PDA

Zobacz pełną wersję : Kontraktony w oknach dachowych.



awieuro
28-01-2016, 05:37
witam
Chciałbym podpytać czy montaż kontraktonów w oknach dachowych Fakro jest możliwy na etapie produkcji, czy pracę tą wykonuje człowiek od alarmów?
Pozdrawiam
Michał

NilsH
28-01-2016, 08:11
Tak, Fakro montuje kontaktrony w oknach dachowych. Jest to dodatkowa opcja w zleceniu. I to jest najlepsze (choć nie najtańsze) rozwiązanie. Pamiętaj, że montując je samodzielnie możesz naruszyć warunki gwarancji na okna.

Ekspert FAKRO
28-01-2016, 14:31
Witam,

Zgadza się - istnieje możliwość fabrycznego zamontowania kontraktronów w wybranych wersjach okien dachowych naszej produkcji ale możemy również udostępnić instrukcję montażu na oknach już zamontowanych. Jeżeli montaż wykonany będzie zgodnie z zaleceniami tej instrukcji nie będzie problemu i gwarancja zostanie zachowana.

W przypadku pytań w tej kwestii jestem do dyspozycji

Z poważaniem
Konsultantn FAKRO

awieuro
28-01-2016, 17:53
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
Pozdrawiam

Ekspert FAKRO
01-02-2016, 13:27
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
Pozdrawiam

Cieszę się, że mogłem pomóc

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

Marcin34_Śl
01-02-2016, 20:57
WItam,

czy tego typu okno jest zespoloną konstrukcją czy to po prostu FIX + okna dachowe?

forscher
02-02-2016, 09:04
witam

w moim domu planuje montaz w sumie 3 rodzajów okien Fakro

FTS-V U2 66 x 118
FTS -V U3 66x118
PTP - V U3 66 x 118


Czy do tych okien monża zamontowac kontaktrony ? Jezeli tak - jaka jest dopłata od wersji podstawowej tego okna do wersji poszczególnego okna wyposazonego w kontaktrony?


Pozdrawiam

Ekspert FAKRO
02-02-2016, 11:41
WItam,

czy tego typu okno jest zespoloną konstrukcją czy to po prostu FIX + okna dachowe?

Witam,

Tego typu zespolenia można realizować standardowo albo indywidualnie.

W pierwszym wariancie (standardowym) wykorzystujemy typowe okno dachowe i typowe okno kolankowe. Możemy zaproponować okna kolankowe nieotwierane, otwierane uchylnie lub uchylno-rozwiernie. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej pod adresem: http://www.fakro.pl/produkty/wszystkie-produkty/okna-dachowe/kolankowe/

W drugim wariancie istnieje możliwość zespolenia standardowego okna dachowego z oknem pionowym innego producenta. Tego typu wykonanie zawsze traktowane jest indywidualnie i projektowane przez nas. Klienci decydują się na tego typu wykonanie kiedy konieczne jest zastosowanie dużych przeszkleń w części pionowej - zdarza się też, że w części pionowej jest standardowe okno balkonowe, które stanowi drogę wyjścia na taras lub balkon.

Tego typu zespolenia wyglądają bardzo efektownie.

W przypadku pytań lub wątpliwości jestem do dyspozycji

Konsultant FAKRO

Ekspert FAKRO
02-02-2016, 11:58
witam

w moim domu planuje montaz w sumie 3 rodzajów okien Fakro
FTS-V U2 66 x 118
FTS -V U3 66x118
PTP - V U3 66 x 118

Czy do tych okien monża zamontowac kontaktrony ? Jezeli tak - jaka jest dopłata od wersji podstawowej tego okna do wersji poszczególnego okna wyposazonego w kontaktrony?


Pozdrawiam

Witam,

Okna w wersji FTS U2 oraz FTS-V U2 to najbardziej standardowa wersja oferowanych przez naszą firmę okien dachowych - w tej wersji nie przewidujemy wykonań nietypowych.
Produkcja nietypowa możliwa jest już od wersji FTP-V U3 dlatego sugerowałbym zastosowanie tej wersji z fabrycznie zamontowanym kontaktronem.
Okna z kontaktronami realizowane są tylko jako produkcja nietypowa - do ceny okna należy doliczyć +10%.
W zamówieniu konieczne aby wpisać typ okna + kontaktron.

Termin realizacji zamówienia wynosi od 15 do 20 dni roboczych.


Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

Marecki_Stg
20-12-2017, 16:27
Witam,

Bardzo proszę o przesłanie instrukcji montażu kontaktronu w już zamontowanym oknie. Niestety na stronie FAKRO jej nie znalazłem.
Posiadane przeze mnie okna to FTP U5 78*118.

Ekspert FAKRO
28-12-2017, 12:15
Witam,

Bardzo proszę o przesłanie instrukcji montażu kontaktronu w już zamontowanym oknie. Niestety na stronie FAKRO jej nie znalazłem.
Posiadane przeze mnie okna to FTP U5 78*118.

Witam,

w wiadomości prv przesłałem do Pana prośbę o podanie adresu mailowego.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

suchytz
21-01-2018, 22:37
Witam serdecznie,
Jako że w tym roku będę własnymi siłami budował poddasze z oknami połaciowymi FAKRO pozwolę sobie przyłączyć się do prośby o instrukcję montażu kontaktronów. W przyszłości będę budował instalację alarmową więc kontaktrony jak najbardziej się przydadzą.
Pozdrawiam...

Ekspert FAKRO
30-01-2018, 09:56
Witam,

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem naszych zaleceń związanych z montażem kontaktronów proszę o przesłanie wiadomość prywatnej z podaniem adresu mailowego na który będziemy mogli przesłać materiały.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

idaredy2017
02-02-2018, 09:37
Wysłałem ale brak odpowiedzi. Proszę o szybką odpowiedź bo czas ucieka. Nie można tego umieścić na stronach fakro i podać link ?

Ekspert FAKRO
02-02-2018, 12:56
Witam,

Wiadomość została przesłana

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

marcin225
30-05-2018, 10:32
Również chciałbym uzyskać instrukcję montażu kontaktronów w oknach FTP(U)-V U4. Wysyłałem wiadomości ale brak odpowiedzi.

Ekspert FAKRO
06-06-2018, 11:36
Witam,

wiadomości w sprawie montażu kontaktronów zostały przesłane

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

marcin225
25-11-2018, 09:38
Jako, że zamontowałem wczoraj kontaktrony w 6 oknach dachowych wg instrukcji to uprzedzam: róbcie to w miarę możliwości albo w trakcie montażu okna albo przed! No co za katorga :D U mnie sytuacja była o tyle problematyczna , że wcześniej mi dekarze zamontowali rolety dachowe i nie mogłem zdjąć skrzydła okna (bo prowadnice na nim są), zresztą samemu i tak by było mi ciężko więc męczyłem się z wierceniem otworów w skrzydle przy nie zdemontowanym :D Szczerze nie polecam. 6 okien mi zajęło 5 godzin ale szczęśliwie się udało. Z wprowadzeniem przewodu od kontaktronu do środka też w kilku przypadkach nie było łatwo.

Ekspert FAKRO
11-12-2018, 10:05
Witam,

samodzielny montaż jest możliwy ale może okazać się problematyczny dlatego też w pierwszej kolejności proponujemy montaż fabryczny na etapie produkcji okna - jest to najwygodniejsza forma montażu dla Klienta ;)
Dla wszystkich chętnych którzy zdecydują się na montaż samodzielny udostępniamy nasze zalecenia montażowe lub możemy zaproponować montaż w formie usługi serwisowej. Szczegóły do ustalenia z naszym działem serwisu.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

marcin225
11-12-2018, 11:19
Witam,

samodzielny montaż jest możliwy ale może okazać się problematyczny dlatego też w pierwszej kolejności proponujemy montaż fabryczny na etapie produkcji okna - jest to najwygodniejsza forma montażu dla Klienta ;)
Dla wszystkich chętnych którzy zdecydują się na montaż samodzielny udostępniamy nasze zalecenia montażowe lub możemy zaproponować montaż w formie usługi serwisowej. Szczegóły do ustalenia z naszym działem serwisu.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

Ta montaż fabryczny, jak zagadałem od dostawcy o kontaktrony to usłyszałem , że okres oczekiwania będzie o wiele dłuższy bo to niestandardowe itp.
I jeszcze coś, weźcie Wy się ogarnijcie z długością przewodów zasilających do rolet dachowych. Grosze to kosztuje, a dajecie takie krótkie, ile to pieniędzy dać te 3-4 m więcej? Kilka zł .

Ekspert FAKRO
11-12-2018, 13:59
Witam,

Termin wykonania okna wyposażonego w kontaktron jest niestety dłuższy - jest to na ten moment wykonanie niestandardowe.
Jeżeli zapotrzebowanie na tego typu wykonanie będzie coraz większe może okazać się konieczne wprowadzenie tej opcji do oferty podstawowej - w takiej sytuacji termin realizacji będzie krótszy.

W roletach zewnętrznych długość kabla wynosi 2,5m - wydaje się, że przy takiej długości można spokojnie przeprowadzić kabel przez połać dachu.
W roletach wewnętrznych mamy 1,5m kabla zasilającego co też wydają się całkiem sporym zapasem.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

marcin225
13-12-2018, 07:33
Witam,



W roletach zewnętrznych długość kabla wynosi 2,5m - wydaje się, że przy takiej długości można spokojnie przeprowadzić kabel przez połać dachu.
W roletach wewnętrznych mamy 1,5m kabla zasilającego co też wydają się całkiem sporym zapasem.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

1,5 m spory zapas... bez komentarza :D Przeprowadzi się przez połać dachu i co?? u mnie przewodu starcza ledwo co na strych, a tam chce go połączyć z zasilaniem bo chyba logiczne że takiego połączenia nie powinno robić się w zabudowie gk. Dajecie przewodu jak ostatni żydzi na STYK i potem człowiek musi kombinować. Zaprosiłbym jednego z drugim konsultanta zza ciepłego biurka na budynek i zobaczylibyśmy czy wtedy 1,5-2,5 m przewodu to by nadal był "spory zapas".

kamil.bereda
13-12-2018, 09:11
Witam,

samodzielny montaż jest możliwy ale może okazać się problematyczny dlatego też w pierwszej kolejności proponujemy montaż fabryczny na etapie produkcji okna - jest to najwygodniejsza forma montażu dla Klienta ;)
Dla wszystkich chętnych którzy zdecydują się na montaż samodzielny udostępniamy nasze zalecenia montażowe lub możemy zaproponować montaż w formie usługi serwisowej. Szczegóły do ustalenia z naszym działem serwisu.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

Witam,
wysłałem wiadomość w tej sprawie. Proszę o odpowiedź.

Ekspert FAKRO
17-12-2018, 09:24
wysłałem wiadomość w tej sprawie. Proszę o odpowiedź.

Witam,

wiadomość została przesłana

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

sebe10
28-01-2019, 14:19
Wysłałem wiadomość w grudniu, niestety do dziś nie dostałem odpowiedzi.
Czy mogę prosić forumowiczów o przesłanie zaleceń dla okien PTP oraz FTS?
Z góry dziękuję.

Ekspert FAKRO
29-01-2019, 10:27
Wysłałem wiadomość w grudniu, niestety do dziś nie dostałem odpowiedzi.
Czy mogę prosić forumowiczów o przesłanie zaleceń dla okien PTP oraz FTS?
Z góry dziękuję.

Witam,

dzisiaj wiadomość została przesłana - mam nadzieję że tym razem dotarła bez przeszkód

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

Marcin Lewandowski
12-02-2019, 16:43
Witam

Czy mógłbym prosić o przesłanie instrukcji montażu kontaktronów w oknach:
- Fakro okno 06 78x118 FTP-V szyba U4, 87DF06
- Fakro okno 06 78x118 PTP-V szyba U4 PVC, 87DJ06

oraz w wyłazie:
- Fakro Wyłaz Avaline WGI-X Fakro 46x75, 56363

Z góry dziękuję

Marcin Lewandowski

Ekspert FAKRO
15-02-2019, 13:24
Witam

Czy mógłbym prosić o przesłanie instrukcji montażu kontaktronów w oknach:
- Fakro okno 06 78x118 FTP-V szyba U4, 87DF06
- Fakro okno 06 78x118 PTP-V szyba U4 PVC, 87DJ06

oraz w wyłazie:
- Fakro Wyłaz Avaline WGI-X Fakro 46x75, 56363

Z góry dziękuję

Marcin Lewandowski

Witam,

instrukcja została dzisiaj przesłana - przypomnę tylko wszystkim kolejnym chętnym że udostępniamy instrukcję montażu kontaktronów dla okien drewnianych

W przypadku okien PVC samodzielny montaż nie jest zalecany ponieważ okna wzmocnione są rdzeniem stalowym.
Dla okien PVC proponujemy montaż fabryczny lub w przypadku okien zamontowanych montaż poprzez serwis FAKRO (płatna usługa serwisowa)

W przypadku wyłazu WGI obawiam się że nie mamy systemowego montażu - skrzydło wyłazu to aluminiowy profil, nie będzie miejsca na montaż kontaktronu.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

f00T
12-03-2019, 19:03
Witam,
Można prosić o przesłanie instrukcji? Wiadomość wysłana na prv.
Pozdrawiam

Ekspert FAKRO
13-03-2019, 11:17
Witam,

proszę o adres e-mail na prv

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

f00T
18-03-2019, 11:44
Wysłane. Proszę o informację.
Pozdrawiam

Ekspert FAKRO
28-03-2019, 14:46
Witam,

wiadomość wysłana

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

norti
02-04-2019, 06:38
Poszła wiadomość, prośba o instrukcję. Pozdrawiam

grzechu_123
15-03-2021, 22:16
Witam,
Chciałbym również prosić o wysłanie instrukcji montażu kontaktronów dla okien drewnianych.

Pozdrawiam
Grzegorz

maciejs20
16-08-2022, 12:53
Uprzejmie proszę o instrukcję montażu kontaktronów w oknach PTP-V U4.

pozdrawiam
M.

Ekspert FAKRO
09-11-2022, 16:09
Dzień dobry,
proszę o adres e-mail na prv

Pozdrawiam
Ekspert FAKRO

Dawidr
18-11-2023, 13:47
Witam,
Czy można prosić o instrukcje?

Ekspert FAKRO
21-11-2023, 12:01
Witam,
Czy można prosić o instrukcje?

Dzień dobry,
instrukcja zostanie przesłana na priv.

mlody1221
15-02-2024, 22:14
Witam,
Również proszę o instrukcję.
Przesłałem adres email na PW.

Ekspert FAKRO
16-02-2024, 07:39
Dzień dobry,
instrukcja została przesłana na priv.

pektynka
24-03-2024, 11:50
Dzień dobry,
także poproszę o instrukcję.
Na priva wysłałam wiadomość z modelami okien i swoim mailem.
Pozdrawiam.

Ekspert FAKRO
25-03-2024, 11:00
Dzień dobry,
także poproszę o instrukcję.
Na priva wysłałam wiadomość z modelami okien i swoim mailem.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

instrukcja została przesłana na priv.