PDA

Zobacz pełną wersję : kupno domu na terenie powodziowym= pogodzenie sie z woda w piwnicy



alice1207
02-02-2016, 14:06
Witam i prosze o rade.

moja znajoma kupila bardzo stary dom z kamienia ( szeregowka) w dosc kiepskiej lokalizacji, pomiedzy rzeka a kanałem. Problem jest w tym ze poziom wod gruntowych wzrosl i podczas powodzi przez wpust w piwnicy woda wlewa sie do srodka, po ok 40 min opada. Moja znajoma pogodzila się z tym ze ta woda raz na jakis czas w tej piwnicy bedzie ( probowala zabetonowac wpust duza iloscia betonu 0,5x0,5m ale podczas powodzi beton wystrzelil pod cisnieniem i woda i tak byla na 1,5m w srodku wiec dala sobie spokój). Ale problem jest tez innego typu, otóż skarpa naprzeciw okna piwnicznego jest wylozona ceglami. Spoiwa pomiedzy nimi byly wyplukane wiec polozyla nowe. Jednak przy powodzi i przez te nowe przedostaje sie woda. Ostatnim razem przy powodzi woda byla tak silna, ze wybila jej okno do piwnicy i cale bloto z drogi/rzeki miala w piwnicy. A skarpa sie uwypukla coraz bardziej.

Pytanie, jak wzmocnic i uszczelnic ta skarpe, moze jakies metalowe plyty? Dodam ze sasiedzi nie maja podobnego problemu to wierzcholek budynku który nalezy do niej jest najbardziej narazony ( lezy najblizej rzeki).

Prosze o jakiekolwiek rady.

ZbyszekT
02-02-2016, 20:31
Chyba pozostaje zakafelkować piwnicę i basen zrobić...