PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja do mieszkania - jaka moc, ile?



inka_
07-02-2016, 14:16
Witam, mieszkanie 54m2, salon z aneksem i sypialnia.
Chcialabym schlodzic salon i sypialnie. Pojawia sie pytanie: czy lepiej miec dwie jednostki wewnetrzne, osobno do sypialni i salonu czy moze jedna o nawe wiekszej mocy w korytarzu? Czy jedna wewnetrzna schlodzi mi odpowiednio mieszkanie? Nie ukrywam, ze boje sie, ze w przypadku po 1 na pokoj balabym sie, ze zainstaluja mi tak, ze bedzie mi dmuchac akurat na lozko i sofe.
Jaka moc jest potrzebna? Bardzo prosilabym o pomoc, sprawa jest w miare pilna. Pozdrawiam

yarck
09-02-2016, 17:53
Trudno wyrokować nie znając rozkładu mieszkania. Jeżeli salon nie jest połączony z sypialnią, to niewykluczone, że lepiej sprawdziły by się 2 jednostki wewnętrzne 2kW sypialnia i 3,5kW salon. Wybrana jednostka do sypialni powinna być cicha i mieć możliwość pracy w trybie nocnym. Do wstępnych rozmów warto zamówić więcej niż 1 firmę, żeby mieć możliwość skonfrontowania proponowanych rozwiązań. Nie tylko cen!

magdalenaszy
23-05-2016, 11:11
A nie lepiej zainwestować w rekuperację zamiast w klimatyzację? Jak sie zastosuje odpowiednie filtry to zimą jest w domu cieplej, a latem chłodniej, masz wtedy rekuperację i "klimatyzację" w jednym. I jeszcze pytanie czy masz mieszkanie czy domek? [moderowano]

michcio0711
23-05-2016, 12:15
Rekuperacja w żadnym wypadku nie zastąpi klimatyzacji, może co najwyżej zaoszczędzić trochę energii poprzez odzysk chłodu wytworzonego już przez klimatyzację, ale tego chłodu nie wygeneruje.

firewall
23-05-2016, 15:09
inka: jeżeli to mieszkanie to pewnie jest i wspólnota. Masz zgodę na postawienie jednostki zewnętrznej?

Zbyszek80
24-05-2016, 21:09
Dołączę się do pytania. Potrzebuję klimatyzacji do mieszkania do sypialni 30m3 Chciałbym ją schładzać na wieczór i w ciągu dnia aby drzwi były otwarte aby chłód wylatywał na mieszkanie. Podstawa to schłodzenie sypialni. Chciałbym przeznaczyć na to 2-2,5k Jaką jednostkę moglibyście polecić stosunek jakości do ceny itd. Sam myślałem może o LG E12EM

Michał St
01-06-2016, 07:49
Wszystko aby nie LG :bash: od momentu kiedy zaczeli produkcje na skale masową jakość znacznie się pogorszyła. Wzrost awaryjności i długi czas reakcji serwisu w przypadku awarii.

Zbyszek80
01-06-2016, 21:17
Aż tak źle z tym LG pasuje mi bo jest cichy a na tym mi bardzo zależy, ewentualnie w podobnych cenach są Gree

wg39070
29-11-2016, 09:41
Wszystko aby nie LG :bash: od momentu kiedy zaczeli produkcje na skale masową jakość znacznie się pogorszyła. Wzrost awaryjności i długi czas reakcji serwisu w przypadku awarii.

Sory za odgrzanie kotleta ale nie mogę czytać takich bzdur. Napisz, która firma nie produkuje dziś masowo. Mam LG i jestem bardzo zadowolony a ich design nie ma sobie równych.

anna188
04-08-2017, 12:36
Hej, osobiście nie wybierałabym klimatyzatora typu monoblok, fajne są split i do mieszkań też :)
fajnie opisane jest to tutaj:spam: