PDA

Zobacz pełną wersję : grzejnik grzeje tylko w chwili odpowietrzania



chertan77
31-01-2016, 13:25
Mój problem jest następujący - mam jeden jedyn grzejnik w całym domu zasilanie i powrót od dołu. Reszta kaloryferów zasilana standardowo góra - dół. Mam taki problem, że grzeje ten grzejnik tylko w wtedy kiedy puszczam odpowietrzenie i tylko ok 10cm od góry, Chwilę potem już jest zimy. Co może być przyczyną bo ja już wyczerpałem swoje pomysły. Odpowietrzałem włąsciwie na każdym możliwym połączeniu i dalej nic.

fachman19
31-01-2016, 13:56
Zabierasz się za ten problem o złej strony .
To tak jakbyś dokręcał żarówkę pomimo braku prądu
.
Żeby grzejnik grzał muś płynąć płynąć przez niego woda.
A woda płynie tam gdzie ma łatwiej . Musisz spowodować ,żeby miała trudniej . A przynajmniej równie trudno przez każdy grzejnik .
Fachowo nazywa się to regulacją instalacji , dawniej potocznie kryzowanie.

Daj sobie spokój z odpowietrzaniem , szczególnie jeżeli nie wylatuje powietrze .

chertan77
31-01-2016, 14:16
muszę dodać, że ten pion ma też ok 5-6m rury zasilające i powrotu poziomego. czy to nie stanowi probelmu tj. czy tam nie mogło zebrać się powietrze. Zrobiłem eksperyment i przykręciłem prawie do min pozostałe grzejniki i nic, bez zmian

genezyp
31-01-2016, 15:18
mam podobny problem z grzejnikiem łazienkowym zasilanym środkowym przyłączem o rozstawie 50mm. Ciepły jest tylko w okolicach przyłącza. Reszta prawie nic. Próbowałem regulować przepływ i żadnego efektu. Mam drugi tej samej firmy z takim samym przyłączem (tylko od boku) i działa ok. Podejrzewam wadę fabryczną :/ Dobrze, że służy on tylko do suszenia ręczników ;)