PDA

Zobacz pełną wersję : Salon z kuchnia 30m2 - czy potrzebny grzejnik pod oknem ?



marioosh2
28-01-2016, 18:00
Salon z kuchnią jak na obrazku poniżej. W projekcie są dwa grzejniki, ale nie do końca jestem przekonany, czy to będzie wystarczające. Powierzchnia całości to około 30m2, okno balkonowe - trzy skrzydła do ziemi, budynek z pustaka max, ocieplony. Zastanawiam się, czy nie dołożyć jeszcze jednego grzejnika zwłaszcza, że jest to ściana zewnętrzna. Czy to przesada ? Myślałem też żeby może jeden grzejnik spod okna balkonowego przełożyć pod okno w kuchni. Prosze o radę.

344937

Karenz
30-01-2016, 00:02
na pewno warto .
Za dużo nie będzie gdyż kaloryfer zawsze można skręcić . Przy ogrzewaniu niskotemperaturowym uzyskasz lepszą sprawność

wihajster
30-01-2016, 00:15
A po co Ci te "ozdoby"?
Nie dość że to zbieracze kurzu to jeszcze z estetyką nic wspólnego nie mają.
Do podłogówki jeszcze nie dojrzeli? Może w następnym domu... ;)

joliska
30-01-2016, 16:32
Wihajster, przecież to mieszkanie w bloku...

jacek.zoo
31-01-2016, 07:04
Salon z kuchnią jak na obrazku poniżej. W projekcie są dwa grzejniki, ale nie do końca jestem przekonany, czy to będzie wystarczające. Powierzchnia całości to około 30m2, okno balkonowe - trzy skrzydła do ziemi, budynek z pustaka max, ocieplony. Zastanawiam się, czy nie dołożyć jeszcze jednego grzejnika zwłaszcza, że jest to ściana zewnętrzna. Czy to przesada ? Myślałem też żeby może jeden grzejnik spod okna balkonowego przełożyć pod okno w kuchni. Prosze o radę.

344937
zawsze mozesz zrobic tak jak ja, mi wyliczyli na salon i hol chyba 5 grzejnikow, zrobilem 2, ale w razie czego jakby sie okazalo ze nie dogrzewa to w kilku miejscach puscilem na scianie rurke, taka petelke, jak bym zschcial dolozyc grzejnik to rozkuwam kawaleczek, przecinam rurke i zakladam grzejnik

wihajster
31-01-2016, 11:50
Wihajster, przecież to mieszkanie w bloku...
Nie zauważyłem, przepraszam.
ALE - w temacie bloku, mój znajomy niedawno kupił mieszkanie w bloku od dewelopera i uparł się na podłogówkę w całości. Robili wielkie problemy na początku ale w końcu się udało dogadać (zasilanie z PEC-u).

marioosh2
31-01-2016, 15:16
A gdybym, tak jak wspomniałem zamiast dwóch grzejników przy oknie balkonowym zostawił jeden, a drugi dał pod okno w kuchni. Myślicie, że będzie OK ? Estetyczniej będzie i może wystarczająco. Wyprowadzenie na drugi grzejnik bym zostawił na wszelki wypadek. Takie rozwiąznie chodzi mi po głowie...
Czy w takim rozwiązniu muszę zwiększyć moc tego jednego grzejnika przy balkonie, czy wystarczy, że ten ubytek mocy uzupełni grzejnik w części kuchni pod oknem i to ciepło się jakoś w miarę rozłoży ?