PDA

Zobacz pełną wersję : Milion pytań niedoświadczonego inwestora - budowa SSO



Czortek
31-01-2016, 18:18
Projekt to pikuś, w stosunku do kolejnych etapów budowy.

Pewnie poniższe pytania wydadzą się głupie, jednak jeżeli ktoś zechce na nie odpowiedzieć, będziemy wdzięczni.

1. Prąd na działce.
Jak wygląda kwestia przyłącza budowlanego i nieogrodzonej działki? Rozdzielnia pod prąd będzie pewnie gdzieś na działce, ogólnodostępna.... Jak się ma do tego potencjalna kradzież owego prądu? Czy mając klucz do skrzynki z licznikiem włączam go w razie potrzeby, a po zakończonych czynnościach wyłączam tak, że potencjalna osoba nie podłączy wtyczki do naszej rozdzielni?

2. Woda na działce.
Woda pewnie będzie dopiero jak budynek powstanie (tzn. przyłącze pewnie wcześniej ) Czy baniak z wodą na budowie to dobry pomysł?

3. Kierownik budowy.
Które elementy budowy domu KierBud zatwierdza/potwierdza wpisem do dziennika budowy? Co ma obowiązek sprawdzić/zweryfikować?

4. Więźba dachowa.
Czy lepiej zamawiać impregnowaną (ciśnieniowe czy zanużeniowe?) czy impregnować samemu na budowie?
Czy więźba impregnowana na tartaku może być drewnem gorszej jakości?
Może przy okazji ktoś poleci jakiś godny tartak na Górnym Śląsku lub okolicy?

5. Budowa SSO
Z Waszych doświadczeń - lepiej samemu kupować materiały a z ekipą rozliczać się tylko za robociznę? Czy może lepiej kompletny SSO - robocizna plus materiał?

Z góry dzięki.

CafeDelTom27
31-01-2016, 18:50
1. sasiedzi pilowali
2Odwiert glebinowy powstał i do dzis uzywam na odgordzie
3.U mnie im wiecej wpisywal tym lepiej dla banku
4.Byla cisnieniowo impregnowana i podczas nudy sam dodatkowo impregnowalem np.ogniochronem.
5.Moja ekipa miala dobre znajomosci w hurtowniach i ciezko było mi ich przebic.Poprostu mowili ze maja np.klej po X a ja sprawdzilem i mieli rzeczywiscie taniej niz moje rozeznania w innych hurtowniach.Po pewnym czasie tylko sprawdzalem ich tylko wyrywkowo i mieli taniej.

Przypomnialo mi sie: tylko styropian mialem taniej

cactus
01-02-2016, 07:26
Ad1 Nie bardzo rozumiem dlaczego sie boisz kradzieży prądu, przeciez skrzynka w najlepszym układzie jest kilkadziesiat metrow od sąsiada, no chyba że budujesz sie w gęstej zabudowie i budynki są kilka metrów dalej.... I ile tego prądu zdąży ci ukraść ? za pare zlotych ? Bo rozumiem że boisz sie kradzieży nocami ? Raz na kilka dni pojawisz sie w srdoku nocy z zaskoczenia i zobaczysz czy przedlużacz leci :)
Ad2. Wode trzeba mieć, dowożenie jest niesłychanie upierdliwie, w najgorszym razie dogadaj się z sąsiadem...
Ad5. Po prostu porównaj ceny twojego wykonawcy z twoimi i zdecyduj, Może być naprawde różnie w zaleznosci od ekipy. Zreszta jak zobaczą że to sprawdzasz to nie bedą kombinowac.

qosek
03-02-2016, 08:39
1) Tak - skrzynka z licznikiem ma zamek i Ty bedziesz mial do niej klucz (dostaniesz od zakladu energetycznego). Czyli mozesz wylaczac kiedy chcesz
2) Mi na SSO Rododendronow 6 G2N (Ytong na klej) łącznie z polewaniem stropow poszlo z 6-8m3 wody. Ja nie mialem opcji - wozilem (musisz wtedy mieć niezłą przyczepkę - bo 1m3 waży 1 tonę ... )