PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł na pellet firmy Heiztechnik



marcin_78
04-02-2016, 12:19
Witam
Interesuje mnie kocioł na pellet do ogrzewania domu i cwu. Ogrzewanie domu mam na myśli , oddzielny obieg podłogówki i oddzielny obieg na grzejniki.

Pewna firma instalatorska zaproponowała mi kotły na pellet firmy Heiztechnik. Ja osobiście przed kupnem takich zabawek, lubię obejrzeć u klienta, który już z takiego kotła korzysta. Niestety firma nie da mi takich namiarów na taką osobę , bo chcą żebym podpisał umowę, że oni wykonają u mnie instalację w kotłowni.

A ja nie mam zamiaru podpisywac zadnej umowy, bo moze takie kotly mi sie wcale nie spodobaja. Wiec wyroku finansowego nie mam zamiaru podpisywac w ciemno.

Więc jeżeli ktoś tu jest z Białegostoku lub okolic prosiłbym o jakiś namiar na siebie w celu porozmawiania , ewentualnie spotkania się , żebym obrzejrzał ten kocioł i posłuchał opinii o takim kotle od osoby użytkującej.


Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

kortezjusz
20-03-2016, 13:25
Witam, używam pieca q pellet duo 35 kW i muszę powiedzieć, że zarówno sam piec jak i firma Heiztechnik to kompletna tragedia. Piec użytkuję drugi sezon grzewczy ale już próbuję go sprzedać. Piec jest awaryjny, co drugi dzień właściwie jest jakiś problem. Mimo, że miał zużywać pelletu na poziomie 4-5 ton, używa około 11 ton. Serwis obsługujący, oczywiście podjedzie do awarii ale przeważnie jest to płatne i termin przyjazdu serwisanta to w najlepszym przypadku parę dni (proszę sobie wyobrazić nie działanie pieca w domu przez parę dni) :). Rozpisywać się negatywnie o firmie i ich produktach mógłbym jeszcze długo.

komedia
08-02-2019, 23:02
Witam
Interesuje mnie kocioł na pellet do ogrzewania domu i cwu. Ogrzewanie domu mam na myśli , oddzielny obieg podłogówki i oddzielny obieg na grzejniki.

Pewna firma instalatorska zaproponowała mi kotły na pellet firmy Heiztechnik. Ja osobiście przed kupnem takich zabawek, lubię obejrzeć u klienta, który już z takiego kotła korzysta. Niestety firma nie da mi takich namiarów na taką osobę , bo chcą żebym podpisał umowę, że oni wykonają u mnie instalację w kotłowni.

A ja nie mam zamiaru podpisywac zadnej umowy, bo moze takie kotly mi sie wcale nie spodobaja. Wiec wyroku finansowego nie mam zamiaru podpisywac w ciemno.

Więc jeżeli ktoś tu jest z Białegostoku lub okolic prosiłbym o jakiś namiar na siebie w celu porozmawiania , ewentualnie spotkania się , żebym obrzejrzał ten kocioł i posłuchał opinii o takim kotle od osoby użytkującej.


Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

Dzień dobry, firma Heiztechnik, korzystając z niemieckiej nazwy aspiruje do pierwszej ligi. Ale to tylko aspiracje. Kupiłem w tym sezonie kocioł RED 75 do przychodni za ponad 45 tys. zł ... i grzeję prądem. Wyłączył się ponad 40 razy w ciągu dwóch miesięcy, bardzo chimeryczne urządzenie. Zapycha się podajnik, przegrzewa palnik, ma problemy ze startem po postoju. Testowałem pellet od różnych producentów, niestety efekty mizerne.
Poza tym fatalny serwis ( przynajmniej na dolnym śląsku) Zapalił się podajnik i po tygodniu od zgłoszenia awarii, bez uprzedzenia pojawił się serwisant ( przynajmniej tak się tytułował) dziesięć minut wygłaszania mądrości typu; niewłaściwy pellet, niewłaściwy projekt kotłowni ( nadmienię ,że pellet certyfikowany, a kotłownia z odbiorem budowlanym i kominiarskim)... odjechał NIE WŁĄCZYŁ nawet kotła w celu sprawdzenia czy działa!!!. po mojej interwencji telefonicznej stwierdził, że za włączenie kotła nikt mu nie zapłacił! Idiota po prostu.
Szczerze żałuję, że nie kupiłem DEFRO, które sprawdziło się w innym budynku. Teraz nie mam pojęcia co z tym gównem zrobić