PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wyrównać strop pod ogrzewanie podłogowe?



strikerbest
02-02-2016, 14:27
Witam
Przymierzam się do remontu domku jednorodzinnego zbudowanego w drugiej połowie lat 80. Jest to dom dwu piętrowy. Parter jest obecnie zamieszkały a pierwsze i drugie piętro jest w stanie surowym. Remont ma dotyczyć tylko pierwszego piętra.
Jako podłoga obecnie jest goły strop z legarami. Wysokość pomieszczeń to ok 2,9m. Jako ogrzewanie chcę zastosować podłogówkę z piecem gazowym (instalacja gazowa doprowadzona do domu). Ponieważ w pierwszej kolejności trzeba wyrównać strop więc moje pytanie czym i jaką warstwą wyrównać strop by dalej przystąpić do prac związanych z ogrzewaniem?

Jastrząb
02-02-2016, 15:27
Witam
Przymierzam się do remontu domku jednorodzinnego zbudowanego w drugiej połowie lat 80. Jest to dom dwu piętrowy. Parter jest obecnie zamieszkały a pierwsze i drugie piętro jest w stanie surowym. Remont ma dotyczyć tylko pierwszego piętra.
Jako podłoga obecnie jest goły strop z legarami. Wysokość pomieszczeń to ok 2,9m. Jako ogrzewanie chcę zastosować podłogówkę z piecem gazowym (instalacja gazowa doprowadzona do domu). Ponieważ w pierwszej kolejności trzeba wyrównać strop więc moje pytanie czym i jaką warstwą wyrównać strop by dalej przystąpić do prac związanych z ogrzewaniem?
A na grzyba Ci te legary w takim razie? Wywal je. Poloz 5cm izolacji, na to rurki i wylewka.

drapek
02-02-2016, 16:30
jeśli te legary nie mają funkcji nośnej to zrób tak jak Jastrząb pisze.

Jastrząb
02-02-2016, 17:02
jeśli te legary nie mają funkcji nośnej to zrób tak jak Jastrząb pisze.

Ja to: "Jako podłoga obecnie jest goły strop z legarami." interpretuje jako żelbetowy strop a na tym legary celem przykrecenia desek.

drapek
02-02-2016, 17:19
Ja niby też, ale widziałem już dwa przypadki w starych domach gdzie te legary spełniały funkcję niejako nośną bo strop okazał się słaby i legary dano "dla wzmocnienia".
Więc wolałem zadać to pytanie żeby była jasność.

strikerbest
02-02-2016, 21:10
Przepraszam że wprowadziłem w błąd złym nazewnictwem. To co nazwałem legarem to jest łączenie drutów konstrukcyjnych stropu. Tam gdzie jest splot, strop jest ciut grubszy.

Jastrząb
03-02-2016, 07:36
Przepraszam że wprowadziłem w błąd złym nazewnictwem. To co nazwałem legarem to jest łączenie drutów konstrukcyjnych stropu. Tam gdzie jest splot, strop jest ciut grubszy.
A my mamy sami zgadywac czy to "ciut grubsze" to jest 1cm czy 5cm?
Chlopie nikt tu szklanej kuli nie ma. Chcesz sie czegos dowiedzciec wez sprezycuj, dokladnie opisz, zdjecia zapodaj.

teka
03-02-2016, 20:02
A my mamy sami zgadywac czy to "ciut grubsze" to jest 1cm czy 5cm?
Chlopie nikt tu szklanej kuli nie ma. Chcesz sie czegos dowiedzciec wez sprezycuj, dokladnie opisz, zdjecia zapodaj.

nie spinaj tak sie.nowa osoba na forum wiec niekoniecznie musi dobrze wytlumaczyc.po to tu trafila by ktos jej pomogł.nie masz ochoty ?nie pisz.na pewno expertem tu nie jestes

Jastrząb
03-02-2016, 20:44
nie spinaj tak sie.nowa osoba na forum wiec niekoniecznie musi dobrze wytlumaczyc.aha. Czyli jak ktos sie wlasnie zarejestrowal to zwalnia to go z dosyc podstawowego myslenia i precyzji wypowiedz? Czlowiek chce pomocy a trzeba go prosic zeby sprecyzowal? Zreszta raz zostal poproszony. Takie zachowanie trzeba gonic bo na zawsze zostanie precyzyjny i konkretny jak w starym dowcipie:

- panie doktorze, bolalo mnie!
- ale gdzie??
- na dworcu glownym
- no ale w ktorym miejscu!?
- na 3 peronie.....

Pozdrawiam bez spinania!!

strikerbest
18-02-2016, 06:44
Przepraszam że używam nie fachowego nazewnictwa.
Niestety zdjęć na tą chwilę nie pokażę ze względu na to że pierwsze i drugie piętro zastawione jest tzw. "przydasie" a ponadto posadzka pokryta jest czym się da żeby ograniczyć straty ciepła z zamieszkałego parteru.
Ze wstępnych oględzin i pomiarów wynika że różnica w poziomach posadzki miedzy najwyższym i najniższym punktem wynosi jakieś 10-15cm. Taką powierzchnie trzeba będzie wyrównać i wypoziomować.

aiki
18-02-2016, 07:31
Styrobet albo proszek pigeona czy jak to tam na forum nazywają i na to wylewka.