem grillowym z altanką i garażem na samochód. Mieszkanie to znajduje się 5 km od niewielkiego, 15000 miasteczka, w którym mieszkam obecnie. Cena tej nieruchomości to 100 000 a w mieszkaniu, które defakto jest luksusowo urządzone, zostaje wszystko. No oprócz dwóch telewizorów. Ogrzewane gazowo z piecem w łazience. Minusem jest, że znajduje się ono przy dosyć ruchliwej drodze często uczęszczanej przez tiry, ale wejście jest zupełnie z drugiej strony - od podwórka. Wejście dodatkowo jest ogrodzone ładnym płotem z furtką. Jest to mieszkanie na parterze, jest jeszcze wyżej jedno piętro, ale nikt tam nie mieszka, lokal czasem jest wynajmowany. Dach wygląda na dosyć stary (stara dachówka).

Licząc, wyszło mi około 2564 zł/m. I tutaj pojawia się pytanie do Was. Czy Waszym zdaniem warto płacić tyle za takie mieszkanie na wsi? Plus taki, że po prostu wchodzę i mieszkam. Ciężko mi się zdecydować, bo znajomi twierdzą, że za wiejski lokal to trochę dużo :/

Z góry dzięki za radę ;)

wiesiek6308
25-01-2016, 20:46
Nie jest za dużo. Zależy co lubisz miasto czy wieś. Dzisiaj już większość mieszkańców miast wyjechałaby na wieś . Zależy jaki klimat lubisz. Tutaj te auta trochę pewnie hałasują , ale pewnie na okrągło one nie jeżdżą. Co z tego, że można kupić za 70 tys i trzeba włożyć kilkadziesiąt na remont a do tego czas jaki upłynie zanim remoncik dobiegnie końca ( nie licząc już nerwówki w tym czasie) . Wyobraź sobie( jeżeli będzie taka możliwość) , że postawienie ogrodzenia z drewnianych sztachet ( 2 m.wysokości) z rozstawem co 0,5 cm działa prawie jak ekran. Nie wiem tylko czy od strony drogi masz ten ogródek bo jeżeli tak to postawisz iz bani. Dobrze byłoby tylko jakoś sprawdzić, czy mieszkanie jest ciepłe.

andreas2016
24-02-2016, 08:57
100000 to moim zdaniem maximum za taki metraz i taka okolice i to tylko pod warunkiem ze jest po remoncie jak piszesz. Moim zdaniem nie warto tak małego mieszkania kupować no chyba ze planujecie mieszkac tylko i wyłącznie max w 2 osoby. No i ulica w pobliżu a wiec utrudnienie.