PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc kierbuda?



Gradim
29-01-2016, 18:14
Witam,

jestem na etapie wyboru KB. Chcę jak najwięcej prac wykonać sam (mam czas i poniekąd ambicję, że o kasie nie wspomniał)

Samoroby jakie macie doświadczenia we współpracy z kierbudem?

Z wątków wnioskuję, że niechętnie chcą nadzorować samorobów (a potem im przechodzi). Jednak czy macie od nich jakąś merytoryczną pomoc, bo raczej większość problemów można rozwiązać dzięki uprzejmości forumowiczów, a i wiedza z samej lektury obszernego forum jest spora?

Możecie jakoś ocenić współpracę z KB - czy warto brać droższego i np. więcej wizyt (osobiście wątpię ale wolę zapytać) czy raczej nie ma sensu, bo sam dla siebie zbuduję lepiej, a KB są to osoby do wpisania kilku zdań do dziennika za ~200zł/szt.

sylwekr
29-01-2016, 18:53
Ja kierownika mama, który jest "na miejscu", mieszka ok 1 km od budowy. Jak dogadywaliśmy się powiedziałem, że chce budować sam i nie było problemu z konsultacjami. Dogadaliśmy się co do kwoty za całość, powiedział co musi widzieć, i nie robił problemu żeby podjechać jak będę potrzebował pomocy. Jak na razie to tylko ze 3 razy byłem u kierbuda na konsultacjach, a on tez ze 3 razy na budowie, doradził, podpowiedzial, jak na razie jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Jak rozmawiałem z potencjalnym kierownikiem co miał dalej to za każdą dodatkową wizyte dodatkowo płatne, konsultacje ewentualnie telefonicznie. Jak się buduje samemu to warto mieć kierownika który będzie mógł przyjechać, który doradzi, podpowie jak cos zrobić szybciej, lepiej itp

30-01-2016, 13:26
najważniejsza jest pomoc KB aż do etapu SZ. Przy wykończeniówce nie jest już praktycznie potrzebny, bo są inni fachowcy. Przynajmniej u mnie tak było. Forum i rozmowy ze specami.

Przemek Kardyś
30-01-2016, 20:25
Mój kierbud bierze 500zł przed i 500zł po budowie. Był przed zalewaniem ław, zalewaniem stropu i raz jak go wezwałem, bo mi ściana pękła. Kilka razy byłem u niego i pytałem jak zrobić jakieś elementy konstrukcyjne i nie było nigdy problemu. Aha - mój kierbud to równocześnie projektant domu.

DrKubus
30-01-2016, 20:43
No to mieliście więcej szczęścia, mój kierownik (podobno bardzo dobry), był przy odbiorze elementów konstrukcyjnych (płyta, strop, wieńce), ale co chciałem porady to okazywało się że wiem więcej o nowych technologiach niż on :P

Gradim
30-01-2016, 23:33
..... ale co chciałem porady to okazywało się że wiem więcej o nowych technologiach niż on :P

No właśnie nad tym się zastanawiam, bo przed każdym etapem można korzystać: filmy instruktażowe, czytanie forum, zapytanie google, że nie wspomnę oczywiście o pomocy forumowiczów.
No i właśnie w związku z powyższym czy kierownik faktycznie jest w stanie pomóc dodatkowo przy seryjnym projekcie domu (małe prawdop. błędu) i czy warto płacić więcej niż tylko "za pieczątkę".

DrKubus
31-01-2016, 00:38
No właśnie nad tym się zastanawiam, bo przed każdym etapem można korzystać: filmy instruktażowe, czytanie forum, zapytanie google, że nie wspomnę oczywiście o pomocy forumowiczów.
No i właśnie w związku z powyższym czy kierownik faktycznie jest w stanie pomóc dodatkowo przy seryjnym projekcie domu (małe prawdop. błędu) i czy warto płacić więcej niż tylko "za pieczątkę".

Wszystko jeszcze zależy czy budujesz sam, czy zlecasz. Jeśli będziesz coś zlecał, KB przydaje się (jeśli jest "Twoim" człowiekiem) do negocjacji z wykonawcami - może przypilnować odbioru robót - sam będziesz miał mniejszą siłę przebicia (i możesz czegoś /błędów/ nie wyłapać).