PDA

Zobacz pełną wersję : Okap wyspowy podłączony do kanału wentylacyjnego - problem



Kamila84
31-01-2016, 11:26
Witajcie, mam problem z okapem wyspowym podłączonym do kanału wentylacyjnego. Mieszkanie w nowym bloku wybudowanym przez dewelopera. Do kanału z wentylacją mechaniczna podłączony został okap rurą spiro długości ok 3 m, średnica 12cm, na nią nałożona redukcja z 12 cm na 15 cm i na końcu podłączony został okap wyspowy. Problem polega na tym że klapy przeciwzwrotne które są zamontowane w okapie cały czas stukają, średnio co 2 -3 minuty uderzają i to wszystko przy wyłączonym okapie. Powoduje to duży dyskomfort przebywania w mieszkaniu (salon połączony z kuchnią), a mieszkanie niewielkie. Dzwoniłam do fachowca który montować mi okap, ale twierdzi ze to normalne przy okapach wyspowych i odesłał mnie do producenta okapu. To pierwsza moja kuchnia z takim okapem, wiec jestem laikiem, proszę o radę jeśli ktoś mógłby mi pomóc co z tym zrobić. Będę wdzięczna za wszelką pomoc, jeśli nie napisalam jakiejś informacji która jest potrzebna do oceny sytuacji proszę o dodatkowe pytania. Pozdrawiam