PDA

Zobacz pełną wersję : dzialka na gorce!



asiunia
08-09-2004, 10:11
znalazlam fajna dzialke ze wszytskimi mediami, dosyc duza, w atrakcyjnej cenie do negocjacji, zalesiona, w miare dobrej okolicy tylko, ze ona znajduje sie na gorce...tzn.ta gorka nie jest jakas na mxa duza :lol: ale caly dom bylby na gorce. i teraz pytanie: czy to lepiej czy gorzej?czy moga z tego wyniknac jakies problemy przy budowie?czy ktos z Was mial taka sytuacje?jak sie mieszka na gorce? :lol:

remx
08-09-2004, 10:16
Na górce może być lepiej z powodu braku jej podtapiania wodą opadową.
Natomiast może być problem z zaopatrzeniem jeżeli ta górka to Świnica lub jakiś Giewont.
Czasem może wiać

Andrzej Leppiej
08-09-2004, 10:18
super. polecam jakis projekcik domów parterowych na pochyłe działki z sypialniami nad garażem (garaż na poziomie piwnic). odpadną schody, skosy i inne niedogodnosci domów z poddaszem uzytkowym, a mozna bedzie sobie spokojnie spac przy otwartym oknie bez strachu, ze ktos dostanie sie przz nie do srodka

Jerzysio
08-09-2004, 10:22
..a w razie czego to góreczkę zawsze można potraktować spychaczykiem!
Pozdro
J

Rzeczywiście, na górce może wiać jak cholera i niemiłosierny łoskot okien wywoływać :wink:

gosciu01
08-09-2004, 10:27
no i dzieci będą miały z górki do szkoły :wink:

dom na górce może mieć plusy i minusy,
według mnie więcej plusów, jeśli jest woda, bo jeżeli trzeba kręcić studnię, to może być baaaardzo głęboka.
piszesz, że zadrzewiona, więc nie powinno tak wiać,
w zimę może być kłopot z podjazdem, ale przecież forumowicze nie widzą tej górki, to jak ocenić.

Cz.

rafallogi
08-09-2004, 10:59
Asiunia, aż prosi się tu aby obejrzeć zdjęcie!!!
Prosimy o coś takiego.... A swoją drogą to jesteś w b. dobrej sytuacji-gratulacje.....

Agacka
08-09-2004, 11:04
Również jestem posiadaczką działki na "górce"i uważam,że jest więcej plusów niż plusów ujemnych... :wink: :lol: ...Jak już w zimie wjedziesz do siebie, i wiatr Ci domku nie zdmuchnie to już rzeczywiscie z górki...i pozawala rozwijać skrzydła...a jakie widoki na przyszłość :wink: :lol: :lol:

asiunia
08-09-2004, 11:05
dzieki wielkie za wszytskie rady i spostrzezenia. w euforii nie pomyslalam nawet, ze na gorce moze wiac...
zdjecia niestety narazie zadnego nie mam, ale moze w weekend jakies zrobie to wtedy Wam pokaze :)

Tomek_J
08-09-2004, 11:21
dzieki wielkie za wszytskie rady i spostrzezenia. w euforii nie pomyslalam nawet, ze na gorce moze wiac...
zdjecia niestety narazie zadnego nie mam, ale moze w weekend jakies zrobie to wtedy Wam pokaze :)

Jeszcze jedno: kilkaset metrów od mojego domu jest niewielki pagórek, wystający jakieś 30 metrów ponad płaską okolicą. Jak ostatnio przyszła burza, to kilkakrotnie w tą górkę waliły pioruny...

robert skitek
08-09-2004, 11:40
tak, instalacja odgromowa na gorce sie przyda na pewno...
A domek moze byc ladnie wkompowany w gorke, nie musi byc jej zwienczeniem. Taki projekt to wyzwanie dla projektanta...

Jerzysio
08-09-2004, 12:08
.....na ten przykład można wkopać się w górkę i tylko wieżyczkę strz.... tfu widokową zostawić !
J

A tak serio, to tydzień temu piorun walnął w piętrowy dom ( na płaskim terenie ) moich przyjaciół. Poleciały płyty sterujące w 2 piecach gazowych i centrala alarmowa - szkody 7 000,- pln, a ubezpieczenie nie zwraca .....
bo nie ma widocznych śladów po piorunie !

pattaya
08-09-2004, 12:09
Też mam pochyłą działkę,ale tylko trochę.Minusy widzę dwa:
-prawdopodobnie(aczkolwiek niekoniecznie)wyższe koszty fundamentów
-podjazd zimą (zależy jaka ta górka)
Trzecim ewentualnie może być ciśnienie wody w sieci wodociągowej.

08-09-2004, 12:32
ja też mam nan górce, a właściwie z górki - stok - spadek terenu na długości działki ok. 4 m czyli sporo.Parę osób się tym wystraszyło i całe szczęście, bo dzięki temu mogłam kupić tę działkę w super cenie.To było fajne wyzwanie dla mojego architekta, który za niewygórowaną (choć to górka) cenę rozrysował mi wymarzony domek - jak na górkę przystało - tarasowiec.
fundamenty ciut droższe, budowane schodkowo. Żadnych dodatkowych problemów, ale mam akurat 2 studnie kanalizacyjne w pobliżu, a woda jest powyzej, więc też z górki).Pewne ograniczenia w zagospodarowaniu terenu - trzeba zabezpieczyć powstałe skarpy, a i pograć w nogę na trawniku też sie za bardzo nie da :wink:
Na koniec budowy myszę nawieźć masę ziemi, dla wyrównania terenu w paru miejscach, ale z tym akurat nie mam kłopotu, bo niektórzy sąsiedzi po przeciwnej stronie muszą się wkopać w górkę, więc mają ziemi nadmiar i chętnie ją u mnie wysypią.
A jak tam u Ciebie - będziesz na górce, z górki czy pod górkę? :D :D :D
O rany, ale to zabrzmiało? :D :D
Posprawdzaj, jak z tymi mediami i ....buduj.Powodzenia!

ppp.j
08-09-2004, 13:04
Takie usytuowanie domu to olbrzymie pole do indywidualnych rozwiązań. Tylko nie staraj się zmienić całkowicie krajobrazu a raczej wkomponuj się w otoczenie. Jako Mazowszanin dość miałem mazowieckich równin i znalazłem kawałek zalesionej nierówności i tam staram się wybudować (początkowy efekt obok). Oprócz walorów estetyczno-widokowych są i praktyczne: wspomniane już zagrożenie powodzią czy też odprowadzenie wód opadowych. Piszesz że są wszystkie media ale z górki łatwiej odprowadzić kanalizę czy też rozsączyć z oczyszczalni przydomowej. Niewątpliwie trudniejszy jest dojazd ciężkiego sprzętu i dowóz materiałów ale jak dobrze pogłówkujesz z dojazdem to i to nie jest przeszkodą. Powodzenia