PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja, Rekuperacja, DGP



kuba7283
25-01-2016, 19:06
Witam,

Jestem na etapie zakupu planów budowy domu i jestem w stałym kontakcie z architektem. Chce żeby instalacje od Klimatyzacji kanałowej, rekuperacji i dystrybucji gorącego powietrza były uwzględnione i nie było problemu z ich umieszczeniem.

Teraz moje pytanie:
czy każda z tych instalacji może mieć tą samą jedną instalacje?
W jaki sposób regulować temperaturę klimatyzacji w każdym pomieszczeniu bez żadnego urządzenia na ścianie.

Dziękuję za odpowiedzi:)

BR Kuba

_John
26-01-2016, 21:48
czy każda z tych instalacji może mieć tą samą jedną instalacje?
W jaki sposób regulować temperaturę klimatyzacji w każdym pomieszczeniu bez żadnego urządzenia na ścianie.

Dziękuję za odpowiedzi:)

BR Kuba
Nie.
Te instalacje muszą być prowadzone oddzielnie.
Ale mogą korzystać z wspólnego końcowego nawiewnika.
Wentylacja to wydajności rzędu 50 - 200 m3/h
Klimatyzacja to 1200 - 2000 m3/h
Więc stosujemy inne przekroje rur.

Indywidualna regulacja temperatury klimatyzacji w domu to drogie rozwiązanie.
Dzieje się tak, ponieważ jednostka chłodząca wystarcza jedna (kanałowa)
Aby sterować temperaturą indywidualnie, musisz sterować ilością nawiewanego powietrza do pomieszczeń.
Potrzebne są regulatory przepływu
Np. LVC-LowVelocity firmy Trox lub React Swegon i termostat z regulacją proporcjonalną 0-10V.
Oczywiście klimatyzator nie może być pierwszy lepszy, tylko z inverterową jednostką wewnętrzną.

kangaxx
28-01-2016, 21:26
dodałbym też że nawiewnikii lepiej by były osobne, wentylacja zimą pracuje delikatnie a grzejąca klima robi zadymę,

_John
28-01-2016, 23:38
dodałbym też że nawiewnikii lepiej by były osobne, wentylacja zimą pracuje delikatnie a grzejąca klima robi zadymę,
Skrzynka rozprężna i nawiewnik szczelinowy załatwia sprawę.
Kosztuje to więcej, ale estetyka bez porównania.

kangaxx
29-01-2016, 00:08
lepszą skrzynką rozprężną od skrzynki rozprężnej jest pomieszczenie gdzie trafia powietrze

doris13
08-03-2016, 19:16
Nie.
Te instalacje muszą być prowadzone oddzielnie.
Ale mogą korzystać z wspólnego końcowego nawiewnika.
Wentylacja to wydajności rzędu 50 - 200 m3/h
Klimatyzacja to 1200 - 2000 m3/h
Więc stosujemy inne przekroje rur.


@John, niepokoi mnie Twoja wypowiedź. Czy ja dobrze rozumiem, że nie połączyłbyś instalacji Rekuperacji z Klimatyzacją tak jak na poniższych schematach?
349221
349223