PDA

Zobacz pełną wersję : ile za projekt ???



maksiu
29-07-2002, 15:13
ile mozna dac za projekt domu robiony na zamowienie, (parter z poddaszem mieszkalnym, dach dwuspadowy, generalnie dom dosc prosty), komplet projektow przylaczy (woda i prad), projekt szamba, komplet instalacji w domu (woda, prad, gaz, co, kanaliza) i plan zagospodarowania dzialki
maksiu

finiszant
29-07-2002, 20:43
Ceny są różniste, gdy w 1999 r. miałem ten dylemat to (w Krakowie) znalezienie architekta, który zrobiłby projekt architektoniczny wraz z obliczeniami konstrukcyjnymi oraz zagospodarowanie działki za kwotę poniżej 5 tys graniczyło z cudem. Udało się po wielkich znajomościach, które wyszły mi potem bokiem (ponieważ ta kwota okazała się zbyt niska, by wiele od architekta wymagać). Na ogół ceny oscylowały ok 8 tys, boję się myśleć ile wynoszą dzisiaj. (Nie musze dodawać, że w tej cenie nie było żadnego projektu branżowego - tak więc projekty gotowe okazują sie o niebo tańsze, mimo koniecznośći dodatkowych opłat za ich adaptację)
Finiszant

MariuszP
29-07-2002, 22:04
Ja dzisiaj rozmawiałem ze znajomym i chce za wszystko 6tys. Mam jednak na oku gotowy projekt za 1400zl + adaptacja. No i tu mam pytanie: ile kosztuje zrobienie adaptacji projektu do dzialki + przylacza?

ckwadrat
29-07-2002, 22:08
Szukajcie a znajdziecie, całkiem niedawno o tym było na Forum. Ja za adaptację (duże zmiany w tym doprojektowany garaż) + projekt zagospodarowania działki dałem 2 tys. zł. Gotowy kosztował mnie 1200 zł.

maksiu
30-07-2002, 06:35
Czyli jak do tego projektu architektonicznego, konstukcyjnego i branzowych dolicze jeszcze projekty przyłączy (prad i woda) oraz projekt szamba chyba 6tys. nie bedzie super wygorowana cena, jak sadzicie??
mksiu

ckwadrat
30-07-2002, 07:20
Cen przyłączy nie znam - nie mam na razie żadnych mediów do przyłączenia ;(. Jeśli chodzi o szambo to jego usytuowanie jest zaznaczone w projekcie zagospodarowania działki i to wystarczy.

finiszant
30-07-2002, 07:23
z tym szambem to samo jego zaznaczenie na mapie wg przepisów nie wystarczy, ja nawet musiałem zmieniać projekt (na szczęście projektant dodał tylko kserokopię gotowego zbiornika produkowanego seryjnie) bo ispektor w Wydz. Arch. akuret tego sie czepił
Finiszant

kate
30-07-2002, 07:55
my za indywidualny projekt domu (175m, parter z użytkowym poddaszem), projekt szamba oraz projekt garażu (wolnostojący, dwustanowiskowy) zapłaciliśmy na początku tego roku 3000pln (oprócz tego architekt załatwiał nam pozwolenie na budowę - dostarczyliśmy mu tylko wszelkie potrzebne dokumenty) i za 1000pln będzie kierownikiem naszej budowy;
aha, jakieś 40 km od centrum W-wy w stronę Lublina

finiszant
30-07-2002, 08:15
Kate - to brzmi jak science-fiction, ale od tego jest Forum, cóż - niech cierpi kto przepłacił - ale to raczej Ty miałaś farta niz my z droższymi projektami pecha.
Finiszant

EDZIA
30-07-2002, 08:18
A tak przy okazji ile płacicie kierownikowi budowy ?
Ewa

Jola_
30-07-2002, 10:28
Kierownik budowy to wydatek rzędu 1.200 zł za całość. Kwotę tę płacę w ratach i tak pierwszy wpis do dziennika 200 zł, każda wizyta na budowie 100 zł. Do chwili obecnej (robiony jest dach) zapłaciliśmy Kierownikowi 500 zł.

franekF
30-07-2002, 11:10
Ja płacę 2% kosztów etapu. Wlicza sie w to wszystko: wizyty, wpisy do dziennika, przeliczenia konstrukcyjne i tysiące drobnych rzeczy, które robi "za darmo" np. projekt ganku, wycenę dla banku, przeliczenie wytrzymałości więźby po zmianie wymiarów dachu itp.

EDZIA
30-07-2002, 11:48
I na ile tak szacujesz koszt kierownika budowy, bo mój chyba cuś za drogo sobie chce policzyć 1500zł co???
Ewa

franekF
30-07-2002, 12:01
Własnie gdzies tyle mi wyjdzie za konstrukcję budynku: ściany, stropy, dach, czyli za stan zerowy.

Ivonesca
30-07-2002, 13:37
ja zaplacilam kierownikowi budowy 1400 na poczatku, a za kazda wizyte na budowie chcial 40zl, wizyty te mogly sie ograniczyc tylko do "wiekszych "rzeczy typu fundamenty, potem sciany, potem wiezba, ale mozna wzywac go do kazdego szczegoliku jesli sie na tym nieznamy. Tylko ile by to nas kosztowalo???Poniewaz jednak nie jestem budowlancem (ani moja polowa) zrobilismy tak : zaplacilismy 1400, a teraz wzielismy do pierwszych, grubszych prac jego ekipe i tym sposobem on bedzie caly czas na budowie, a my nie bedziemy dodatkowo placic mu za kazda wizyte. Budowa w okolicach Wroclawia

EDZIA
30-07-2002, 13:40
Mój nic nie mówił o dodatkowych pieniądzach za kolejne wizyty jak wróci z urlopu muszę to z nim jeszcze omówić.
Ewa

EDZIA
30-07-2002, 13:46
On 2002-07-29 16:13, maksiu wrote:
ile mozna dac za projekt domu robiony na zamowienie, (parter z poddaszem mieszkalnym, dach dwuspadowy, generalnie dom dosc prosty), komplet projektow przylaczy (woda i prad), projekt szamba, komplet instalacji w domu (woda, prad, gaz, co, kanaliza) i plan zagospodarowania dzialki
maksiu

Sorry Maksiu,że Twoje zapytanie sprowadziłam na trochę inny tor ale myślę,że to się Ci również przyda bo to następny etap.
pozdrawiam Ewa

maksiu
30-07-2002, 14:24
Nie ma sprawy EDZIA, sprawa kierownika budowy to tez interesujacy mnie temat, z tego co do tej pory tu przeczytalem dochodze do wniosku ze za komplet dokumentacji jak dam 6tys. to nie bedzie tak tragicznie, projektant chce tylko decyzje o warunkach zabudowy, decyzje o warunkach przylaczy pradu i wody, oraz wtornik, a w zamian dostaje komplet dokumentow do zlozenia o pozwolenie na budowe...
pozdrawiam
maksiu

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: maksiu dnia 2002-07-30 15:26 ]</font>

PANTHER
31-07-2002, 10:01
Ja za swój indywidualny projekt (dom parterowy z nieużytkowym poddaszem ok. 200m i wolnostojący garaż) dałam 3500zł.Kierownika mam 1000zł za cała budowę.

amatorzy
02-08-2002, 19:05
JOLA I FRANEK F DZIĘKI ZA CELNE POMYSŁY DOT. ROZLICZENIA Z KIEROWNIKIEM BUDOWY

gaga2
30-09-2002, 15:04
ja też podam swoje informacje
Na razie wstępnie uzgodniliśmy z architektem cenę w wysokości 5% wartości wykonania domu wynikającego z kosztorysu inwestorskiego. Przy czym projekt ma być w najpełniejszej wersji: budowlany, wykonawczy, z detalem architektonicznym i budowlanym i wszelkimi instalacjami, w tym pompa ciepła i rekuperator. W sumie oceniamy, że projekt kosztować będzie ok. 25.0000 (dla domu parterowego ok. 170 m kw., nieużytkowe poddasze).
Pozdrawiam
gaga2

10-10-2002, 12:54
GAGA Wygoń tego cwaniaka albo od razu go zastrzel, chyba że masz kupę szmalu do wrzucenia.

marf
10-10-2002, 13:12
250000 toz to kwota za ktora mozna postawić caly dom !!!!!!!

gaga2
11-10-2002, 16:12
Oczywiście moja pomyłka - ma być 25.000. Czy to rzeczywiście zdzierstwo??? Dodaję że chcemy mieć bardzo szczegółowy projekt ze wszystkimi możliwymi instalacjami. Budowa na Śląsku. Ewentualne szkody górnicze.
Pozdrawiam

Luśka
11-10-2002, 19:29
Cena kompleksowa za: projekt arch-konstr. + opisy wykonawcze, projekty branżowe, projekt ogrodzenia, ogrodu, pozwolenie na budowę + wszelkie formalności - 20.000. Oczywiście jesteśmy cały czas w kontakcie i jeśli zdarzają się jakieś kwestie do wyjaśnienia lub wprowadzane są zmiany, to są na bieżąco załatwiane.

Luśka
11-10-2002, 19:30
Zapomniałam - w podanej cenie jest też kosztorys (ślepy + inwestorski)

finiszant
14-10-2002, 10:30
Z perspektywy budowy wiem, że wysoka cena wcale nie musi być gwarancją dobrych usług. Co więcej, ktoś kto dyktyje tak wysoką cenę ne pewno robi to z miłości do siebie i pieniędzy, nie zaś z chęci pełnego i wszechstronnego zadowolenia klienta.
Życzę Ci aby Twój architekt był chlubnym wyjątkiem od tej reguły!
Finiszant

Luśka
14-10-2002, 20:35
Finiszancie, nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale po ponad rocznej współpracy z architektem nie mam negatywnych uwag. Cena całości, którą podałam była jasna od początku i mogliśmy zrezygnować przed podpisaniem umowy. Nie było więc żadnego zaskoczenia ani co do ceny, ani co do jakości usług. Poza tym, w trakcie wciąż trwającej budowy jesteśmy w kontakcie - łącznie z wizytą na budowie, wyjaśnianiem i precyzowaniem szczegółów z naszym wykonawcą (ja się na tym naprawdę nie znam). I to bez dodatkowych opłat. Myślę więc, że naprawdę pracownię wybraliśmy dobrze.

dagi
12-11-2002, 22:05
Cena 25 000zł nie jest specjalnie wygórowana za pełen zakres projektu.Oczywiście zależy, jak skomplikowany był to projekt, bo jesli miał cztery ściany i dach dwuspadowy, to szkoda forsy ,ale jeśli był oryginalny i niepowtarzalny, to warto tyle zapłacić.

29-11-2002, 21:21
25 000 do godziwa cena za komplet i moze wydawac sie wygorowana ( zwlaszcza te 5% ceny realizacji) jezeli nie wezmie sie pod uwage : A.Stopnia komplikacji konstrukcji wynikajacej z terenu gorniczego (lepiej teraz duzo kombinowac i zaplacic niz potem naprawiac) B. I troche ponadstandardowej instalacji.
Tak czy inaczej ten "komplet" to po prostu projekt taki jaki powinien byc, czyli: A. W pelnym zakresie od koncepcji, projektu budowlanego, do rysunkow wykonawczych B. Wielobranzowy czyli architektura + konstrukcja ( projekt konstrukcji, a nie dwie
kartki w krakte z obliczeniami) + instalacje sanitarne + instalacjie elektryczne C. Z oplaconymi nadzorami i korektami projektu wynikajacymi z roznych przyczyn.
Jednym slowem - teoretycznie - jest to cos co nie jest robione na kolanie i dane komus bo ten ktos potrzebowal paier do urzedu.

Pozdrawiam
Marcin

EFIKK
04-03-2003, 20:43
Nasz projektant wziął 2000zł za projekt architektoniczny.Na tej podstawie dostaliśmy pozwolenie na budowę.Obiecał nam też ,że w każej sytuacji będzie do naszej dyspozycji...sprawdzi się w przyszłości.Nie wiem teraz czy on też ma zrobić projekty instalacji czy będą to robić inni projektanci-branżowi np gazownik projekt instalacji gazowej???

mar
25-03-2003, 20:04
Z naszym projektantem jesteśmy umuwieni na 2000zł za projekt architektoniczny + 1000 za cały nadzór na budowie. Przyłącze gazowe i tak lepiej zlecić pracownikom gazowni - najtaniej i bez kłopotów (przynajmniej u nas)
Pozdrowienia Marian

Magic
04-04-2003, 09:21
My za swoj domek z... plaskim dachem, 145 pow. uzytkowej, zaplacilismy 6.000. Cena srednia jak na Poznań. Ale jest dobrze wpasowany w trudna dziake. Dla wszystkich korzystajacych z uslug architekta mam jedna rade - na poczatku nie sugerujcie nic oprocz liczby pokoi, lazienek i powierzchni. Poczekajcie na pierwsze koncepcje architekta!!!

gorniak
09-04-2003, 20:21
Ja zaplacilem
1.200 zl za projekt gotowy
2.000 zl za naniesienia branzowe
pozdrowienia