PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję umowy na wyk. stolarki okiennej.



Senser
08-09-2004, 10:18
Czy w ogóle coś takiego sie stosuje?? (Sądze, że tak), wiem że formę umowy może stanowić rysunek schematyczny...
Ale mój kolega spotkał się z nierzetelnością...a jaśniej z wykonaniem odbiegającym do zamówienia...a właśnie był brak stosownej umowy...
Więc, jeśli ktoś może...to proszę o wklejenie jej tutaj, bądź jakiś na nią namiar..bądź po prostu na priv-a...

Z góry dzięki.

gaga2
09-09-2004, 13:19
Senser, moja umowa na okna była bardzo rozbudowana, z rysunkami, i wszelkimi detalami: rodzaj i kolor okucia, szyby, klamki, dodatkowe informacje itp. wszystko w excelu, niestety do tego doszły ogólne warunki sprzedaży, niekorzystne dla kupującego. Wszystkie warunki (te ogólne) jak i były narzucone przez sprzedawcę. Może Twój też ma coś takiego, zapytaj.
Najlepiej wszystko dokładnie opisać i wyrysować - jeśli chodzi o same okna i detale wykonania. Co do innych warunków umowy - wystarczy umowa sprzedaży względnie o dzieło, z warunkami ew, gwarancji, karami umownymi za opóźnienia itp.
Jak chcesz więcej wiedzieć, to pytaj na priv, to coś Ci podeślę.
Pozdrawiam,
gaga2

JacekS
21-09-2004, 19:43
podstawa to wyrysowane okna z zaznaczeniem detali np rodzaj profilu ,szyby ,klamki kolor listwy przyszybowej kolor stolarki czyli to co widzisz na wystawie za co płacisz i co chcesz miec i pod tym najwazniejsze ze odpowiedzialnosc za obmiar podpis ze konsekwencje ponosi ten co to wszystko wymierzył.
Potem zostaje radosna tworczość ;: za co płacisz czyli co chcesz miec zrobione i jakimi materiałami dla przykładu listwy narozne aluminiowe na glifach monataz parapetow itp czyli co stryjenka uważa
Każde okno sznującego sie producenta ma karte gwarancyjną dołączoną do okna i tam pisze co i jak nalezy zamontowac, sprawdzasz i płacisz albo egzekwujesz.
każda firma ma swoje wewnętrzne umowy zawsze mozna spisac odrębna umowe co chcesz i za co płacisz wątek o oknach to miła lektura ale tam mozesz sobie wypunktowac każdy szczegól
Nie zapomnij o terminowosci i karach umownych :)