PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa poddasza - multiroom audio



adrian_krc
03-02-2016, 15:13
Witam,

Buduje/remontuję u siebie poddasze, jako że mam wszystko odkryte, to chciałbym okablować "wszystko co się da".. Na początku chciałbym poruszyć słuchania muzyki na kilku strefach niezależnie...

1. Multiroom audio
- 4 strefy (sypialnia, pokój, łazienka, kuchnia+salon)
- Włączanie i wyłączanie muzyki w każdej strefie niezależne
- Ściszanie i podgłaszanie w każdej strefie niezależnie
- Planuje zastosować głośniki sufitowe, które będą zamontowane w sufitach podwieszanych z regipsu
- Chciałbym tym sterować z laptopa po LAN lub WiFi, ze smartfona po WiFi
Np. Na laptopie puszczam sobie muzykę na jakimś odtwarzaczu, np. winampie i słucham jej na głośnikach w którejś ze stref.

Powyższe założenia to taka podstawa myśle. Czy dobrze narysowałem schemat instalacji głośników? Wymyśliłem coś takiego, że 4 przewody głośnikowe będą mi się schodzić w szafie rackowej, w której umieścił bym jakiś wzmacniacz/amplituner 4 strefowy z obsługą Ethernetu/wifi. Wtedy ten wzmacniacz bym sobie skrosował do switcha. Czy w takim połączeniu jak napisałem będzie możliwość niezależnego sterowania strefami z poziomu laptopa lub smartfona?

Czy może czegoś brakuje, żeby to działało? Ewentualnie macie jakieś inne pomysły jak to zrealizować? Oczywiście z kosztami też się liczę.

Jakby powyższe udało się zrealizować, to chciałbym, żeby była możliwość oglądania filmu na TV, a dźwięk, żeby był słyszany na głośnikach z danej strefy. Np. W sypialni jak włącze TV, to żeby grały głośniki ze strefy 1. Dodam, że do każdego TV pociągnąłem już linie LAN S/FTP kat. 6A

Załączam narysowany schemat poglądowy https://drive.google.com/open?id=0B71TpMrRKXHKU3RfdElBcWd2S3c

Przewas
03-02-2016, 16:28
A nie lepiej pomyśleć o głośnikach bezprzewodowych? Ja też chciałem kombinowac z multiroomem, po drodze kupiłem jeden klocek Fidelio Philipsa i teraz w zasadzie mam 7 pomieszczeń na tym zrobionych łącznie z salonem. Zalety? przystępny cenowo, dźwięk rewelacyjny, zarządzanie komórką/tabletem/laptopem, do tego radio internetowe, obsługa deezera

adrian_krc
03-02-2016, 16:59
Wydawało mi się, że kabel, to jednak kabel. Ale jak nie masz problemów z awaryjnością, typu jakieś zacinanie itp., to może rzeczywiście o tym pomyśle..

Jeśli chodzi o zestawy bezprzewodowe, to ciągnąć kabel zasilający 3x2,5 z rozdzielni do miejsc, w którym będą stał/wisiały głośniki?

Może ktoś jeszcze się wypowie oprócz kolegi Przewasa?

Przewas a możesz włączyć muzykę z laptopa na głośnikach np w salonie, kiedy jesteś w sypialni gdzie też masz głośniki?

Bo mnie by interesowało coś takiego np:
- Jestem w sypialni z żoną i sobie coś słuchamy przez laptopa i cały czas to leci na głośnikach w sypialni. Następnie chce mieć możliwość włączenia muzyki będąc w sypialni ale żeby leciała w kuchni jak pójdę robić jedzenie (żeby nie zabierać laptopa np). I oczywiście w sypialni ma dalej lecieć, a w kuchni ma grać inna muzyka..

z Twoimi głośnikami chyba tego nie zrealizuje?

Przewas
04-02-2016, 08:55
przewas a możesz włączyć muzykę z laptopa na głośnikach np w salonie, kiedy jesteś w sypialni gdzie też masz głośniki?


tak


bo mnie by interesowało coś takiego np:
- jestem w sypialni z żoną i sobie coś słuchamy przez laptopa i cały czas to leci na głośnikach w sypialni. Następnie chce mieć możliwość włączenia muzyki będąc w sypialni ale żeby leciała w kuchni jak pójdę robić jedzenie (żeby nie zabierać laptopa np). I oczywiście w sypialni ma dalej lecieć, a w kuchni ma grać inna muzyka..

tak