PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty plexi na taras



solubleinair
02-02-2016, 10:11
Witam.

Potrzebuję założyć na taras osłony w celu zwiększenia prywatności. Taras wygląda tak:

345537


Na razie planuję od wewnętrznej strony tych płotków zamontować płyty plexi w kolorze szarym matowione od strony zewnętrznej. Niestety nigdzie nie można ich dostać. Minimalna wartość zamówienia płyt plexiglass satinice to 3 tony.

Czy wiecie w jaki sposób mogę zrealizować plan? Ewentualnie jakiś inne rozwiązanie?

kemot_p
02-02-2016, 10:54
Zacząłbym od zgłoszenia prac (wraz z opisem zakresu i rysunkami) w spółdzielni/wspólnocie. To co chcesz zrobić ingeruje w wygląd zewnętrzny budynku, więc lepiej zacząć od formalności.

solubleinair
02-02-2016, 11:37
Zgłoszone i zatwierdzone.

Bejaro
02-02-2016, 11:52
Zgłoszone i zatwierdzone.

Zapytaj szklarza mój miał bo czasem ze względu na ciężar stosuje zamiast szkła,możesz tez w firmach poligraficznych i reklamowych oni też pracują na plexi.

kemot_p
02-02-2016, 12:20
Zgłoszone i zatwierdzone.

Ofert sprzedaży płyt pleksi jest masa - choćby na popularnym portalu aukcyjnym.
Oprócz płyt potrzebujesz jeszcze profili, w których umieszcza się te płyty, łączy ze sobą i przytwierdza do balustrady. Zawsze możesz się udać do firm oferujących "zabudowy balkonów", podpatrzyć jak oni to rozwiązują i albo skorzystać z ich usług, albo zrobić samemu.

cezary.pl
18-01-2017, 14:12
Zgłoszone i zatwierdzone.

Zainteresuj się płytami z poliwęglanu, jest jak plexi. Plexi jest wrażliwa na promieniowanie UV i po latach popęka, zmatowieje w swojej masie. Poliwęglan ma po jednej stronie filtr przeciw UV.

Pozdrawiam
Cezary

sharan41
05-04-2017, 15:58
Znalazł kolega już odpowiedni materiał na taras? Pytam z ciekawości,bo też szukam czegoś na wypełnienie balustrad tarasu.Chciałbym coś co nie jest przeżroczyste.

panaj
30-07-2020, 15:06
Może plexi? Na ich stronie (http://plexinawymiar.pl/plexi-pleksi-pleksa/lublin/) widziałem różne rodzaje. Ewentualnie poliwęglan. Myślę że to dobra alternatywa dla szkła.