PDA

Zobacz pełną wersję : Umiejscowienie sedesu a polozenie pionu kanalizacyjnego



dmitro
02-02-2016, 13:44
Czesc wszystkim.

Na obrazku zalaczonym ponizej widoczny jest projekt lazienki jaki otrzymalem wraz z umowa podpisana u dewelopera. Widac na nim polozenie urzadzen sanitarnych - wg mnie wyglada to tak ze pion kanalizacyjny jest w tym projekcie polozony na lewo od sedesu (rura najbardziej po prawej wsrod rur w zabudowie - koleczko zakryte liczba 20). Nie dostalem planu instalacji elektrycznej ani wodnej, jednak zalozylem ze zostana one wykonane pod otrzymany projekt architektoniczny.

345557

Po ostatniej wizycie na budowie okazalo sie ze lazienka zostala calkowicie przeprojektowana bez zadnych konsultacji ze mna, z tego co sie dowiedzialem pracownicy nie wiedzieli ze mieszkanie ma juz wlasciciela.:wtf:

Obecny uklad:
1 - sedes
2 - wanna
3 - umywalka
4 - pralka

Taki uklad wg mnie jest kompletnie do d**y. Bohaterem lazienki zamiast wanny jest kibel, dodatkowo polozony obok wanny co by zapewnic ladny widok:). Zostala juz polozona instalacja elektryczna i czesc sanitarnej(pod sedes):mad:.

Tlumaczenia pracownikow budowy skupialy sie na tym ze to "dla mojego dobra", poniewaz sedes powinien byc umiejscowiony najblizej pionu kanalizacyjnego jak sie da. Wg mnie wynika z tego ze lokalizacja pionu kanalizacyjnego jest inna niz w projekcie - czy mam racje? Niestety nie znam sie na oznaczeniach budowlanych.

Dodatkowo zostala usunieta rura i zabudowa z prawego dolnego rogu, zastanawiam sie czy nie zostala przeniesiona do zabudowy w lewym gornym rogu i stad zmiany.

Rozumiem takze, ze mam prawo wymagac od dewelopera o wykonanie takie jak w projekcie zalaczonym do umowy, jednak podejrzewam ze zaczna sie tlumaczenia ze to glupie, poniewaz trzeba bedzie ciagnac rure do sedesu po lazience. Dlatego zalezy mi na dojsciu do tego czy nie zostala zmieniona przypadkiem lokalizacja pionu kanalizacyjnego. Prawdopodobnie i tak trzeba bedzie zrobic raban, zeby wreszcie wyjasniono mi co tam sie wydarzylo, jednak wole byc przygotowany, zeby zobaczyc przy okazji na ile beda checieli mi wciskac kit, bo takie wrazenie mialem przy ostatniej wizycie.

Dziekuje z gory za pomoc.