PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany - kotwy mocujące



Hauzer
31-01-2016, 16:47
Witam,
zabieram się za samodzielne wykonanie sufitów podwieszanych mam wątpliwości co do doboru kołków montażowych. Wieszaki jakie chciałbym użyć to ES a strop to ułożona cegła dziurawka, między prętami zbrojeniowymi, i na to wylany beton - grubość całości to około 10 - 12 cm.
Ze względu na brak miejsca między cegłami (pręty) kołki musza być umieszczone w cegle - tylko jakich kołków użyć?

Podwieszone mają być płyty 12mm + wełna 70mm.

jm.yarec
01-02-2016, 06:23
kołki Fischer'a - Ø 8 lub podobne

Hauzer
01-02-2016, 08:38
Ale zwykłe rozporowe na tyle długie żeby zakotwiły się w betonie czy te przeznaczone do pustych powierzchni?
I czy plastikowe czy metalowe?

W składzie budowlanym L.. doradził mi kołki plastikowe do pustych przestrzeni Ø 6 ale jak na nie patrze to wydają mi się mizerne a jeszcze do tego czy cegła wytrzyma obciążenie sufitu podwieszonego.

Krzysiek88
01-02-2016, 14:25
Musisz sam ocenic czy dobrze trzyma, kup pare sztuk na próbe.

jm.yarec
01-02-2016, 15:02
Witam, jak trafisz wiertłem w pustą przestrzeń to kołek - jak poście #3 , jak w pełną cegłę - normalny rozporowy. Powinno wytrzymać, im więcej punktów mocowania tym jepiej (a Nikt nie chce żeby sufit mu spadł na głowę)
Riellia już było o LEDach w suficie

Hauzer
01-02-2016, 15:53
Na puste przestrzenie trafię w 90% przypadków to wtedy takie kołeczki wystarczą?
http://forum.muratordom.pl/images/attach/jpg.gif

Boję się tylko czy tak można cały ciężar sufitu osadzić tylko na ściankach dziurawki. Niby cegły oblane dookoła betonem T_T

Krzysiek88
01-02-2016, 16:56
Do tego trzeba miec chyba specjalne szczypce, masz tu film mario budowlanca na temat kolkow, https://www.youtube.com/watch?v=doO0u73nJF4

Ileż tych ESów bedzie, chcesz byc mega pewien to kup długie i wierc do betonu,

Hauzer
02-02-2016, 16:01
Do tych mniejszych nie trzeba mieć szczypiec ale się przydają. Już ten film mario oglądałem.
Pewnie zrobię na próbę kotwę do pustych i się zobaczy jak trzyma - najwyżej dla pewności więcej ESów dołożę to ciężar się rozłoży.