PDA

Zobacz pełną wersję : Vitotrol 100 UTD - menu serwis



Pyton27
03-02-2016, 16:34
Witam,
Może tu uda mi się znaleźć kogoś życzliwego kto będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Otóż posiadam ja sobie w swojej posiadłości piec Vitopend 100 ( w przyszłym roku szykuje zmianę, ale to dopiero w przyszłym roku) do tego miałem sterownik w pokoju firmy "kogucik" klikało się załącz i piec się załączał i było po temacie. Trochę to kłopotliwe szczególnie jak kobieta wstaje wcześniej i lubi mieć ciepło ale można się przyzwyczaić. No ale niestety i tak prost urządzenie uległo awarii ( ta sama kobieta co wyżej tak pokręciła kółeczkiem że urwała WTF?). Tak więc popytałem wśród znajomych czy ktoś nie ma czasem użyczyć na jakiś czas jakiegoś sterownika do pieca gazowego i hmm znajomy miał w garażu ( czego to ludzie nie mają w garażach hehe) okazało się że jest to magiczne urządzenie o nazwie Vitotrol 100 UTD. Podłączyłem i super działa piec się załącza, wyłącza ale... właśnie działa jakoś "dziwnie" wiec postanowiłem "pogrzebać" w ów sterowniku i doszedłem do menu-serwis i tu zaczęły się schody. Zacząłem szukać po necie co oznaczają poszczególne funkcje jednak wujek Google się poddał. Ja po 4 dniach grzebania, szukania również stwierdziłem że ukończenie politechniki wrocławskiej nie wiele się zda przy tak skomplikowanym urządzeniu. Tym samym jeśli ktoś wie co oznaczają poszczególne ustawienia to proszę wyjaśnienia. Tak więc wchodząc w menu i wybieram opcje serwis a tam jest podmenu "regulacja" w którym możemy wybrać pierwszą opcje "kompensacja" która jest regulowana w stopniach Celsjusz nie wiem co oznacza . Drugie podmenu to Histereza która też jest zagadką. Oprócz tego w pod menu jest PD-Regulacja którą jak się wybierze mamy do wyboru "amplituda" następnie "stała czasowa" a na końcu "reg-offset" . I to w sumie koniec menu tyle że nie mam pojęcia za co odpowiedzialne są poszczególne funkcje. W instrukcji obsługi niestety nikt nie opisał szczegółowo co kryje się w menu-serwis. Tak więc jeśli ktoś by wiedział za co odpowiedzialne są poszczególne funkcje to proszę o info.