PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc - Architekt kierownikiem !



gospelyo
31-01-2016, 12:38
Architek\Projektant jako kierownik budowy?

Witam serdecznie prosze o udzielenie odpowiedzi na pytanie:

Czy wybierajac Architekta\Projektanta do nadbudowy budynku z wszelkimi zwiazanymi z tym formalościami jestem zmuszony do tego by ta sama osoba była moim kierownikiem Budowy???
Czy mozna tego uniknąć Jesli Nie to dlaczego?
Zależy mi na tym by posiadać innego kierownika budowy Dziekuje i czekam na poradę!



p.s Jeśli temat napisany w złym miejscu prosze o wyrozumiałość...

FlashBack
31-01-2016, 13:48
Architek\Projektant jako kierownik budowy?

Witam serdecznie prosze o udzielenie odpowiedzi na pytanie:

Czy wybierajac Architekta\Projektanta do nadbudowy budynku z wszelkimi zwiazanymi z tym formalościami jestem zmuszony do tego by ta sama osoba była moim kierownikiem Budowy???
Czy mozna tego uniknąć Jesli Nie to dlaczego?
Zależy mi na tym by posiadać innego kierownika budowy Dziekuje i czekam na poradę!



p.s Jeśli temat napisany w złym miejscu prosze o wyrozumiałość...
chwila, architekt robi problem czy raptem szukasz oszczednosci. np rozbic cene uslugi na projekt i nadzor oddzielnie, bo a noz znajdziesz pana pieczatke i wyjdzie taniej :D

gospelyo
31-01-2016, 18:11
chwila, architekt robi problem czy raptem szukasz oszczednosci. np rozbic cene uslugi na projekt i nadzor oddzielnie, bo a noz znajdziesz pana pieczatke i wyjdzie taniej :D



Owszem architekt robi problem i mam zamiar utrzeć mu nosa..

Mówiac wprost za kierownictwo bierze mniej wiecej 1/3 kwoty więcej niz kierownicy budowy znani mi w okolicy. Dodam dobrzy kierownicy z którymi miałem styczność.

Reasumując 1000zł conajmniej pozostanie w kieszeni.

I teraz pytanie czy są takie możliwosci jak zadane we mnie w 1szym poście ?

Musze być tego pewien

semiramida
31-01-2016, 18:33
warto dopłacić żeby jednak architekt był kierownikiem budowy... 90% obcych kierowników budowy przy jakichkolwiek problemach z realizacją projektu architekta zacznie odradzać wykonanie tego co zaplanował architekt!część jego projektu zostanie, a częśc nie. Skutki będą opłakane! bo gdyby już na etapie projektu było wiadomo, że tego i tego nie robimy, to byc może cała reszta zdobyłaby jakies kolejne bonusy, może pokoje by się zwiększyły np... a tak, i pokoje małe zostaną i planowane udogodnienie niewykonane. przyklad? ekipa budowlana zrezygnowała z przerywania wieńca, miało być tak okienko doświetlajace spocznik schodów... ale nie zrezygnowała ze zrobienia w tym miejscu w dachu ozdobnego daszka!!! nad czym teraz ma się wznosić daszek jak teraz nie da się tam zrobić okna!! albo trzeba przerwać wieniec, albo rozebrać ozdobny daszek... nie twierdzę że architektowi uda się zrobić wszystko dokładnie tak jak narysował. Aleprzynajmniej wie co miał na myśli gdy to rysował i wie, że rezygnacja z danego utrudnienia automatycznie musi wywołać rezygnację z innych, w tym momencie zbędnych już kosztownych dodatków...

FlashBack
01-02-2016, 06:56
bo arch zna zycie, kierbudy to zwykle panowie pieczatki, nie pilnuja budowy. i tu jest pogrzebane 1tys. jak nie chcesz by wykonawcy patrzono na rece, to bierz obcego.

semiramida
01-02-2016, 11:03
z doświadczenia widzę, że ekipa wykonawcza ma codzień milion pytań do autora projektu. Np czy okno połaciowe dać w te czy w tamtą stronę. W życiu obcy kierownik nie wiedziałby że intencją projektu było danie tych okien w osi z czymś, albo z osią budynku albo z osią dolnych okien... radosne psucie projektu odchodzi każdego dnia, ocieplenie komina przerwane dachem, styro tylko dochodzi do dachówek, nikt nie przewróci paru kartek w projekcie żeby sprawdzić jak należy wykonać ten szczegół. strasznie sie cieszę że u mnie na pytania nie odpowiada ktos obcy. nawet inwestor źle odpowiada. bywają dni gdy oni nie zadadzą pytania, zrobią po swojemu i trzeba rozebrać. przynajmniej nie mówią wtedy że kierownik im tak kazał...

gospelyo
03-02-2016, 17:43
Dzięki wszystkim za cenne uwagi. Napewno wezmę je pod uwage i byc moze zostawie architekta projektantem.
Lecz wciąż prosze o konkretną ODPOWIEDZ

Czy architekt musi być również kierownikiem (czy jest jakiś zapis mu to umożliwiający)? Czy wręcz przeciwnie, moge wybrać kogo żywnie chcę.

Prosze o konkretną odpowiedz


TAK czy NIE ?

coulignon
03-02-2016, 19:26
mozesz wybrac kogo chcesz o ile ma ta osoba uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi.

FlashBack
04-02-2016, 17:06
Dzięki wszystkim za cenne uwagi. Napewno wezmę je pod uwage i byc moze zostawie architekta projektantem.
Lecz wciąż prosze o konkretną ODPOWIEDZ

Czy architekt musi być również kierownikiem (czy jest jakiś zapis mu to umożliwiający)? Czy wręcz przeciwnie, moge wybrać kogo żywnie chcę.

Prosze o konkretną odpowiedz


TAK czy NIE ?
a kto napisał nie?

semiramida
05-02-2016, 17:20
architekt w większości nie ma jak zostać kierownikiem budowy, nie ma takich uprawnień. Natomiast mógł już w umowie zastrzec że będzie sprawował nadzór autorski...

gospelyo
07-02-2016, 23:15
architekt w większości nie ma jak zostać kierownikiem budowy, nie ma takich uprawnień. Natomiast mógł już w umowie zastrzec że będzie sprawował nadzór autorski...



Jest możliwe ze mnie nie poinformowal na temat tego nadzoru autorskiego?

coulignon
08-02-2016, 08:43
bo to wiedza dość powszechna.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
10-02-2016, 22:00
Czy architekt musi być również kierownikiem
NIE - nie musi !

(czy jest jakiś zapis mu to umożliwiający)?
NIE - nie ma takiego zapisu !

Czy wręcz przeciwnie, moge wybrać kogo żywnie chcę.
TAK - pod warunkiem, że osoba będzie posiadać wymagane uprawnienia dla pełnienia funkcji kierownika budowy.