PDA

Zobacz pełną wersję : Betonowy krąg od studni



Marbo
08-09-2004, 11:34
Został mi taki krąg po tymczasowej studzience wodomierzowej. Wys 50 cm średnika ok. 1 m.
Szukam pomysłu na wykorzystanie go w ogrodzie.

Wowka
08-09-2004, 11:58
Wkopać w ziemię i odprowadzać do niego wodę z jednej z rynien (rur spadowych) z dachu. Magazynek wody do podlewania ogrodu czy też nawet może to służyć jako naczynie na umycie "czegoś większego".

Daniel Starzec
08-09-2004, 12:10
Np. można zrobić na jego bazie ławke ,albo kwietnik,albo oczko wodne, może służyć za kompostownik itd.
Można okleić powierzchnie kamieniami.

Jerzysio
08-09-2004, 12:15
Nasypać ziemi, posadzić kompozycje roślinną, na zewnątrz ładnie pomalować. Dla malucha mini piaskownica ( zabezpieczyć brzegi np. drewnem ), po zrobieniu blatu siedzisko lub stolik. Częściowo wkopać, wyłożyć środek cegłą szamotową i jest palenisko. Wkopać na boku, zamontować deskę i huśtawka gotowa, w ostateczności oddać sąsiadowi.
Pozdro
J

kroyena
08-09-2004, 12:35
Zwieńczenie klombu na podjeździe przed domem.
Podjazd - koło (oczywiście :roll: ). Oczywiście :wink: .

Jerzysio
09-09-2004, 12:00
Dostawić daszek i kołowrót i udać że się ma prawdziwą studnie.
A na końcu liny przywiązać zimne piwo......
J

09-09-2004, 12:29
Podobnie jak wyżej- tyle,że mam tam pompę która ciągnie wodę- akurat fajnie się zmiesciła i nie cieszy oka złodziejaszków.

Jerzysio
09-09-2004, 12:46
gorgu 77

Tylko że Marbo ma już wodę w domu i pompa nie jest potrzebna, no chyba żeby sobie fontannnnnnnnnnnne zrobili :wink:
J

kroyena
09-09-2004, 12:46
Jerzysio, co takie minimum. Całe dno kręgu wyłożyć piwkiem. 8) .

A jak zacząłem czytać gorgu to już miałem nadzieję, że w pobliżu jakiegoś browaru mieszka. 8) :lol:

Marbo
09-09-2004, 12:53
Podczytuję sobie Wasze propozycje i już prawie bym się zdecydowała, gdyby nie to , że ten krąg jest okrągły :oops: :cry: .

Zainspirował mnie pomysł ze studnią w roli schowka, także na inne ogrodnicze niezbędności oprócz piwa oczywiście. Tylko jak tu zrobiż "zamykany" daszek na kręgu?!

Jerzysio
09-09-2004, 12:54
.....nio i ja żem myślał, że on pompę do browaru podłączył, o on ...... do .....wody.... rurką .... brrrrrrrrrrrr.
Ale jakby taką wiekszą dziurę wykopać to by ze 3 skrzynki wlazły jak nic....
to co, może po szklanicy TATERKI !?
J

Jerzysio
09-09-2004, 13:03
Na kręgu stawiasz starą beczkę, wycinasz drzwiczki, które na stalowej mocnej taśmie mocujesz, co by się nie rozpadły, do tego zawiasy, stare koło z boku w charakterze kołowrota, a na górę stożkowy daszek, np. z gontu wykonany, wkoło kwiatki i inne krasnoludki postawić można :wink:
A jak waćpanna już coś wybudujesz to pochwal się, coby nasz trud myślowy w niwecz się nie obrócił.
Pozdro :D
J

Marbo
09-09-2004, 13:34
Na kręgu stawiasz starą beczkę, wycinasz drzwiczki, które na stalowej mocnej taśmie mocujesz, co by się nie rozpadły, do tego zawiasy, stare koło z boku w charakterze kołowrota, a na górę stożkowy daszek, np. z gontu wykonany, wkoło kwiatki i inne krasnoludki postawić można :wink:
A jak waćpanna już coś wybudujesz to pochwal się, coby nasz trud myślowy w niwecz się nie obrócił.
Pozdro :D
J

Dzięki wszystkim za trud i rady.

Żeby "waćpanna" to wybudowała to musi to być coś genialnie prostego!
A tu na razie wychodzi mi, że trzebaby nową chałupę wybudować coby do tego gontu na studni przypasowała :wink:

10-09-2004, 06:19
gorgu 77

Tylko że Marbo ma już wodę w domu i pompa nie jest potrzebna, no chyba żeby sobie fontannnnnnnnnnnne zrobili :wink:
J
:lol: :lol: :lol: Miałam na myśli wodę do podlewania ogrodu. Koszt podlewania wodą z wodociągów, w moim przypadku 20arów, wychodzi kosmiczny- dlatego mamy studnię na ogrodzie- krąg a w nim pompa. Rodzice maja podobnie tylko dobudowali do kręgu daszek i wygląda jak taka prawdziwa studnia (przy kręgu zrobili dwa przeciwległe słupki z małych betonowych gazonów (takie do robienia skalniaków) na to zrobili atrapę więźby- poukładali dachówke i już studnia gotowa i pompa zabezpieczona przed deszczem. Kwestia pomalowania betonu na ładny kolorek i już gotowe. :lol:

Marbo
10-09-2004, 06:34
gorgu 77

Tylko że Marbo ma już wodę w domu i pompa nie jest potrzebna, no chyba żeby sobie fontannnnnnnnnnnne zrobili :wink:
J
:lol: :lol: :lol: Miałam na myśli wodę do podlewania ogrodu. Koszt podlewania wodą z wodociągów, w moim przypadku 20arów, wychodzi kosmiczny- dlatego mamy studnię na ogrodzie- krąg a w nim pompa. Rodzice maja podobnie tylko dobudowali do kręgu daszek i wygląda jak taka prawdziwa studnia (przy kręgu zrobili dwa przeciwległe słupki z małych betonowych gazonów (takie do robienia skalniaków) na to zrobili atrapę więźby- poukładali dachówke i już studnia gotowa i pompa zabezpieczona przed deszczem. Kwestia pomalowania betonu na ładny kolorek i już gotowe. :lol:

Taki pojedynczy krąg to nie za mało jak na zbiornik wody deszczowej?

10-09-2004, 08:19
Nie chodzi o żaden zbiornik wody deszczowej. :o
Mam w ziemi wkopaną rurę 8 m głęboką średnicy ok.10cm- do której podlączoną mam pompę która czerpie wodę z głębiny- my mówimy na to studnia. Żeby pompa która jest praktycznie na stałe przymocowana (w zimie demontowana) do tej rury nie była widoczna to mąż nałożył na nią krąg betonowy- który ją "otacza" tak, żę jej nie widać (krąg jest rozmiarów 60cm wysoki, średnicy 80cm) Do tego kręgu możesz sobie dobudować atrapę studni wiejskiej


Zbiornik wody deszczowej z rynien mam też wykonany z kręgów betonowych- ale są wkopane w ziemię po 3 sztuki. Łącznie mam dwa takie doły- oczywiście zakryte pokrywą betonową i zasypane wodę- tak więc ich nie widać

Jerzysio
10-09-2004, 08:31
...a ja tak sobie myślę że ten Twój krąg betonowy to można użyć do zaktywizowania życia kulturalnego na działce. Przychodzą dajmy na to goście na grila, a tu co ? Ścieżka przeszkód, a to rów z błotem, a to górka,
a to pochylnia, a to "agrafka" - i tacy co to mówią że nie, że jeść to oni nie będą. to już pchać krąg po torze przeszkód ! Jak się jeden z drugim namacha ( raczej napcha ) to apetyt mu zaraz wróci.
I można organizować turniej rodzinny, urządzić Gran Prix, a na koniec sezonu wręczyć puchar, a główna nagroda to KRĄG PRZECHODNI !
I miłego weekendu
J

kroyena
10-09-2004, 13:16
I masz spokój z gośćmi, po jednorazowej wizycie to już nie przychodzą. Chyba, że dewianci i paintball'a przyniosą, a wtedy domek w ciapki. :wink:

Marbo
10-09-2004, 13:23
Jedno zastosowanie już znalazł - temat na forum, od czasu do czasu podciągnę i znów zrobi się wesoło. :D :D :D

Ponieważ działkę mam pochyło-pagórkowatą turlanie w dół będzie dla tych co chcą przytyć, a w górę dla tych co się odchudzają.
Chyba, że wymyślicie jakieś inne kryteria :wink:

Rbit
10-09-2004, 13:23
jak byś miał Hobbitów w okolicy to mozesz im opchnac na rame do drzwi albo okien bo oni okragłe buduja.

kroyena
10-09-2004, 13:42
Rbit chybażeś się ujawnił bo dziwnie podobne końcówki macie. :lol:

Jerzysio
13-09-2004, 08:13
.... a krąg można zawsze spróbować ZACZAROWAĆ !

J

kroyena
13-09-2004, 09:08
Albo zrobić perwersyjny serial "W kamiennym kręgu". :roll:

Jerzysio
13-09-2004, 09:33
...nio i w roli głównej obsadzic tego, co w reklamie nie chce grać :wink: !
J

Marbo
13-09-2004, 10:32
... hop, hop ... krąg jest BETONOWY! I nie jest to jego główną zaletą.

kroyena
13-09-2004, 10:47
Mozna też utylizować bezstratnie - odsprzedać po kosztach zakupu w najblizszej okolicy co by nie toczyć daleko (ciekawe czy taki pojazd może mieć wykupione OC :wink: ). Lub stratnie a' la qruszon. :lol:

Jerzysio
13-09-2004, 11:01
A ja myślę, żeby na dole zrobić pochylnie i żeby niczym nasz "motyl z wąsami" KRĄG mógł wyczynami sportowymi się popisywać, czym wielką okoliczną atrakcją stał by się i rzesze turystów ściagnął by a i pamiątkowe
zdjęcia owa zacna właścicielka wyżej wymienionego, chętnym robić by mogła za 5 pln od sztuki, przez co moglibyśmy liczyć na tantiemy autorskie w wysokości 48 groszy od szt. !
Zatem
NIECH ŻYJE KRĄG !

J