PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperacja a wylewka na poddaszu uzytkowym



editt2
05-02-2016, 12:22
Mój architekt wiedział że bede mial robiona rekuperacje, na poddaszu uzytkowym zaprojektował 5cm styropianu i 6 cm wylewki na ogrzewanie podlogowe. Teraz pytanie do was czy jest to za mało? Dać 7cm styropianu i 5cm wylewki na ogrzewanie podlogowe? a na schodach pozniej zminimalizowac ta roznice?

_John
05-02-2016, 12:43
7 cm styropianu to też mało.
Ale lepszy rydz niż nic.

mejmirem
05-02-2016, 17:37
Jest jeden system rur PE o średnicy 50 mm o rozprowadzenia wentylacji, ale wiąże sie to z duża ilością rur. Cztery- pięć sztuka na pomieszczenie , jeśli na parterze masz ich dużo to bedzie straszna plątanina . Spróbuj pierw rozeznać na czym chcesz robić i do tego dostosuj grubosc styropianu.
5 cm wylewki na podłogówkę to mało chyba ze anhydryt, ale pózniej licz sie z droższym ułożeniem podłóg , gips wymaga specjalnego gruntowania przed klejeniem
Pamiętaj tez ze jak podnosisz warstwy podlogi to podnosisz tez wysokość nadproży w drzwiach

editt2
07-02-2016, 16:42
na parterze mam 2,7 m sufit, i bede robil podwieszane sufity. To co, mam na górze 4cm zapasu , wiec te 2 cm moge podniesc czyli 7 styro i dac 6 cm wylewki, 2 cm na schodach dam rade urwac. Wiec co? podniesc na 7cm styro ?

rustin
08-02-2016, 22:15
Pytasz czy 5cm styro na poddaszu wystarczy ? Na poddaszu styro działa jako warstwa akustyczna. Równie dobrze nic nie musisz dawać.
Na parterze to jest ważna aby dać dużo bo jest grunt, ale na poddaszu ?

_John
09-02-2016, 07:32
Akustycznie to izolują materiały ciężkie.
Styropian na poddaszu to wyłącznie dla wygody układania rur z wodą, kanalizacji i wentylacji.
Im jest go więcej, tym robota wygodniejsza.