PDA

Zobacz pełną wersję : Kocią z podajnikeim czy bez



kl3
07-02-2016, 22:21
Witam

Mam nadzieję że to proste pytanie. Co bardziej się opłaca pod względem ekonomicznym (zużycie węgla) kocią z podajnikiem czy kocią bez podajnika z buforem ciepła?

pawko_
07-02-2016, 23:43
Kocią z podajnikiem.

Konto usunięte_1*
08-02-2016, 06:15
w przypadku podłogówki to pewne jak w banku że z podajnikiem bo odpada cykliczne rozgrzewanie podłogi aż osiągnie rozsądną temperaturę , przy kaloryferach to moze na remis wychodzić ale mogę się mylić

Mobe
08-02-2016, 07:13
Spalisz podobną ilość węgla, ale kocią z podajnikiem zapewni ciepło całą dobę.

QIM
08-02-2016, 08:42
w przypadku podłogówki to pewne jak w banku że z podajnikiem bo odpada cykliczne rozgrzewanie podłogi aż osiągnie rozsądną temperaturę , przy kaloryferach to moze na remis wychodzić ale mogę się mylić
Zauważ, że autor wątku pytał o zestaw "zasypowy z buforem". Żadnych cyklicznych grzań podłogówki.

Konto usunięte_1*
08-02-2016, 17:02
Zauważ, że autor wątku pytał o zestaw "zasypowy z buforem". Żadnych cyklicznych grzań podłogówki.



sory przeoczyłem a to zmienia postać rzeczy , tylko zachodzi pytanie czy lepiej kupić już kocioł z podajnikiem czy zasypowiec plus bufor , chyba że autor ma juz zasypowca to wydaje się że dokoptowanie bufora taniej wyjdzie ale co ze spalaniem tego nie ogarniam :confused:

kl3
08-02-2016, 18:46
sory przeoczyłem a to zmienia postać rzeczy , tylko zachodzi pytanie czy lepiej kupić już kocioł z podajnikiem czy zasypowiec plus bufor , chyba że autor ma juz zasypowca to wydaje się że dokoptowanie bufora taniej wyjdzie ale co ze spalaniem tego nie ogarniam :confused:

Właśnie jestem na etapie wyboru. Kocioł zasypowy plus bufor ciepła czy z podajnikiem. Chodzi mi co taniej wyjdzie w ogrzewaniu domu. Wydawało mi się zawsze że lepiej z podajnikiem ale teraz po wyliczeniu mocy kotła już sam nie wiem z strony CieploWlasciwie.pl Tam mi wyszło że Węgiel kamienny Spalany ekonomicznie w kotle zasypowym wyniesie na sezon 2 773 zł a Węgiel (+ bufor ciepła) Spalany w kotle zasypowym z buforem ciepła wynosi 2179 zł. Po tym już zgłupiałem. Jak ktoś był by zainteresowany może to sprawdzić na http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17yw I co teraz mam wybrać już sam nie wiem

k1krzysztof
08-02-2016, 20:13
z moich doświadczeń 3 rok z podajnikiem i 18 smieciuch wychodzi że dobry piec dolniak plus poprawna instalacja z zaworem 3 lub 4 drogowym wystarczy aby dojść do wyników pieca z podajnikiem a nawet zaoszczędzić bo piec tańszy i opał również a co ważniejsze mniej "wrażliwy " - czytaj łatwiej go poprawnie spalić - a bufor zawsze możesz dołożyć ale to kolejna inwestycja moim zdaniem zbędna . "Dobre piece" masz na stronie ciepło właściwe polecane i nie polecane -ranking .
Ciekaw jestem co koledzy na taką tezę .

kl3
08-02-2016, 20:25
Jestem laikiem możesz mi na chłopski rozum wytłumaczyć co to jest zawór 3 lub 4 drogowym ( drożny? )

QIM
08-02-2016, 20:27
Właśnie jestem na etapie wyboru. Kocioł zasypowy plus bufor ciepła czy z podajnikiem. Chodzi mi co taniej wyjdzie w ogrzewaniu domu. Wydawało mi się zawsze że lepiej z podajnikiem ale teraz po wyliczeniu mocy kotła już sam nie wiem z strony CieploWlasciwie.pl Tam mi wyszło że Węgiel kamienny Spalany ekonomicznie w kotle zasypowym wyniesie na sezon 2 773 zł a Węgiel (+ bufor ciepła) Spalany w kotle zasypowym z buforem ciepła wynosi 2179 zł. Po tym już zgłupiałem. Jak ktoś był by zainteresowany może to sprawdzić na http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17yw I co teraz mam wybrać już sam nie wiem

Ten Twój bilans cieplny jest trochę dziwny. Ściana nośna 9cm? Zrób może to jeszcze raz poprawnie lub zleć fachowcowi, to bardzo pomoże w wyborze.

kl3
08-02-2016, 20:40
Masz oczywiście racje pomyliłem linki http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17yx

k1krzysztof
08-02-2016, 20:51
Jestem laikiem możesz mi na chłopski rozum wytłumaczyć co to jest zawór 3 lub 4 drogowym ( drożny? )

wpisz w gogle , poczytaj i się rozjaśni sytuacja jesteś na dobrej drodze szukasz , czytaj i licz ,licz ale wszystko . Gdybym u siebie zainstalował wcześniej zawór 3 lub 4 drogowy razem ze śmieciuchem to prawdopodobnie nie kupiłbym z podajnikiem bo zyski żadne , tylko trochę wolnego od pieca 3-6 dni zależnie od temp . na zewnątrz .
W dolniaku jak się nauczysz palić to standardem może być 12-24 h stałopakności a nawet dłużej lub tyle ile chcesz zależy ile wsypiesz .
Jest gość co robi takie piece na zamówienie zgodnie ze sztuką to pierwsza liga . poczytaj tu ;
http://forum.info-ogrzewanie.pl/

QIM
08-02-2016, 21:40
Masz oczywiście racje pomyliłem linki http://cieplowlasciwie.pl/wynik/17yx

Coraz dziwniej. Z jakiego betonu masz ściany? Z bloczka (jakiego?) czy wylewane? Dlaczego 3 pary drzwi do w sumie niewielkiego budynku (w poprzednim linku były 2)? Jeśli nowy budynek (2016rok), kto zezwolił na 7cm ocieplenia podłogi? Mowiłem popełnij wysiłek i zrób to porządnie albo zleć OZC fachowcowi.

------
Porównałem sobie dane z tych linków. Jeśli Ty nie wiesz, jakie wymiary i powierzchnię ma Twój dom, to coś mi mówi, że nic nie zbudowałeś.

Ja się wypisuję... Nie jestem silny miłością.

Konto usunięte_1*
09-02-2016, 08:06
z tym ciepłowłaściwe to też dziwne kwoty podają za opał , to wyglada jak by chcieli obrzydzić spalanie węgla a nie wiarygodnie podać dane , ja też robiłem na tej stronie symulacje i podano mi że mój dom potrzebuje opału za cene 6 tys zł a ja jak narazie wydałem około 1300-1500 musiałbym ważyć resztę tego węgla a sezon powoli się kończy to jak dojadę do 2 tys zł to max , tak że wszystko trzeba brać z pewnym umiarem ,
a w domu od 22 do 25 stopni żona tak lubi , całość w podłogówce , kocioł górne spalanie , defro optima komfort przewymiarowany potężnie

280m
13-02-2016, 16:23
Ja przechodząc z zwykłego pieca na podajnik zaoszczędzam lekko licząc 30% opału rocznie plus chodzę do pieca co 7-11 dni a nie co dzień i w domu cieplej nie ma wahań temperatur. Cena opału raczej taka sama czy do zwykłego czy do podajnika tu i tu od 500 do 800 przynajmniej w mojej okolicy. Na pewno przy moim podajniku nie idzie ciepło w komin tak jak miało to miejsce w poprzednim piecu.